Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok megengedik az óvónők,...

Nálatok megengedik az óvónők, hogy a gyerek egy picit még maradjon, amikor mentek érte délután?

Figyelt kérdés
főleg,amikor udvaron vannak,a kisfiam mindig kéri,hogy még egyet hintázhasson. a házirendben az van,hogy,akiért jönnek, a lehető leghamarabb hagyja el az óvoda területét.nagyon ciki,mert még gyesen is vagyok,a kisfiam meg kéri,hogy még később menjek.-ráadásul én is óvónő vagyyok,-és a mi ovinkban mindig megszólták a gyesen lévőket.(nyilván az is az oka a távozásnak,hogy egyrészt nem játszótér-másrészt ilyenkor mint a megvadult kiscsikók játszanak(ha anya jött)-és bármi baj esetén az óvoda a felelős.én meg is értem,sőt nálunk is ez a szabály.nektek szólnak,nálatok hogy működik?félreértés ne essék,nem szólt senki-nekem van rossz érzésem
2014. szept. 16. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem engedik, és egyetértek vele. Pont azért, amit leírtál. Ennek ellenére sok szülő tudomást se vesz a szabályról. Szerintem lehet a gyereknek azt mondani, hogy menjünk inkább a játszótérre.
2014. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk sem örülnek neki, bár így leírva pl. házirendben nincs, hogy a "lehető leghamarabb el kell vinni" vagy hasonló.


Bevallom, engem néha bosszant, amikor munkából rohanva odaérek a kisfiamért az utolsó között és néhány anyuka ott üldögél, beszélgetni szeretne (közben fürtökben kerülgetjük őket a folyosón, kérünk sűrűn elnézést, hogy eljussunk a szekrényünkig stb.). Gyakran a kisebb tesó babakocsiban sír vagy ugyanúgy hagyják szabadon rohangálni a folyosókon a 2 évest is...


A csoportunkban is van egy édesanya (akivel egyébként tényleg semmi bajom, kedvelem)- de ráér, munkanélküli, így már 3 körül elindul a gyerekért és 5kor, amikor én megyek az enyémért, még mindig ott van- hogy szegény kisfia még hagy játsszon. Számomra pl. ez is érthetetlen.


Én örülök, ha időben odaérek (nincs dugó, a munkahelyemről is el tudok rendben indulni, van normális parkolóhely stb.) Örülök, ha tudok pár szót váltani az óvónénivel (volt-e valami különleges, hogy viselkedett, milyen volt az X programon stb.) és kész- az egész oviból hazamenős történet kb. 10 percig tart, ha pisilünk vagy a szekrényben volt "bombatámadás" akkor max. 15 percig.

Néha nem esik jól, hogy amiatt kell "sorba állnom", mert a ráérős anyuka beszélget már egy órája a pedagógussal és még elmondja a kis mondókáját, amibe belefogott...


Nekem így a normális és a hétköznapokon amúgy is olyan kevés az idő együtt lenni tartalmasan az elalvásig- egész nap az ovistársai között van- mi délután/este inkább együtt vagyunk vagy hetente 1* megyünk egy programra.


Kérlek ne kövezzetek meg érte, de engem bizony zavar, amikor nem lehet közlekedni a ráérősen beszélgető vagy a gyerekeiket vadulni hagyó anyukáktól (a közelben van egy park- ott viszont még nem láttam őket beszélgetni pedig mennyivel kényelmesebb lenne mindenkinek...). Ha nekem szimpatikus valaki (másik szülő vagy a gyermekemnek a kis társa), akkor keresem őket és esetleg meghívom őket egy közös ovi utáni játszóterezésre első körben, majd később közös programra és hozzánk. Szóval ha valaki igazán kapcsolatokat akar építeni másik szülővel/gyerekkel- annak is van jobb módja ennél.

2014. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Nem. Egyaltalan nem lehet ottaradni. Benne van a hazirendben. Teljesen normalisnak tartom. A gyerek legyen a szulovel (is).

Ha tovabb akar jatszani a pajtasaival, arra valo 'munkaidon' kivul a jatszoter. Ott tudnak tovabbra is jatszani.

2014. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk megengedik, de nincs is ilyen kikötés a házirendben (egyházi) és a gyesen lévőkre sem néznek csúnyán (sokan érkeznek kistestvérrel).
2014. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

nálunk sem lehet. és nem azért amit leírtál, hanem mert az óvónőnek ugye azokra a gyerekekre kell figyelnie akik ott vannak. ha délután 4-től játszótér lenne az óvoda, fogalma nem lenne, hogy kiért jöttek már, ki ment el, kivel és mikor.

így hát aki megy a gyerekéért az el is viszi. aki ott van, annak meg nincs ott az anyukája, apukája még.

de ha óvónő vagy, akkor ezt tudod, nem?

nálam pl. volt olyan, hogy nagyon sokan jöttek a gyerekekért egyszerre, tök zűrzavar volt vagy negyed óráig (naná, hogy ilyenkor még kérdezgetnek is anyukák, hogy mi volt ma? :D), utána nem találtam az egyik gyereket. teljesen kiborultam, felhívtam az anyukáját, erre közli, hogy rég eljöttek, csak annyi anyuka állt körbe, hogy nem akart azzal zavarni, hogy szól!

tök jó, én meg már azt hittem mehet börtönbe... ;)

2014. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok- hát köszi a lepontozást, mert őszintén megírtam a véleményem.
2014. szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem engedik és egyetértek vele. Ahogy oszlik a felelősség úgy csökken a figyelem, az óvoda területén mégis az óvónő az, akit majd felelősségre vonnak.

Pár szót váltok az óvónénikkel, majd távozunk, a gyerekek is így szokták meg.

2014. szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen egyetértek veletek,és a 2esnek még pluszban ment a zöld kéz is..igen az vagyok,és én sem szeretem ezt az állapotot-csak néha megy ez,hogy,anya ,szeretném megmutatni a váramat,nézd ,ma vele játszottam(bár azt hiszem ennyi belefér még)
2014. szept. 16. 19:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Én engedek egy egy csúszást vagy mászást, azon egyszerű oknál fogva hogy a gyerek azt szeretné megosztani anyával ami az oviban történik, mi a kedvenc játéka az udvaron.Nem a játszóteret,az másról szól. Itt a lényeg "nézd anya" És ez szerintem belefér és a kis lelkének jár. Persze akkor sem őrjönghet a szabály az akkor is szabály.Ha a szülő nem tudja kontroll alatt tartani az régen rossz.
2014. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk megengedik, persze nem órákat töltenek ott a szülők. De van olyan, hogy az óvónők kezdeményezik a beszélgetést, és egyáltalán nem probléma ez senkinek. Ez is egyházi ovi, és itt is megengedik ha pl. kistestvér is szeretne játszani az udvaron a többiekkel.
2014. szept. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!