Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Elkezdődött az óvoda, de nem...

Elkezdődött az óvoda, de nem szeretném még vinni megoldható ez?

Figyelt kérdés
Kedves Anyukák,leírom most a gondomat.. Most kezdtük az óvodát kb 2 hete,eleinte minden oké volt de történt valami ..nem tudom mi,az óvonők sem mondtak semmit...kb 1 hetet ment összeszedte a náthát itthon volt 3 napot de ebben benne voltak a hétvégék ment újból 2 napig semmi gond puszi szia anya..aztán hívnak az oviból h a gyerek űvőlt olyan rohamokba sír h az óvónénik ijedtek meg h mi van..és azóta egyszerűen éjjel felkel sírva űvöltve h anya ne menj el ne hagyj itt,,vittem ovodába alig tudták elvinni mert úgy kapaszkodott belém...aztán aznap ebéd után mentem érte ült az asztalnál nem hajlandó sem enni sem inni ült hulla sápadtan úgy nézett körbe mintha rémeket látna...aztán ez ment pár napig most jön holnap a hétfő és egyszerűen az idegeim kivannak hogy mi lehet vagy mi lesz.. Nem kell rólam azt gondolni h a széltől is óvom meg h én nem akarom h menjen stb...értelmileg nagyon okos barátkozós tipús stb.. de szerinem még Ő tul pici ahhoz hogy menjen..tudom h 3 év a kötelező de érzelmileg még nem megy neki és ha minden napot így él meg meg az éjszakák ilyenek lesznek akkor nemtudom mi lesz..Van arra esetleg lehetőségem és erre adjatok kérlek választ hogy nem szeretném Őt még vinni hanem ha lehet csak 4 évesen addigra kicsit komolyodik meg lehet másik ovit néznék neki..Szóval a kérdésem hogy most benyujthatnék valmi kérvényt h nem szeretném vinni? Kérlek ezzel kapcsolatban írjatok! Nagyon várom kedves válaszatitokat Anyukák!
2015. szept. 20. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Azt kellene megtudni az óvónőktől vagy a gyerektől, hogy mi történt, miért szorong. Ne hidd el egyiknek se, hogy semmi, nem igaz, olyan nincs. Utána lehet a problémát kezelni.


Amúgy csak ártanál a gyereknek, ha még egy évet halasztanád a szocializációt. Leginkább már kétéves kora óta közösségben kellene lennie, és akkor nem történne ilyen.

2015. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
írhatok pirvit?
2015. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze írj nyugodtan..köszönöm!
2015. szept. 20. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Nálatok nem volt beszoktatás? Nem tudnád megbeszélni az óvó nénikkel, hogy egy kicsit Te is ott legyél vele? Hátha abban a közegben jobban kiderülne, mi a problémája?

Az is lehet, valamelyik gyerekkel volt valami konfliktusa.

Nem kötözködésből kérdezem, de felkészítetted az ovira, hogy ott milyen jó lesz, sok gyerekkel és játékkal tud játszani?


"erre adjatok kérlek választ hogy nem szeretném Őt még vinni" - nehogy azt hidd, hogy a gyerekek nem érzik meg :-)

Szerintem sem lenne jó még egy évet várni - az természetes folyamat, hogy nehezen szakad el a gyerek (nálunk pl. 2 hét után visszajött az éjszakai bepisilés) de ahogy jött, el is múlt. Szépen elmagyaráztam neki, hogy itthon már úgyis unja a játékait, ott meg új játékok vannak, stb.

2015. szept. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét tanácsot nem tudok adni,de nálunk is ez volt tavaly,nem sikerült kideríteni az okát.A gyerekem szerette az ovit,az óvónőket,dajkát,voltak,vannak pajtásai,és mégis minden reggel sírva váltunk el,és sírt szegényem napközben is bent :( mivel tavaly még nem volt kötelező az ovi,így nem vittem amikor tudtam,de féltem ettől az évtől nagyon.

Aztán szept 1-én bevittem,és azóta gyönyörűen megyünk minden reggel,szeret járni,várja,mesél.

Én szerintem azért mert ő nem volt még 3 évesen érett erre ,de most 4 évesen már igen.


Egyébként biztos lehet évet halasztani,kérdezz rá.

2015. szept. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet halasztani, kérdezd meg a védőnőt és az óvodavezetőt. Egyébként ezt írják:


" „Nem kell minden áron minden gyereket kötelezni az óvodai nevelésre" – nyilatkozta lapunknak a Magyar Óvodapedagógiai Egyesület (MÓE) elnöke. Fábián Katalin szerint a szülőnek is joga van együtt maradni a gyerekével, minden gyerek más és más, egyesek csak 3,5-4 évesen tudják megszokni az óvodát. "


Te ismered a gyerekedet, ha meg tudod oldani, hogy ne vidd, és az nyugtat meg mindkettőtöket, ha még otthon marad veled, akkor tedd azt. Én az első 2 évben délben hoztam haza a lányomat, mert otthon voltam a kicsivel. Azt láttam, hogy neki bőven elég a délelőtti ovi. Most nagycsoportosként már magától és szívesen marad ott az oviban délutánra (igaz, ovit is váltottunk, lehet, hogy ez a hely jobban tetszik neki).

2015. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!