Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » HA egy gyermek óvodába jár, a...

HA egy gyermek óvodába jár, a gondozónő közölheti a szülővel, hogy a gyermekkel probléma van? Pszichés alapon. Ez kötelessége lenne, vagy meg kell várni az iskolai felvételi szűrést, ahol azonnal kitűnik a dolog?

Figyelt kérdés
2014. okt. 13. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, közölheti, sőt, közli is ha jó a kommunikáció az óvónő és a szülő között (ami szerintem nagyon fontos, hogy jó legyen).
2014. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ovodaban nincs gondozono, ott ovodapedagogus van. Igen, kozolheti, sot, utalhatja nevelesi tanacadoba is a gyereket
2014. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát én családi napköziben dolgoztam gyes előtt bölcsis korosztállyal, de mi már ott szóltunk a szülőknek ha azt láttuk probléma lehet a kicsivel... ugyanis egy vizsgálattal semmit nem ártunk, és ha kiderül, hogy tényleg valami nincs rendben, akkor annál jobb minél hamarabb elkezdik a fejlesztést a gyermeknél... én úgy gondolom kötelessége lenne szólni a gondozónőnek, ahogy azt érzi probléma van... csak tudod ez nagyon nehéz feladat.. a legtöbb szülő mintha meg se hallaná amit mond neki a gondozónő, bántásnak veszi... ez tapasztalat... pedig csak jót akar az ember... nem egy szülő volt aki később telefonált, vagy találkoztunk velük és beismerte, hogy igazunk volt és már sajnálja hogy akkor nem hallgatott ránk...
2014. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is az utóbbit tapasztaltam, és amikor megtörtént a baj, persze én voltam a hibás... Ezen nem lehet valahogy változtani?
2014. okt. 13. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:
mármint te a gondozónő vagy aki szól ? a szülők meg semmibe veszik, később meg mégis téged okolnak?
2014. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Óvodában óvónők dolgoznak, gondozónők a bölcsődében vannak.
2014. okt. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a 4-es kommentet! Milyen baj? Min változtatni?
2014. okt. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért ne szólhatna? Igenis szólnia kell, mondjuk azt nem tudom, hogy munkaköri kötelessége-e, de én mindenképp elvárom, hogy ha gond van (és nem piszlicsáré hülyeségek miatt) vagy felmerül a gond gyanúja, akkor indítsák el a fejemben a vezérhangyát. Megnézetem a gyereket, aztán kiderül, van-e tényleg teendő vagy nincs.


Ami nem mindegy, hogy mi az, amiért szól, és hogy hogyan teszi ezt.


Nálunk inkább épphogy minden carért szóltak, pl. kiscsoportos gyerek föláll a szőnyegről foglalkozás közben, föláll az asztaltól ebéd közben (3 év alatti), túl sokat nyom a folyékony szappanból, satöbbi. Eget rengető bűnök, nem? :) Ja és akkor jöttek a "2bezzeg a másik gyerek" szöveggel, hogy "nem lehet őket egy napon említeni", ami totál kiveri nálam a biztosítékot, és a teljes alkalmatlanság jelének tartom, mert miért kéne az én gyerekemnek olyannak lenni, mint a másik gyerek? Aki mellesleg egyszer sállal fojtogatta az enyémet az udvaron, míg az óvónők ki tudja mivel foglalkoztak, nem is lett semmi következménye a dolognak, se bünti se bezzegelés se az anyuka szőnyeg szélére állíása, mert a bezzeggyerek anyukája történetesen szintén óvónő, lám-lám, a suszternak nincs egy rendes cipője ugye... Na mindegy.

2014. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!