Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda étkeztetés, fogják ezt...

Óvoda étkeztetés, fogják ezt ellenőrizni?

Figyelt kérdés
Mi kicsivel haladjuk meg a 89.000 ft-ot. Én nem akartam beadni a kérvényt, de az oviban is azt mondják, hogy mi vagyunk az egyetlenek, akik nem adták be. És tudom, hogy sokan sokkal gazdagabbak nálunk. Ellenőrizhetik ezt vajon a jövőben? Jelenleg tudom, hogy nem kell kereseti igazolás hozzá.
2015. szept. 17. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Én nem adnám be, de ez én vagyok. Csak azért, mert más is csal, én nem szoktam. De ez mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen.
2015. szept. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Ha őszinte vagy a kérvényben, akkor add be, legfeljebb nem kapjátok meg, akkor sincs semmi. Ha az a kérdés, hogy hazudj-e te is, akkor a válasz: ne.
2015. szept. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is ezt tanácsolták, én nem adtam be.

Ugyan most azt mondják, nem ellenőrizhetik, de csak egy tollvonással módosítható, és jön a büntetés.


Aláírásommal igazolom, hogy a valóságnak megfelelnek az adatok. A másik: szembeköpném magam, ha hazudnék. Nem vagyok csaló.

2015. szept. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Most az etikát hagyjuk. Az összes vállalkozó beadta, aki magát a kötelező minimumra jelentette be, aztán meg milliókat keres. Ha ő beadja, beadom én is.
2015. szept. 17. 15:24
 5/15 anonim ***** válasza:

abszolút önbevallásként működik. gond ott van, hogy te aláírod, hogy nincs annyi a bevételetek, ezzel bekerültök a rendszerben. közben meg mondjuk igénybe veszed a családi adókedvezményt ami miatt szintén ott a gyereked neve a rendszerben és ez a kettő találkozhat mondjuk adóbevalláskor.


én úgy gondolom, hogy most nagyon a számokkal vannak elfoglalva, hányan is kérik és nem azzal, hogy ki. aztán a következő nagy nézés az lesz, hogy hányan mondják majd le az ősziszünetben az ebédet. itt egyébként ha sokan nem teszik meg akkor visszahozhatják fizetősre, ezt a belső infot tegnap tudtam meg én is, bár lehet ez kerületi szintű nem országos.

na és ezek után tudom csak elképzelni, hogy lesznek ellenőrzések, de persze szúrópróba szerűen.


nekem személy szerint nincs képem ilyenekhez, de ha nektek belefér, hogy esetlegesen egy büntetést fizessetek, akkor hajrá.


egyébként a sokan sokkal gazdagabbakra annyit tudok reagálni, hogy sokakat még mindig nem annyira jelentenek be mint amennyit kézhez kapnak. itt pedig a nav részéről nincs min megbukni. ellentétben nálatok

2015. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi is nagyon kicsivel, talán 1-2 ezer Ft-tal haladjuk meg a 89 ezret. Én nem adtam be a kérvényt, miután kiderült hogy meghaladjuk utána eszembe se jutott. Hiányzik a fenének egy NAV ellenőrzés esetleg büntetés szaros havi 7 ezer Ft miatt.
2015. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6-osnak igaza van, én is így vagyok vele. De a férjem meg mondja, hogy az oviban már többször rákérdeztek, és mondták, hogy adjuk csak be nyugodtan.

A gázártámogatással is úgy voltunk, hogy beadtuk, aztán utólag ki kellett fizetni, mert kiderült, hogy az étkezési utalványt is be kellett volna számolni, mi meg nem tettük. Így valami alacsonyabb sávba kerültünk, kaptunk, de nem annyit. Akkor annyira berágtam, hogy következő évben én sem adtam be.

Szerintem az lenne a tiszta, ha kérnének jövedelemigazolást, és az alapján eldöntenék, utólag ellenőrizgetni egy nagy hülyeség.

2015. szept. 17. 15:49
 8/15 anonim ***** válasza:
Én most hallotam az oviba hogy bizony elenörizhetik .
2015. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk kértek jövedelemigazolást, és hogy akkor fejenként mennyi jut, csak így lehettünk ingyenesek. Bár olvastam hogy nem tehetnék, de nem volt kedvem vitatkozni.
2015. szept. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem adnám be.

Lehet a vállalkozó milliókat keres,de akkor is minimálbérre van bejelentve,te meg ha alkalmazásban vagy akkor utánad néznek és rögtön lebuksz.Nem ér annyit az egész szerintem.

2015. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!