Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Most ugye nem fognak bunkók...

Most ugye nem fognak bunkók lenni a kislányommal?

Figyelt kérdés

A héten kezdtük az ovit, és ma azt véltem felfedezni hogy 3.napja amiben az udvaron volt abban ebédeltették ,majdnem szétrobbantam , akkor a másik hogy a száját sem törlik meg tiszta kajamaradékos volt szintén mind a 3 nap!

A következő gondom hogy a gatyája amiben volt az udvaron olyan szinten mocskos homokos volt a feneken főleg ami azért gáz mert nem hinném hogy jó dolog ha a homokban ül mivel kislány ès nem szeretnèm hogy petefészekgyulladást kapjon!

Nos pont jött a dada és kedvesen közöltem vele hogy ezt nem így kéne!!

Ha már kötelező ez a rohadt ovi miért nem lehet elvárni hogy vigyázzanak rá!?

Annyira féltem!

Kicsit elevenebb mint egy normális gyerek de ez nem kéne hogy gond legyen szerintem!

Ugye ezért nem fogjak leszarni a kicsikémet? Tanácsok esetleg ?

Köszönöm szépen előre is


2015. szept. 16. 14:02
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
98%

Lazulj és gondolj bele abba, hogy az dadusok és óvónéniknek nem csak a te gyerekedre kell figyelniük.

Minden gyerek homokozik, nem lesz tőle baja, ne parázd túl. :)

31N

2015. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
89%

Én is mérges voltam mikor a benti cipőjében ment ki vagy mikor rendszeresen kakis volt a bugyija mert még nem tudta alaposan megtörölni. Viszont láttam hogy a dajkának mennyi dolga van.

Annyit tudok mondani neked, hogy a második gyereknél már te is rugalmasabb leszel.

2015. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem kicsit túlparázod a dolgot. Minden gyerek ül a homokozóban és tiszta kosz a fenekük, amíg ilyen szép idő van, ennek nem kéne gondnak lennie. A picinek meg magának kell megtörölnie a száját, de mondjuk nálunk mindig figyelmeztetik őket, ha valamelyiküknél ez kimaradt. Ettől még vigyáznak rá és neki is jó, ha gyerekek között lehet.
2015. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
86%

Te newm vagy normális, már ne is haragudj!


- az én 2 éves unokahúgom MAGÁNAK megtörli a száját ez egy 4 évestől simán elvárható

- miért ként átöltöztetni, úgyis leeszi

- homokban ül, úristen, bele fog halni! Petefészek gyulladát nem ettől szokás kapni, te okos, hanem, ha kivan a fél sgge, de mindegy.


És pont olyan eleven, mint mninden ovis korú gyerek, csak talán az ő szüleik nem burokban szándékoznak nevelni a sajátjukat.

A gyerek koszos, poros, mindenhol, mert játszik(!), a túl tiszta gyanús, mert az csak ül a szobában és nem tudja, mi a jó.

2015. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
97%

Valószínű nem ezt a tanacsot vartad, de kicsit vedd lazabban!

Nálunk is sokszor koszos a szajuk, semmi baja nem lesz.a dadusok/óvónők többször szólnak nekik, de ennyi gyereknél előfordul, hogy valamelyik koszos marad.

Olyan ruhát adj rá, amit nem sajnalsz.inkább vigyél váltót, amiben hazaviszed. Az én lanyom ruhája is mindig koszos, de nem volt beteg egyszer sem. (Bár rájuk szólnak, hogy csak ne üljenek le)

Majd belejon és megtanulja megmosni a száját és hogy ne a kinti ruhát vegye vissza.

2015. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

Vidd magánoviba :)

Értem is a kiakadást, meg nem is. Nekem eddig van 3 gyerekem. Mire oviba mentek, már az is hozzá tartozott az evéshez, hogy megtörlik a szájukat. Már a bölcsiben is erre szoktatják őket.

A kislányomnak sulykoltam sokat, hogy nem ülünk le akárhova, mert baja lehet belőle.

Nálunk az oviban a kinti ruhát leveszik ebéd előtt, illetve ebéd után kötelező jelleggel pisi, kaki, mosakodás, fogmosás, tehát eleve nem maradhatnak maszatosak. Ezek hogy zajlanak nálatok? Sok mindent azért nekünk kell a gyerekeinknek megtanítani, nem várhatjuk el, hogy a dadusok, óvónők 25 gyereknek anyja helyett anyja legyen.

2015. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nem lesz, ne feltsd ennyire!


3 evest nyugodtan tanithatod, hogy megtorolje a kezet es szajat, es fujjon orrot pl.

A homokban ulestol nem fog felfazni, foleg nem 30 fokban.


Orulj heki hogy jatszik es boldog ! Ha idegeskedsz ilyenek miatt ra is raragad.

2015. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
89%

Vidd magánoviba :)

Értem is a kiakadást, meg nem is. Nekem eddig van 3 gyerekem. Mire oviba mentek, már az is hozzá tartozott az evéshez, hogy megtörlik a szájukat. Már a bölcsiben is erre szoktatják őket.

A kislányomnak sulykoltam sokat, hogy nem ülünk le akárhova, mert baja lehet belőle.

Nálunk az oviban a kinti ruhát leveszik ebéd előtt, illetve ebéd után kötelező jelleggel pisi, kaki, mosakodás, fogmosás, tehát eleve nem maradhatnak maszatosak. Ezek hogy zajlanak nálatok? Sok mindent azért nekünk kell a gyerekeinknek megtanítani, nem várhatjuk el, hogy a dadusok, óvónők 25 gyereknek anyja helyett anyja legyen.

2015. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%

Túlzásba viszed. Tanítsd meg a gyerekednek, hogy ebéd után mosakodjon meg, törölje meg a száját. Persze figyelhetnének rá jobban is, de azért ezen ennyire kiakadni?!

Meg mi baja lesz a homokozótól? Szerinted más gyerek nem ül benne? Most jó idők vannak, nem lesz semmi baja.

Nem kell túlfélteni, az a gyereknek sem jó Kicsit lazulj el, mert a későbbiekben is mindenen ilyen szinten kiakadsz akkor az nagyon nem lesz jó.

2015. szept. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt. az, hogy a 28 fokban a homokban ül, teljesen normális és természetes. szerintem baj van azzal a szülővel akinek olyan szintű félelmei vannak, hogy akadályozzák vele a gyerek boldogságát!


másrészt az, hogy a gyerek nadrágja retkes 3 nap után, szintén a te felelősséged, vidd haza banyek azt a nadrágot és mosd ki!!!

harmadrészt tanítsd önállóságra a gyerekedet! azért nem törlik meg a száját mert neki kell! adnak szalvétát, ebéd után elküldik fogat, arcot mosni. muszáj kialakulnia a saját magával szembeni higiéné, különben 18 évesen is állhatsz mellette és kérlelheted, hogy törülközzön meg!


én azt mondom, hogy most nézz te magadba!

2015. szept. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!