Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában csoportváltás után...

Óvodában csoportváltás után is problémák?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretné kérni, már teljesen tanácstalanok vagyunk párommal.

Van egy gyönyörű, okos, 3 éves kisfiunk, akinek viselkedési problémái vannak, az óvónők szerint félelmetes dührohamok törnek rá.

Ilyet mi is tapasztaltunk, otthon ezt tudtuk kezelni, ezzel már nincs gond, szófogadó, persze vannak kis hisztik, pl. nem akar menni fürdeni, vagy még egy utolsó mese stb., de véleményem szerint ez normális.


Az utóbbi időben az oviban is minden rendben volt, de két hete újra elkezdődtek a gondok, újra panaszkodtak az óvónők, sajnos segíteni nem tudtak, szerintem nem is akartam.

Mivel a többi szülő is zúgolódott, összesúgtak a hátam mögött, FB-n tárgyaltak arról, hogy kellene kirakatni a gyerekemet a csoportból, ezért úgy döntöttük a párommal megkeressük a vezető óvónőt és az intézményen belül, egy másik csoportba (ami másik helyen is van) átrakatjuk a gyereket.

Próbáltuk a dolgot amennyire lehet simán, udvariasan és intelligensen kezelni.

A gyerek a héten szerdán kezdte a beszokást az új helyre, de tegnap mikor hazaértem a munkából a párom kisírt szemekkel azzal várt, hogy megkapta az ultimátumot az ottani egyik óvónőtől, hogy ha holnapra sem változik meg a gyerek, akkor ők ezt nem vállalják.

Elmondása szerint a mostani csoport összeszokott, jól megvannak és "nem fér bele", hogy az én (idézem a nőt) "közveszélyes" gyerekem oda járjon.


A mai nap folyamán újra fel fogom hívni az igazgatót, mert nem ebben maradtunk, segítséget kértünk de nem azt vártuk, hogy akkor 2x2 óra után azt mondják, el innen.


Nyilván valami félreértés lehet, mert nem gondolhatják komolyan, hogy 5 munkanapon belül megint vigyem a gyereket máshová?! Az anyja teljesen ki van készülve, magát vádolja, hogy rossz anya, én is off-on vagyok, a gyerekről ne is beszéljek.


Majdnem minden nap valami probléma van a gyerekkel, nem akar öltözni, pedig tud egyedül. Nem akar dolgokat megcsinálni, ha meg erőltetik akkor "bekattan" és ordít.

Elvittük a háziorvoshoz, aki "dac-korszak"-al lezárta az ügyet.

Elvittük a régi óvónők ajánlotta természetgyógyászhoz, Ő azt mondta, hogy vonjuk meg a cukrot a gyerektől.

Bejelentkeztünk neurológushoz, aki azt mondta, meg se nézi a gyereket, mert az elmondottak alapján ezzel a nevelési tanácsadóhoz kell menni.

Kértük az óvodát, hogy ebben segítsenek, de még mindig semmi...


Valaki tud segíteni, hogy most akkor merre?

Már ott tartunk, hogy ideiglenes lakcímmel bejelentjük a gyereket szülővárosomba (ahol az anyja dolgozik), és majd oda járatjuk oviba.


Sajnos ahol most élünk nincs óvoda ahol lenne hely, nem hajlandóak a gyereket átvenni. Speciális óvoda nincs, mondjuk nem is tudom pontosan mi a baja a gyereknek.


Magánóvoda sincs, annak is utánajártunk már :(



2015. nov. 20. 07:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

vidd el gyerekpszichológushoz,meg fejlődésneurológiára,meg a nevelési tanácsadóba!

Én biztos szakemberhez fordulnék,állapítsák meg mi baja,mert ez nem...hogy is mondjam...szokványos,vagy átlagos viselkedés.

ha speciális ovi kell neki,akkor ő is jobban jár ha egy elfogadóbb közegbe kerül,speciális óvónőkkel,mert ez senkinek nem jó.

2015. nov. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel..

Sajnálom, hogy ilyen nehézségeken kell átmenjetek. Bízom benne, hogy sikerül a gyerkőccel megfelelő helyre kerülnetek, ahol segítenek nektek.

2015. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást, próbálkozunk, csak tényleg nehéz, mert fogalmunk sincs merre tovább és azt érzem, hogy az óvoda részéről semmi segítségre nem számíthatunk...

