Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Etikus dolog e, szabad e...

Etikus dolog e, szabad e sírva is "rákényszeríteni" az óvódát?

Figyelt kérdés

2. gyermekem kezdte most az ovit, ő egy vagány bátor jópofa kisfiú,ráadásul a tesójával egy csoportba jár,rég várta az ovit,itthon unatkozott a bátyja nélkül,3 éves. Erre, egész nap sír,bömböl :( mivel jól ismeri az ovit,a személyzetet (hozzáteszem a két óvónéni tündéri,babusgatós,maximálisan megbizok bennük) 1 napot voltam ott vele, szépen elvolt,bátran bement, 2.nap eljöttem, de mikor visszamentem kiderült hogy soakt sírt. 3.nap maradni akartam kicsit de az óvónő elküldött,mondván ha 10-szer ottmaradok akkor is 11.-edszer el kell jönni majd.(ebben igaza van) de nem tudom elviselni a tudatot,hogy reggel keltem a gyerekem,beviszem és sírni hagyom valahol,ahol fél, engem keres stb. Nem ezért szültem :/ azt mondja az a baj hogy egyedül van(mi nem vagyunk ott) és sok a gyerek. Sajnos a nagyobb fiamnál is így ment ez hosszasan, teljesen kivoltam ott is, őszintén,ilyenkor nem is tudok mást csak rájuk gondolni és alig várni hogy menjek értük(most itthon vagyok a legkisebbel)nekik persze ezt nem mutatom biztatom őket,viszek kis meglepiket stb. Nagyfiam végül megszerette de az első évben annyit volt beteg,végül orr és torokmandula mütétre került sor az év végén,amit nagyon megszenvedett,és szerintem lelki eredettel volt ennyit beteg.

Egyszerüen nagyon fáj hogy így van a gyerekem,és lehet hogy pár hét és megszokja, de nem érzem jónak hogy ezt tesszük vele. Ugyanakkor tudom hogy sajnos ezekkel a dolgokkal előbb utóbb találkoznia kell.De még csak 3 éves,többször gondoltam rá talán nem is voltak még érettek az ovira. (persze,ha most kivenném se lenne jobb, hogy viszem vissza,ugye...meg mit mondok a nagyobbnak...)


2015. szept. 21. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Majd megszereti, nem rossz hely az. Ha érzi rajtad a feszültséget, ráragad. Volt beszoktatás? Fokozatosan kellett volna. A betegségeken mindenki átmegy, most találkoznak először töményen sokféle vírussal, baktériummal, és még nem elég fejlett az immunrendszerük.
2015. szept. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
14%

"...nem tudom elviselni a tudatot,hogy reggel keltem a gyerekem,beviszem és sírni hagyom valahol,ahol fél, engem keres stb. Nem ezért szültem :/ ..."


Igazad van! Lépj ki a munkahelyedről és maradj vele otthon 18-25 éves koráig. A sulit majd elvégzi magántanulóként az ovi felmentés pedig megoldható.


Te jó ég...komolyan mit problémázol ezen? Ez az élet rendje,ne engedd,hogy érzelmileg zsaroljon!


Apa,3 gyerek.

2015. szept. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2-es, nem dolgozom,mint írtam,nyilván ez is oka annak hogy érzi,anya otthon van, fura ez így. Az ember nem azért szül gyerekeket hogy aztán az első közösségbe kerülésnél tönkretegye őket.Azért ágálok ellene, mert más gyereket látom hogy zökkenésmentesebben túl van ezen...

Ha pedig látod a gyereked kétségbeesetten utánad sírni,nem merül fel benned h."érzelmileg zsarol" nem gondolod hogy nincs más módja hogy kimutassa a félelmét?

2015. szept. 21. 09:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Majd ő is megszokja, ahogy a nagyobb is megszerette.

Meg ott van a bátyja. Nincs egyedül.

Azt persze megértem, hogy ha úgy is otthon vagy, akkor akár lehetne veled is otthon és nem kéne még rákényszeríteni.

Most a kötelező ovi miatt ment?

Nem lehetett fokozatosan beszoktatni? Tehát hogy nem rögtön egész napot van ott, hanem csak pár órát, csak a délelőttöt, aztán majd később alszik már ott.

