Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok mit csinálnak az ebéd...

Nálatok mit csinálnak az ebéd után nem alvó gyerekkel? (itt olyanra gondolok, aki egyébként sem alszik ebéd után)

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kb fél órát feküdnie kell csendben az ágyában. Utána felállhat, és rajzolgat vagy gyurmázik, vagy könyvet nézeget az asztalnál. Csendes foglalkozás van nekik amíg nincs ébresztő.
2014. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Nálunk mindenkinek le kell feküdni,előfordul,amikor 1-1 gyerek nem alszik el,pl a kisfiam a múltkor nem aludt semmit,mondta az óvónő,hogy az asztala mellé tette az ágyát és nézte ,hogy mit csinál az óvónő. De csendbe kell maradni,feküdni kell. De a csoportban nincs olyan gyerek,aki nem aludna sose. Itthon is alszik a kisfiam,igaz sokszor nehezen alszik el,de akkor is "kell" aludni. Ritkán van,hogy nem alszik ,mert pl orvoshoz kell menni,vagy vendég van,de ez ritka. Mig óvodás,addig nem hagyom,hogy ne aludjon,mert szükséges. Az hülyeség,hogy nincs rá szüksége a gyereknek. Fontos a mentális fejlődése szempontjából.
2014. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

teljesen egyetértek.

egy ismerősöm gyereke abszolut nem alszik délután, 4 éves.

hát nem mondom, hogy le van maradva, de nem egy zseni szegénykém.

2014. jan. 3. 16:37
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Én is sok olyat hallok,hogy nem alszik délután a kisgyerek otthon, meg hogy már nem igényli...persze,óvodában meg érdekes mód alszik. Ez azért van,mert a szülő nem fekteti le a gyereket,nem szán rá időt,netán lusta altatni,mesét mondani stb, és azzal védekezik,hogy nem igényli a gyerek.NA persze...Még a felnőttnek is jól esik ebéd után lepihenni,nem még egy kisgyereknek...És az agyi fejlődésüknek fontos,ezt az óvónők is mondták.
2014. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam sem alszik már délután kb. fél éve. 5 éves lesz februárban. Itthon már nem bírtam lefektetni, 30 percig kínlódott az ágyban így ráhagytam. Oviban sem alszik el, csendbe kell lennie. 1- fél 2 fele kerülnek ágyba, és fél 3-kor kelnek.
2014. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
19.43-as vagyok. Az én kisfiam nem igényli, mivel csak szenved az ágyban nem aludt el. Fél-1 órát csak kínlódott. Akkor meg, minek szenvedtessem az ágyban itthon. Mint írtam oviban sem alszik el. Nem vagyok lusta neki mesét olvasni, és altatni. DE ha nem igényli, akkor vágjam fejbe, mert Aludni kell gyerekem, azt mondják az okosok. Csakhogy nem minden gyerek egyforma. Én sem aludtam már 4 éves koromtól. Köszönöm szépen, nem vagyok lemaradva értelmileg, mert nem aludtam...
2014. jan. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Este meg elalszik 6-7-kor? MMert gondolom nem bir igy tovább fent lenni....Az se egészséges...
2014. jan. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

enyém 4 éves, 2 éve nem alszik.


kérdező, elég érdekes a stílusod, már hogy mondhatsz ilyet más gyerekéről?

minden nap le van fektetve ebéd után de nem alszik, az oviban sem, itthon sem. itthon fél órát pihen az ágyában, utána felkelhet, az oviban nem kellhet fel, de csöndben van, kap valami apróbb játékot és elvan. a "nem alvókat" egy kupacba teszik most már és halkan beszélgethetnek.

jövőre már fel is kelhetnek majd.


mi járunk rendszeresen pszichiáterhez, ők azt mondják, hogy semmi gond nincs ezzel, vannak ilyen gyerekek. egyébként kifejezetten jó képességű gyerek, azért járunk pszichiárhez mert "zsenipalánta" lévén felmerült az autizmus, szóval ezt is cáfoljuk, de kedves tőled :P


na meg oviban dolgozom, magam is látom, hogy sok gyereknek elhagyja az alvást óvodás korban, 5 éves kor felett meg inkább az a ritka, ha még alszik egy gyerek.


este 9-től reggel 7ig alszik, 2-3 éves kora között meg 8-8ig aludt.

2014. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19.43-as vagyok. Kisfiam fél 9-9 körül alszik el
2014. jan. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Fiam 4 éves (szeptemberben töltötte). Már az oviban sem mindig alszik, itthon meg aztán egyáltalán nem tudom letenni délben.

Oviban mondták, hogy nem gond, egy darabig feküdnie kell, hogy hátha elalszik a többiekkel, utána felkelhet rajzolni, könyvet nézegetni.

A kedves válaszolónak üzenem, aki azt mondta, hogy azok az anyukák lusták, akik nem fektetik le a gyereküket.

Miután 2 órát szenvedtünk hetekig délben, mert nem akart aludni, hiába a meseolvasás (csak jobban felpörgette, mert megkérdezett mindent, hogy miért így, miért úgy, ez a szereplő miért csinálja ezt, vagy azt...), hiába a csend, az egyedül hagyás (énekel és mesél magának közben), a mellé fekvés, a simogatás, ringatás... semmi nem jött be. Nem alszik este 7kor így sem, hogy nem alszik délben, mert fél 9-9 körül alszik el és reggel 7kor kel.

2014. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!