Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak én érzem azt hogy mióta...

Csak én érzem azt hogy mióta óvóda van, folyamatosan csak fizetni kell?

Figyelt kérdés
Most lett kiscsoportos a fiam.Első héten szülőin beadtuk a csoportpénzt,az írószerekre külön pénzt,és minden héten legalább háromszor kérnek valamit,hol gyümölcsöt vigyünk ha tudunk,ilyen virágot,olyan díszt,vagy kiegészítőt (persze ez nem kötelező,de azért gondolom nem árt bevágódni) torna órára cipőt (heti 1 alkalomra minek külön cipő,miért nem jó a sima benti?) a rendezvényekről nem is beszélve amiket 3-ra szerveznek,vehet ki a szülő szabadságot ha nem engedik el előbb (engem nem) és akkor még van hogy hétvégére is kitalálnak valamit.Persze ezekre is fel kell iratkozni,hogy mit viszel.Másoknál is van így vagy csak mi választottunk bele?
2015. szept. 21. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nálunk egyáltalán nincs így. Egy évre 2000 Ft-ot kellett beadnunk + 500 Ft, ha valakinek van szülinapja, ill. havonta van bábszínház az szintén havi 500 Ft. Tornára nem kell nekik külön cipő, gyümölcs, zöldség, kellékek vannak. Már írtam egy másik hozzászólásomban is, hogy elvben ugye előírás, hogy a gyerekek mindennap kapjanak gyümit, amit az óvinak kellene biztosítania (ugye egészséges életmód), ez nálunk be van építve az étkezésbe. Már reggel kétféle gyümi kinn van, ill. uzsihoz megint kapnak (hacsak nem épp az az uzsonna vmivel). Szóval külön gyümit majd csak egészségnapon kell vinni, hogy abból különféle dolgokat készítsenek. Ezen kívül év elején kellett bevinni egy csomag fénymásoló papírt és színes ceruzát, mást nem. Ja meg persze ágynemű huzatot. Ill havi szinten kell majd vinni wc papírt, papírzsepit, szalvétát. Ez úgy gondolom nem egy nagy tétel, úgyhogy ezzel semmi gondunk nincs. Ha kifejezetten a kicsiknek csinálnak valamit azt napközben elintézik (pl most volt nekik szüreti "mulatság"), egyébként 4 órától szokott lenni pl farsang, anyák napja, karácsonyi ünnepség stb (tehát csak a nagyobb ünnepek) , ezen kívül nem szerveznek egyéb programot, hisz minden szülő dolgozik. Néha még szokott lenni önkéntes program, pl kerítés, játékok újrafestése, karácsonyi díszkészítés, ez vagy késő délután, vagy hétvégén van, de nagyon ritka az ilyen és előtte a szülőkkel egyeztet az szmk, hogy aki szeretne az valóban el tudjon jönni.
2015. szept. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 2500 Ft-ot kellett bevinni az egész éves kézműves dolgokra meg az egyenzsákra. Ezen kívül havi egyszer gyümölcsöt a csoportnak. Más nincs.
2015. szept. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezért jó a magánovi. Havonta 1x fizetünk, a többit megoldják maguktól. Max gesztenyét viszünk a kézműves foglalkozásra. Az önkormányzati ovi első szülőije úgy kezdődött, hogy csak sorolták, mire mennyi pénz kell, ki mikor kerül sorra gyümölcsszállításra, bábszínház, stbstb.
2015. szept. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is van külön tornacipö ,nálunk is van csoport pénz ,tisztasági pénz ,bábszinházra pénz.és ha tudnak a szülök akkor gyömölcsöt is hozhatnak mert minden nap kapnak gyümölcsöt,programokat ami szülö is jelen lehet nálunk 16 vagy 17 órára szervezik.hétvégén nálunk nincs ovis program .
2015. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. éve ovis a fiam. Csoportpénz (havi 500Ft), tanszerpénz (félévre 1000 Ft) van. Félévre kell vinni 2 tekercs wc papírt, 100 dbos papírzsepit, egy tubus fogkrémet, egy csomag szalvétát. Télen megfázásos időben szoktam vinni plusz zsepit, mert az mindig fogyóeszköz.

Torna órára kell külön cipő, mivel eleve a fiamnak szandija van bent, így abban érdekes lenne tornázni.

Gyümölcsnap van, akkor visz egyszerre 2-3 szülő pár darab gyümölcsöt. Nálunk az ovi szervez programokat, aztán vagy elmegyünk, vagy nem. Munkabeosztástól függ. A sportnap van egyedül szombaton. Én örülök, hogy szerveznek programokat, mert vidéki kisvárosban lakunk (nevezhetném falunak is, de várossá van nyilvánítva), itt sok minden nincs. Most úszásra járnak, tavaly bábszínházba mentünk 4szer, folyamatosan viszik őket kirándulni. Papírgyűjtés lesz jövőhéten, gyűjtjük a műanyag kupakokat közösen egy-egy beteg gyereknek.

Én év elején befizetem a csoppénzt és a tanszerpénzt egész félévre.

2015. szept. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk havi 500 a csoport pénz és ezen kivül semmit nem kell. a régi ovijába 800 volt havonta és minden szarért külön kértek
2015. szept. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 1000 Ft kértek egy alkalomra, gyümölcsöt pedig csak decembertől kell heti 1x egy családnak, így év végéig 1x kerül mindenki sorra és külön mondták, hogy nem kell extra gyümölcs..

Azért decembertől kell, mert az óvoda kertjében vannak gyümölcsfák, amik a 3 csoportot ellátják addig.

Mást nem kértek. A gyereknek kellett tornacipő, de azt beszereztem neki, az a gyerkőcnek kell.

2015. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat lemaradt: wc papírt, szalvétát vittem még be a közösbe.
2015. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is kell fizetni, de nem bánom, mert tudom, hogy jó helyre megy.


Havi 500ft csopipenz, másik két gyerekemnel 700 havi.

Havi 1 alkalommal gyümölcs + vmi étel, plusz csokikrem, liszt, cukor, tea, majkrem, lekvár....

Havi 1 fizetős program pl. bábszínház, állatkert....

Néha viszünk be sütit, üdítőt, pl Télapó, karácsonykor...


Tornacipő sztem oké, hisz benti szandiban nem lehet normálisan tornázni, mert veszélyes lehet.


Mi ovit váltottunk, elozoben még csopipenz se volt, soha semmi nem volt, semmi az ég világon, unalom a köbön, néha még ceruzajuk se volt

2015. szept. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!