Nekem ez azért is fura, mert nálunk szinte kidobják a gyerekeket az oviból :) Ha meg tudják, hogy otthon vagy kisebb gyerekkel, akkor már nyúznak, hogy ebéd után vidd el, ne hagyd ott 4-ig. Ha meg dolgozol, akkor felháborodnak, hogy 4-re nem érsz oda :)

2015. szept. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Kicsit ellentmondásos hogy a tesojaval van egy csoportban és egyedül van....
2015. szept. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
11-re járok értük most...az ottalvás nem is tudom mikor jön majd szóba.
2015. szept. 21. 09:39
 7/13 anonim ***** válasza:

6: Hát akkor szerintem nem kell aggódni. 3 órát azért simán ki lehet bírni. Ennyi önállóság azért kell egy gyereknek. Pl. ha neked és férjednek is dolga van, akkor jó, ha valaki tud a gyerekre vigyázni és nem sír, hogy ő nincs el senkivel sem.

Itt meg ráadásul társaságban van, gyerekek között. És ott van a tesója is.

Beszélgess vele sokat. Hiszen csak 3 óráról van szó. Ez így inkább hisztinek tűnik.

Még amire gondolni tudok, hogy talán érte valami rossz élmény, rosszul esett neki valami, talán nem úgy szólt hozzá az óvónéni, mint ahogy azt ő várta volna és ezért nem akar menni. Mert ugye írtad, hogy egyébként várta, hogy a tesójával lehessen és otthon unatkozott.

2015. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

"nem dolgozom,mint írtam,nyilván ez is oka annak hogy érzi,anya otthon van, fura ez így"


Nem, ezt te érzed így. Egy 3 éves gyereknek még nincs olyan komplex, ok-okozati világnézete, hogy ezt ilyen összefüggésben átlássa.

Nekem az a gyanúm, hogy te magad nem voltál biztos az óvoda kérdésében és reggelente, vagy bent elbúcsúzáskor érzi rajtad a feszültséget.

2015. szept. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Ha jobbnak látod, tartsad otthon. A nagy már szereti az óvodát, nem? Ő azért jár. Vagy mert már nagycsoportos, és kötelező neki. sok minden van, amit a kicsiknek nem szabad, neki pedig igen, és olyanok is, pl. az iskola előkészítő év az oviban, ami a kicsikre nem vonatkozik és neki kötelező.

De ha be akarod szoktatni a középsőd az oviba, az is elfogadható. De jogotok van a fokozatossághoz. Persze hogy a 11. napon is ott kell hagynod, és lehet hogy akkor is sírni fog, még ha előtte 10 napot ott ültél vele.

De biztos nem lesz annyira kétségbe esve, ha előtte volt módja megszokni a helyet, bizalmas kapcsolatot kiépíteni az óvónőkkel, és mikor már kezdi otthon érezni magát kell megküzdenie a ténnyel, hogy az anyja elmegy, mint ha ez a második napon történik. Most minden oka megvan a kétségbeesésre. Nem jellemhiba, ha a báty vagy az amúgy aranyos óvónők nem tudnak neki elegendő érzelmi támaszt adni.

Beszéld meg az óvónőkkel, hogy ott maradsz a folyosón. Ha a gyerek szükségét érzi, kijöhet egy puszira, aztán visszamegy a többiekhez.Semmi baja nem lesz senkinek (sőt!) ha ez akár egy hétig is így marad, és utána fokozatosan növeled az időt, mikor tényleg kimész az épületből. Méghozzá úgy, hogy már reggel elmondod neki, hogy most el fogsz menni, de mire megreggeliznek/indulnak az udvarra/bejönnek az udvarról, ebédelni kezdenek stb. ott fogsz ülni a szokott helyeden.

És ebből nem következik, hogy egyetemista korában is kísérned kell majd az előadásokra, sőt már az alsó tagozaton ciki lesz neki, ha meg akarod puszilni az iskola kapujában. De akkor 7-8 éves lesz, most pedig 3. 10 kilós iskolatáskát se akasztunk a hátára, pedig pár év múlva azt is kell majd cipelnie.

2015. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó már 3 éves kortól kötelező az ovi.Nem csak a nagycsoport az.
2015. szept. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!