Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki gyermekének, nagycsoporttó...

Aki gyermekének, nagycsoporttól /5éves kortól kellett logopédushoz járnia, a 6 éves korra/iskola kezdésre ki tudta ejteni a hiányzó hangokat? Milyen hangokat tévesztett?

Figyelt kérdés
Köszönöm és remélem, értitek, hogy mit szerettem volna kérdezni.

2015. szept. 25. 18:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igaz nekem a húgomról van szó és másabb helyzet, nagycsoportban évet ismételt emiatt, ha jól emlékszem az r betűvel volt gond és szeptemberre már nyoma se volt, pár hónapot járt csak logopédushoz.
2015. szept. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

ez engem is érdekelne. enyém most nagycsoportos, tavaly, középsőben heti 2 logopédiát kapott, egy év alatt 2 hangot javított ki a logopédus, de még nem stabil, vannak szavak amiket sokat használ, azoknál kapásból rossz hanggal mondja még mindig, de ha rászólok akkor kijavítja magát (pl. a v-t nem használta, a volt helyett azt mondta holt, még mindig gyakran hallom ezt)

még mindig van pár hang ami nincs helyén, most heti 4 logopédiát fog kapni jövőhéttől, 2csoportos és 2 egyébi, remélem mehet suliba jövőre :)

2015. szept. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

r helyett j volt a lányomnak, heti 1 logit kapott, két tanév kellett hozzá, de tudtuk, hogy évvesztes lesz tehát nem kellett sietni. Ha csak egy éve lett volna rá, akkor beütemezik heti 2-3 alkalomra, de voltak sürgősebb esetek is.


a fiam speckóbb eset, ő 4 éves kora óta jár, heti 2x, és magánúton konduktorhoz is hordom, szerintem ez utóbbi többet lendített rajta (a beszédén is) mint akármennyi logopédiai foglalkozás. ő 5,5 éves, összetett problémái vannak, 7,5 évesen kezdi majd az elsőt, tehát van két évünk felfejleszteni.

2015. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Várok még tapasztalatokat.
2015. szept. 25. 22:44
 5/16 anonim ***** válasza:
Az enyém az r-et rosszul ejti. Nagycsoportban járt, elsőben fél évet, aztán kiírta már a logopédus, szerinte rendben van. Egyébként mindenki más szerint nem, de ez van. Én is raccsolok, engem is elhajtott annak idején a logopédus.
2015. szept. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Enyém most fog járni logopédiára ,heti 2x sok betö csere miatt.remélem 1 év alatt ki tudják javitani .
2015. szept. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Két félévet járt....de hamarabb is javulhatott volnas ha otthon hajlando lett volna gyakorolni :-) több hangot is tévesztett. Az r volta "leglátványosabb" de a g t hangok se volta a helyén :-)

6 évesen ment iskolába minden hang rendben van nála :-)

2015. szept. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Örülök hogy írtatok. Az én gyerkőcökm téveszti: S helyett sz-t, zs helyett t-t, cs helyett c-t.

Amikor "gyakorolunk" itthon, akkor többször sikerül helyesen ejtenie a hiányzó hangokat, de az élő beszédben nem igazán.

Egy év alatt javulhat?

2015. szept. 26. 12:14
 9/16 anonim ***** válasza:

1 év alatt nagyon sokat javulhat. Az én lányom sok hangot tévesztett, most már csak az r-et, de az maradt is.

Egyébként ha érthető a beszéde, kis beszédhibával simán mehet iskolába, ment az enyém is, csak az r volt rossz.

Elsőben fél évet járt, csoportban, ahol kezdték előlről az egész abc-t, totál időpocsékolásnak éreztem az egészet, pláne, hogy egybeesett a rajzszakörrel, és a lányom ezt igen nehezményezte. A logopédus panaszkodott is a magaviseletére, ezért inkább félévkor kiírta.

Neki szerintem már elég lett volna 1-2 hónap, de akkor csak azt az egy hangot gyakorolni, persze az egyéni fejlesztést azt felejtsd el.

Úgyhogy ő még mindig raccsol, holott a logopédus állítja, hogy teljesen rendben van.

2015. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát azt a rajzszakkört az én lányom is nehezményezné, mert imád rajzolni.

Köszönöm, megpróbálok majd sokat gyakorolni itthon.

Az a helyzet, hogy a lányom nem nagyon mozgatja a száját, ezért néha olyan zárt szájjal beszél. Szerintem, ha jobban használná a száj, ajak izmait, jobban, szebben jőnnének a hangok.

2015. szept. 26. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!