Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok mit csinálnak az...

Nálatok mit csinálnak az óvónénik a nagycsoportban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mesélés, tánc,stb. tanítgatják e valamire bármire a kicsiket? Mi lenne a minimum amit egy nagycsoportos óvónéninek feltétlen meg kellene tennie, tanítania iskola előtt?

2015. szept. 22. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mesélnek, táncolnak ,verseket, mondókákat énekeket tanítana, de ezket mind már kiscsoportban is csinálják. Nagycsoportban már az iskolára készítik elő őket.
2015. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ezeket: kresz oktatás, elsősegély oktatás( mikor mit kell tenni, hogy kell mentőt hívni, mit kell mondani a telefonba) persze játékos formában, iskola előkészítés, tánc, úszás, önvédelem( ne álljunk szóba idegennel, mit kell tenni ha egy idegen gyanús alak leszólít) egyszerű gyerekreceptek készítése, kézműveskedés( agyag, tűzzománc, gyurma, festés) mesélés csendespihenő alatt. most hirtelen ennyi jut eszembe
2015. szept. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen és az pontosan nálatok mit takar, hoy iskolára készítik fel őket?

Már csak azért kérdezem mert a lányom csoportjába mi az anyukákkal szinte semmi iskolára felkészítő tevékenységet nem látunk. Nem mond egyik gyerek sem mesét sem verset sem csoportos játékról esetleg kézügyességet fejlesztő foglalkozásról nem mesélnek. Szerintünk csak ott vannak és hagyják őket játszani, kvázi gyerekmegőrzés folyik.

Ez mind úgy, hogy az egyik óvónéni középső végén átment egy másik csoportba helyette kaptunk egy frissen végzettet, egy hete meg a másik óvónéni is elment betegszabira úgy néz ki elég hosszú időre(nem jön ki az új kollégával így inkább....)Helyettesítés van. De mi lesz így a gyerekekkel? Bocsánat h hosszúra sikeredett.

2015. szept. 22. 13:48
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 22. 13:51
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
második vagyok, nálunk az iskolára felkészítés ezeket jelenti: feladatlapokat kapnak( párosítás, hibakereső, memória, sorrendbe rakás) és ezekkel kell adott ideig foglalkozniuk, közben nem mehetnek pisilni, kb mint egy iskolai órán. Ezek még nem hosszú idejűek, egy ilyen foglalkozás kb 20 percig tart, utána játszhatnak. Mindig van valamilyen rendezvényük, amire verseket, kis színdarabokat tanulnak meg,én ezt is az iskola felkészítőhöz sorolom. Ja igen, és szoktak olyat is, hogy pár fős csoportokra osztják őket, kapnak egy problémát amit meg kell oldaniuk közösen pl: szeretnének kimenni a játszótérre alvás helyett, és erről meg kell győzniük az óvó nénit. Nincs megszabva hogy, ez lehet beszéd, ének, rajz, de a lényeg hogy közösen próbálkozzanak. Tehát pl. régebben tanultak egy verset a játszótérről, azt mondják el, vagy rajzolják le miért is szeretnek ott lenni.
2015. szept. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

mondjuk azt se értem, hogy ha mi ide leírjuk akkor mi változik nálatok? vagy ez önsanyargatás?


nálunk nagyon profik az óvónők. 8-f9-ig tornaóra van, minden reggel (azonkívül heti 2 tesi van tornateremben, ez kötelező). f9kor reggeli utána 9-10-ig vannak a kötelező feladatok, ez az iskolaelőkészítő vagy mifene. kb úgy mint a suliba, tantárgyak vannak, hétfőn matek, ekkor játékosan számolnak, számfogalmat kialakítanak.

kedd nyelvtan, ekkor verset, mondókát tanulnak, figyelnek a kiejtésre, stb. szerda technika, ilyenkor rajzolnak, festenek, de adott témakörben, csütörtök-péntek nem tudom pontosan mi, de akkor is ügyeskednek. tavaly is ez volt, annyi különbséggel, hogy tavaly még nem volt kötelező résztvenni, ha nem volt kedvük akkor mehettek mást csinálni, idén már kötelező :) (2x30 perc a tanmenet szerint a kötelező)


10kor gyümölcs majd mennek ki az udvarra délig, ez szabad játék. délben ebéd, majd 1-2-ig alvás. 2kor aki nem alszik az mehet le a tornateremben és ekkor van a kurékolóknak a tornafejlesztés, tehát adott mondókára adott feladatsort csinálnak, tsmt szintű, ezt nem az óvónők hanem a pedassz csinálja.

f3-kor uzsonna, 3-tól megint szabadjáték.

és emellé még minden pénteken kimennek az óvodából, udvar helyett, most ugye őszi témára mennek, levelet gyűjtenek, gesztenyét, stb, de mindig más az úticél :)

2015. szept. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is feladatlapokat fognak csinálni,akkor lexi iskolába megyböl fognak tanulni ,most fát ragasztotak,festenek,szineznek ,és most már nem lehet szinezni,festeni,hanem kötelezö,egy megadott témát most összi dolgokat csinálnak .
2015. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nyilván nem lesz semmi jobb attól még hogy ti leírjátok nálatok milyen.Ezzel tisztában vagyok. De szerettem volna információt gyűjteni, látni hogy jól gondolom e ami nálunk folyik az nem normális.Tenni fogok érte hogy valami változzon. Köszönöm mindenkinek aki válaszolt.
2015. szept. 22. 15:50
 9/13 anonim ***** válasza:

hát ha tettre kész vagy akkor hajrá! jól látod, ráadásul elő van írva millió dolog nagycsoportba, tehát, hogy miket KELL csinálni a gyerekekkel. nálunk pont arról panaszkodnak az óvónők, hogy egyszerűen nem fér bele, annyi minden van. de látod is amit leírtam, hogy iszonyú zsúfolt, tényleg nem egymás mellett játszanak, hanem feladathelyzetben vannak naponta többször is.

na és ezt a fenntartónak kéne betartatni, szóval én a helyedben a helyi önkormányzat, oktatási osztályára venném az első kanyart :) szerintem jobb ha az ovivezetőt kihagyod, hisz nyilván ő vette fel és ő nem rúgja ki a rossz pedagógusokat, ezek a szeme előtt történnek, szóval...

2015. szept. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fiam tavaly volt nagycsoportos, konkrétan egész évben két verset és pár éneket tanultak meg. Év végén kértem a feladatlapokat, mert azt ugye joga van a szülőnek látni, és egyetlen egyet nem oldottak meg. De normális ovikban ez azért nem így megy. Viszont az én anyukám is óvónő és ő foglalkozott vele.
2015. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!