Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lakhelyhez, vagy munkahelyhez...

Lakhelyhez, vagy munkahelyhez közeli óvodába írattátok a gyereketek? Jó döntés volt?

Figyelt kérdés
Akiknél 20-30 km a távolság.
2015. okt. 7. 17:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
A lakhelyhez. Ha ugyanis nem kell munkába menni, a ygereket skkor viszed oviba, ha munkahelyet váltasz, akkor sem ugyanott lesz az új hely, más is tudja hozni-vinni a gyereket (Nagyszülö, rokon, babysitter, stb), nemcsak te.
2015. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
attól függ, mikor végzel a munkahelyen. ha még időben átérsz a lakhely szerinti oviba akkor oda íratnám, de ha nem, akkor nem is kérdés, hogy a munkahelyhez közelibe járjon, h ne ő legyen mindig az utolsó gyerek, akiért jönnek...
2015. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Lakhelyemhez közelibe iratam .
2015. okt. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Egyik sem. Utazunk oda mert azt találtuk a legjobbnak. A lakhely és munkahely nem volt szempont.
2015. okt. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

35 km a távolság és a munkahely közelébe írattam volna be (bölcsi egyenlőre,de az ovi is így kellene majd)


Viszont,mivel nem körzeti,nem ott lakunk,így 2 bölcsibe se vették fel így maradt a családi napközi.

Vagy tartózkodási hely kellett volna,de nem akartam hazudni.Ovinál is muszáj lesz a munkahelyem közelébe beíratni,mert 7re megyek.

Ahol lakunk,ott fél 7től van ovi,de így is a 6 órás busszal indulunk.Ha fél 7re vinném,akkor a következő busz 7:10; 8ra sem érnék pontosan a munkahelyemre.

Amíg bölcsis,addig 2ig vagyok,3tól lehet menni a gyerkőcért és egyből jövünk is haza.4re vagyunk itthon.

A körzeti bölcsihez,ha leszállnék érte pont a bölcsinél,akkor ugye 3/4 4,de a következő busszal tudnánk haza jönni,amivel 5 körül érnénk haza.Semmiképpen nem lett volna így jó.(a bölcsitől még 10 percre lakunk busszal és utána hazasétálunk)

Ha szabin vagyok,ő sem megy.Egyenlőre ez így működik nálunk :-)

2015. okt. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Most bölcsis a fiam. Én 8-4-ig dolgozok, így őt 7 körül viszem, és 5 körül érek oda érte. Ez szerintem nagyon hosszú neki. Így elgondolkoztam, hogy oviba majd a munkahelyhez közel vigyem-e.

De nekem is ez jutott eszembe, hogy ha én nem megyek, akkor is vinni kell őt.


Ezért vagyok kíváncsi tapasztalatokra.

2015. okt. 7. 18:24
 7/16 A kérdező kommentje:
5-ös. Úgy tudom, a munkahelyhez közeli intézmény pont ugyanannyira illetékes, mint a lakhely szerinti. Tudom, nem vígasztal, ha elutasítottak.
2015. okt. 7. 18:27
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Szerinted milyen gyakran lesz olyan, hogy te nem dolgozol, ő meg megy oviba? Ha normál munkarendben dolgozol (hétfőtől péntekig), akkor nem sokszor. Még a szünetekre sem elég a szabim. Én a munkahelyközelit választottam, bár nekem nem ilyen nagy a távolság.
2015. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
A lakhelyhez közelit. Én és az apja is messzebb dolgozunk, gondolkodtunk rajta eleget. Szünetek miatt és szabadság miatt is jobb. Indulni ugyanolyan korán kellene, ha a munkahelyhez közel járna, csak így az oviba megy reggel, nem egy órát ül a dugóban. Ha megyek érte, sokszor elmegyünk sétálni a környéken, vagy bevásárolunk, itt laknak a barátai is, akikkel egy osztályba/évfolyamra fog járni valószínűleg.
2015. okt. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
lakhelyhez, mert az legalább állandó.
2015. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!