Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ekkora gond volt az oviban...

Ekkora gond volt az oviban való szülinapozás?

Figyelt kérdés

Nálunk is mint majdnem minden oviban, az adott szülinaposnak viszünk be tortát.

Direkt glutén és laktózmentes tortát csináltattam. Vettünk a csoportba a gyerekeknek is egy kis apróságot( fiúknak kisautót, lányoknak kispónit) mindezt az óvónőkkel leegyeztettem. Ezek a játékok maradtak is az oviba.

Amúgy is sokat segítünk be az ovi életébe.

Na a probléma ott kezdődött, hogy a szülők teljesen kiakadtak, hogy én miért cukrászda által készített tortát vittem, meg mi az hogy én a csoportba a gyereknek ajándékot veszek.

Most ez komolyan ekkora nagy probléma volt? Eddig is sokszor vásároltunk az ovinak játékokat, senkinek nem volt vele gondja.



2015. nov. 24. 22:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
Vajon tudják nálatok az oviban és a kedves szülők, hogy nem szabad házi sütit, tortát bevinni???
2015. nov. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%
A 10-essel értek egyet, mindent leírt, amit én akartam.
2015. nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

De tudják csak ők megbeszélték, hogy ők sütnek mert nem fognak tortára fizetni.

Egy anyuka van aki cukrászda által készített tortát visz.

2015. nov. 25. 09:32
 14/19 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ez jó dolog. Nincs ezzel semmi probléma. Nem pörögnék ezen az tuti. Az óvónővel is meg lett beszélve. Amugy nálunk lehet házi tortát meg sütit bevinni, egy kis darabot tesznek el belőle, később beküldik elemzésre.
2015. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%

A cukrászdán nem értem mi kifogásolnivaló van, nálunk csak vásárolt tortát, süteményt lehet bevinni, mellékelve a pontos összetevők listáját.


Nálunk általános, hogy játékokat veszünk a csoportnak, általában az óvónénikkel egyeztetünk.

2015. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nagyrészt a szülők mentalitásán, akár intelligenciáján múlik a dolog.


A mi ovinkba lehet otthoni és cukrászati, de akár bolti sütit is vinni, nem kell sem számla, sem igazolás.

Van, aki inkább kekszféléket vásárol egy hiperből, mondván, hogy az jól osztható, nem ragacsoskodnak a kicsik, van, aki boltit visz (mert pl. nem tud vagy nem akar sütni vagy nem ér rá vagy ezt tartja higiénikusnak) és van, aki otthonit készít (a mi csoportunkban még cukrász anyuka is van, az ő házi sütije olyan, mint a cukrászati :)


Amikor az én kisfiam szülinapja volt, akkor rendeltem is tortánt, illetve én otthon sütöttem pluszban frissen pogácsát és színes muffinokat- mindnek nagy sikere volt.


Szülőként én örülök annak, ha a gyerekem más gyerek szülinapján kap egy szelet sütit vagy egy csokis kekszet- eszembe nem jutna beszólni, hogy miért az, miért nem egy másik.

A szülinapon a torta is AJÁNDÉK a többi gyereknek- mi az, hogy köszönet helyett valaki még FELTÉTELEKET támaszt?

(főleg, ha egy tiszta, igényes ajándékról van szó és egy jó szándékról, hogy ha van allergiás vagy beteg gyerek a csoportban, rá is legyenek tekintettel).


Kérdező: a te csoportodba járó többi gyerek szüleinek az értékrendjével van gond, ha megszólják a jószyvvel vitt süteményt, a következő ilyennél én biztosan azt válaszolnám, hogy SZÍVESEN egyébként.


Nálunk a szülinapok is változatosak: volt, aki rendelt bóhocot, a másik hozott valami gyerekzenész ismerőst műsort adni, a harmadik anyuka arcfestéket vitt és mindenkire pingált valamit, én csillámtetlót készítettem mindenkinek illetve vittem ilyen lemosható tetoválás szerű matricákat is, hogy lehessen választani.

Van, aki nem készül ilyesmivel, de pl. van a gyerekeknek ez a papír szülinapi kalap vagy egy lufi.


A kisfiam szülinapján mi is készültünk ajándékkal a többieknek (kisautó, gumikarkötőszett, lufi, édességcsomag) és a gyerekek örültek neki, ahogy egy másik szülinapon az én fiam is a lufinak meg az arcfestésnek.


Érdekes, nálunk senki nem szólt be.

Egyáltalán nem éreztem én sem kényszert semmire, mert a másik család bohócot vitt szórakoztatni, én meg nem.

Az ajándék azért AJÁNDÉK, főleg gyerekeknél, mert ép eszű felnőtt nem várja a viszonzást.


Nem értek azzal egyet, hogy ezzel a kérdező egy precendest teremtett volna.

Ez szimpla irigykedés a többi szülőtől.

Inkább megköszönni illett volna- én így tettem volna.

Az pedig, hogy legközelebb én is ajándékozok vagy bohócozok vagy sem, majd eldöntöm magam (legfeljebb az óvónővel egyeztetve).


Ne vedd ezt ennyire a lelkedre kérdező. Ha a csoport óvónője is tudott róla, akkor nincs kérdés. Beszólásnál irányítsd a rosszindulatú szülőket a SZÍVESEN! válaszod után az óvónőhöz.

Csak nyugodtan, elegánsan, te adtál valamit, nem elvettél.

Nem elvárással adtál, hanem a gyerekeknek (nem a szüleiknek) és nehogy már te szégyenkezz azért, mert másnak kisebbrendűségi érzése van egy zsírkréta vagy kisautó miatt!


(ja és a gyerekem egy budapesti magánoviba jár- biztos vagyok abban, hogy itt is jelentős különbségek vannak. lehetnek a családok között anyagialban, de fejben, értékrendben szerencsére nem)

2015. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
17%
Nálunk csak bolti tortát lehet bevini,viszont az ajándékokat amit az ovinak vetél viheted volna 1-2 nappal elöbb vagy késöbb is .igy az ovinak szánt játékot ,nem lehetet volna szülinapal összekötni .
2015. nov. 26. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Egész másról van szó.


Írja is a kérdező, hogy "direkt" másmilyen tortát csináltatott; nem olyat, mint mindenki más. Akár jó, akár nem, akárhogy is, de nem akart beilleszkedni.


Mellesleg még a cukrászdában is meg lehet kérni, hogy házi kinézetű dolgokat csináljanak, ha meg nem akarják, otthon is lehet vele valamit csinálni, hogy olyan "házias"-amatőrnek nézzen ki.

Mondhatta volna azt is kérdező, hogy hiszen ő profi cukrász, mindig ilyen tortákat csinál, neki ez semmi.


A probléma a be nem illeszkedni akarás, nem a konkrét megnyilvánulásai. Lehet akátmit mondani a többi szölőre, de ők csak azt várnák el, hogy hasonlíts hozzájuk, ne akarj direkt másmilyen lenni, mint ők. Az most mindegy, hogy ők milyenek, a lényeg az, hogy te, egyedül ki akarsz lógni.

2015. dec. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

És a másik gyereknek milyen érzés, amikor szülinapja van és esetleg rákérdeznek a többiek: "Te hogyhogy nem hoztál nekünk ajándékot?" (Vagy semmi bohóc, arcfestés, parádé? - ez az előttem párral hozzászóló válasza kapcsán jutott eszembe.


Az oké, hogy valaki szervez egy zsúrt, meghív rá ovistársakat, és ott van felhajtás, de én az oviba nem engedném be!!!

2015. dec. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!