Egyeztettem egy viselkedéspszichológussal, de csak két hét múlva tud minket fogadni, addig a jelenlegi állapotba biztosan beleőrülök :(

2015. nov. 20. 08:29
 4/17 anonim ***** válasza:

A gyerek biztosan érzi, hogy állnak hozzá az óvodában. És ez - teljes joggal - megviseli. Akkor is, ha nem hangoztatjátok előtte, tudja, hogy vele most valami baj van, amiért a többiek nem fogadják be. Persze lehet, hogy van valami alap viselkedési probléma nála, de ezen az óvoda hozzáállása biztosan nem segít. Minden óvodában előfordulnak viselkedési problémás gyerekek, ilyenkor az óvoda vagy szakemberhez küldi a gyereket (nevtan), vagy egyeztet a szülővel, hogyan tovább. Ilyen körülmények között lehet, hogy hosszú távon jót fog tenni egy másik környezet, másik óvoda, de a beszoktatás biztosan ott is nehéz lesz.

Én is a nevelési tanácsadót ajánlom és/vagy gyermekpszichológust. A nevelési tanácsadót azért is érdemes felkeresni, mert ők adnak egy szakvéleményt, amiben leírják hogy kell-e neki speciális óvoda vagy nem, és ha igen, akkor azt hol tudják biztosítani. És hozzájuk nem muszáj az óvodán keresztül fordulni, szülő is kérhet vizsgálatot.

2015. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Az én kisfiammal is voltak magatartásproblémák az óvodában és itthon is. Mi gyermekpszichológushoz mentünk vele. 1/2 évig jártunk 2 hetente terápiára, és nagyon gyorsan látszott a változás.

Azért nem vittem nevtanba, mert nem akartam, hogy bekerüljön a rendszerbe. A védőnőnk azt mondta, hogy ha olyan jellegű gond van ,akkor a pszichológus úgyis továbbküldi, ha nem, akkor pedig Ő is "kezelheti". Nekünk bevált.

Ha a mi környékünkön laktok, nagy bizalommal ajánlom azt a nőt, akihez mi jártunk.

2015. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%
És ahol az anya dolgozik, ott sincs magánovi? Nekem tesómék vannak ilyen helyzetben azzal a különbséggel, hogy ő megmondta, hogy nem érdekli mit sustorognak róla a szülők a háta mögött (meg most már a szemébe is...), akkor se iratja ki a gyerekét. Több csoporttársát is bántalmazta már, van aki kórházba is került és van akit ki fognak iratni a csoportból az ő fia miatt. Én neki is azt ajánlottam, hogy ő saját maga keressen a gyereknek olyan helyet, ahol kisebb a létszám és jobban oda tudnak figyelni rá.
2015. nov. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Megértelek, hasonlón mentem át, csak nekem az óvoda segítőkész volt. Készülj fel, mert hosszú procedúra lesz, ez a nevtan és társai, de megéri.

Az én fiam is hasonlóan kezdett el viselkedni az oviban kiscsoportban. Ekkor volt 3,5 éves. Nevtanba akkor kaptam időpontot, mikor már 4 éves volt. Ekkor BTM kategóriát kapott és fejlesztéseket írtak elő, mondjuk nekünk beszédhibát állapítottak meg. Ami fontos, hogy ti is vigyétek el még hallásvizsgálatra és beszédmegértési vizsgálatra. Mert ha nem hall jól v. beszédmegértési probléma van, akkor ez okozhat agresszív viselkedést. Nálunk ez volt. Orrmandula kivétellel és garatmandula műtéttel megoldódott.

Fiam most nagycsoportos 6 éves lesz, SNI kategóriát kapott idén a megyei szakértői bizottságtól és utazó logopédus jár hozzá. TSMT torna még nagyon jó. Ma már alig van rá panasz. Ha gondolod később írok még részletesebben, csak most sietek.

2015. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Még valami. Az óvodaváltás nem oldja meg a problémát valószínűleg. A kis csoportú létszám nagyon jó, ha találtok ilyet. Én nem találtam anno a fiamnak.
2015. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mond meg az óvónőnek hogy 2 hét mulva viszed pszihologushoz ,adig legyenek türelemel .
2015. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Anyuka milyen? (sokszor az Anyukát tükrözi a gyerek).

Nagyon sajnálom, de meg kell értened a másik oldalt is... A többi gyerek kiegyensúlyozottságát ne rontsa el egy nehezen kezelhető gyerek, főleg, ha az óvoda nem integrált, és nem tudnak gyógypedagógust rendelni a problémás gyerek mellé. Nálunk is volt egy problémás gyerek, magától el is vitte a szülő egy másik oviba. Az én kisfiam is sokat panaszkodott rá, és durva sérülésekkel jött haza, amit ez a gyerek okozott! Az óvónéni is mondta, hogy amióta elment ez a gyerek, azóta kiegyensúlyozottabb a többi. A problémás gyerek szülei elváltak, az anyuka is elég furi volt... Szóval lehet anyukának magába kellene nézni egy kicsit, mert lehet, hogy az ő frusztrációit tükrözi a gyerek.

2015. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!