Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok mennyire tartják...

Nálatok mennyire tartják tisztán az ovónők a gyerek wc-t?

Figyelt kérdés
Nem lehetne elkerülni jó pár fertőzést, ha a gyerek wc papírt tenne az ülőkére? Vagy ez már túlzott hűhó? Beszoktatáskor sokszor látom hogy nincs lehúzva, koszos az ülőke stb.
2015. szept. 15. 02:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk tiszták a wc alvás időben ,illetve este takaritja a dadus a wc rendesen .
2015. szept. 15. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1, Nem az óvónő dolga a takarítás, pláne nem a WC takarítás, hanem a takarítónőe.

2, Ha a gyerek WC papírt tenne az ulokere, akkor rengeteg papír fogynak - plusz a gyerekek többsége igencsak osszezavarodna, hogy minek az. Pl én se használtam soha a gyerekemnel, se magamnál - fertőtlenítő kendő ismeretlen helyen és kész.

3, Eleve az ovodasoktol elvarjak, hogy képesek legyenek az önálló mosdó használatra, aminek része ugye a WC lehúzás.

4, Nálunk alvás idő alatt mindig takarított a takarítónő a mosdoban

2015. szept. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónők semennyire mert ez nem az ő kompetenciájuk. Ha csak néha látnád hogy koszos az még elmegy mert lehet hogy a dajka még nem jutott odáig hogy megtisztítsa, de ha sűrűn előfordul az mondjuk nem egy szép látvány. Fertőzések szempontjából nem is így terjednek igazán, elég ha megtörli a kicsi az orrát kézzel aztán fogja a játékot vagy kilincset, esetleg rátüsszent, ráköhög a másikra. A beszoktatás időszakán pedig túl kell esni, ilyenkor egy hétig megy a gyerek egy hétig nem, ez ilyen. De az immunrendszer fejlődésének ez fontos mérföldkő.
2015. szept. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy hogy látod, hogy koszos? Nálunk a kis mosdók el vannak fuggonyozve és oda a szülő nem mehet be.
2015. szept. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

A dajka minden nap kétszer kihipózza.

wc papír az ülőkére? Na azt megnézném...

2015. szept. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon odafigyelnek a dadusok a tisztaságra (is, meg mindenre!).

Az iskolában viszont katasztrofális állapotok uralkodnak, a kislányom maga kérte, hogy hadd vigyen be papír ülőkét mert másképp nem akar ráülni - pedig nem tisztaságmániás és előtte soha eszébe se jutott ilyesmi. De az oviban soha nem volt ilyen gond.

2015. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is extra büdös, erre én is gondoltam, hogy ezt mikor takarítják, szerintem csak nap végén.

Én gyerekkoromban többször is voltam férges, összeszedtem a többiektől az oviban. Ez van...

2015. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem az óvónők takarítják az óvodát.... A dajkák viszont tisztán tartanak mindent. Jó nyilván gyakran mellémegy valami és annak azonnal szaga van. De az egész ovi tiszta alapvetően.
2015. szept. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja igen valóban, szülő be sem mehet a mosdóba, hacsak nincsen hozzá ÁNTSZ papírja, és nyilván incsen
2015. szept. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A dadusok tartják tisztán, csilli-villi. enni lehet rola
2015. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!