Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha egész nap sírdogál egy...

Ha egész nap sírdogál egy ovikezdő kisgyerek ott nincs gond az óvónőkkel? Nem kellene tudnia megnyugtatni?

Figyelt kérdés
Félre ne értsétek, nincs gondom az óvónénikkel, nagyon aranyosak, de többször előfordult, hogy mentem gyermekemért, s sírdogált egyedül.... csak pár gyerkőc volt már rajta kívül, mégsem volt mellette senki, kicsit olyan mintha lemondtak volna róla, hogy ő ilyen sírós, és nem foglalkoznak vele... na de nem ezért van a végzettségük, hogy tudják kezelni a különböző típusú gyerekeket?
2014. szept. 23. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Azzal a gyerekkel nem sokat tudnak kezdeni, akit nagyon magához szoktatott az anyukájuk.

De ha a többi gyereket már hazavitték, akkor azért sír. Ilyenkor hiába vigasztalgatnák.

2014. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem , hogy jobban magamhoz szoktattam, mint bárki más, aki otthon van a gyermekével... minden kisgyerek más, az enyém nehezebben nyílik meg, ennyi... és nem csak akkor sírt, hanem egész nap... csak azért írtam, hogy pár gyerkőc volt, hogy az sem lehetett a kifogás, hogy sok gyerekkel kell foglalkozniuk...
2014. szept. 23. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem két-három hét alatt nem lehet ebből következtetést levonni. DE az én lányom is így volt, sokszor volt egyedül az oviban, nem mert szólni ha problémája volt, és - utólag jöttem rá - az óvónénik ezt nem jól kezelték. Például ha kétségbeesve állt a fürdőszobában, hogy nem találja a törölközőjét, akkor azt mondták neki, ha nem igyekszik, lemarad az uzsonnáról. Ettől már középső csoportra teljesen stresszes lett a gyerek. Az óvónénik ott is szimpatikusak voltak.

Most egy költözés miatt váltottunk óvodát, már két gyerekem is jár az oviba. És az óvónénik minden sírós gyerekhez odamennek, akár egyszerre többet is próbálnak vigasztalni. Sőt, ha megyek a gyerekért, és csak látszik valamelyik gyereken, hogy szomorú valamiért, az óvónéni megkérdezi, hogy mi a problémája. Úgyhogy most így utólag azt gondolom, hogy ha tudtam volna, hogy másmilyen óvónénik is vannak, vagy inkább tudtam volna, hogy mit kell nézni egy óvónénin, akkor jobb lett volna már előbb óvodát váltani...

2014. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok elhamarkodottan vélemény alkotni, de hasonlótól tartok, mint amiket említettél... pl. többször elszólta már magát kislányom, hogy az oviban nem kap inni - dehogy nem kapna, csak éppen nem mer szólni... és emiatt is sír... na most ha kicsit hozzáértően foglalkoznának vele, nem kellene elérni , hogy elmondja mi a baj? én direkt nem szólok, várok...
2014. szept. 23. 11:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem jól teszed. Szólnod kell, ugyanis te tudod a gyermeked problémáját, ismered a személyiségét, míg az óvónőknek ott van x gyerek, akikből látnak valamennyit, de nem ismerhetik úgy, mint a saját anyukájuk. Még a legnagyobb jó szándékkal sem sikerül mindig kezelni az ilyen helyzeteket.


Nálunk az oviban (másik csoportban, ottani anyukától tudom) 2 hónap telt el egy évközi ovikezdés után, amíg az óvónő (!) nyitott a gyerek felé. Addig úgy tudomásul vette, hogy jött egy új gyerek, különösebben nem próbálta meghódítani, bevezetni a csoportba. Nem az lenne pedig egy óvónő dolga? Mintha a gyerektől várta volna, hogy ő hódítsa meg az óvónő szívét. Tehát vannak furcsa óvodapedagógusok, akiknek a viselkedése nem nagyon magyarázható.


A mi csoportunkban van egy kislány, együtt kezdtük az ovit tavaly, folyamatosan üvöltött az első néhány hétben. Fültanúja voltam, és bármit próbáltak vele, nem hatott. Elkezdett sírni, toporzékolni, teljesen belelovalta magát akkor is, ha a szokásos pisilés/kézmosáshoz kellett sorbaállni. Tegnap az ovis rendezvényen ugyanez a kislány (pedig eltelt már 1 év), nem akart részt venni az ovis játékban, megpróbálták bevonni őt is, mire teljesen kikelt magából, levetette magát a földre, és üvöltött. Pedig csak mondták neki, hogy menjen ő is, és próbálja meg ledönteni a kuglikat. Még 1 év elteltével sem sikerült úgy közel kerülni hozzá, hogy ne legyenek ilyen reakciói, pedig nem az óvónőkön múlt.


Én azt mondom, hogy lehet rossz óvónője a gyerekednek, amikor érdemes azon gondolkodni, hogy ovit váltsatok. De az is lehet, hogy meg tudnád beszélni velük egy fogadóóra keretében, hogy te milyennek látod a kislányodat, ők mit tapasztalnak, tudnak-e segíteni, hogy jobban megnyíljon, mert úgy vetted észre, hogy sok mindent tudna, de nem meri mondani, ha elakad, nem mer szólni.

Nemcsak az ovira kell gondolnod, hanem a sulira is, ami 2-3-4 év múlva itt van, arra most készülnek fel a gyerekek. Azonkívül, lelkileg és testileg sem egészséges, hogy esetleg szorongva járjon oviba. Ő nem tud segítséget kérni, de te tudsz helyette, szerintem tedd meg. Ha úgy látod, hogy nem együttműködőek az óvónők, akkor nézzetek más ovit. De azt sehol se várd, hogy kitalálják helyettetek a problémákat, kommunikálj velük!

2014. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó a válaszodat, igazad lehet, épp a jövőhéten aktuális egy kirándulás, emiatt úgy is beszélni szeretnék az óvónőkkel, hogy hogy látják, elengedjem-e? ( nem buszozott még, fél tőle...stb... én nem szeretném, ha kimaradna, de azt sem, hogy sírjon végig, s küszködni kelljen vele) Igyekszem átbeszélni velük , hogy látják ők a lányomat, és én mit látok...
2014. szept. 29. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!