Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A ti ovitokban felvesznek 2...

A ti ovitokban felvesznek 2 testvért egy csoportba? (vegyes) és egy harmadikat?

Figyelt kérdés
És ha a harmadik egy unokatesó? Szerintetek elfogadható, hogy három testvér egy csoportba járjon?
2015. dec. 22. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyes csoport óvónénije vagyok. Az osztatlan csoportban az egyik pozitívum, hogy a testvérpároknak nem kell szétválni, lehetnek egy csoportban, az unokatesók is. tapasztalatom szerint a testvérek nem "lógnak egymás nyakán". Mindenkinek kialakul a saját baráti köre, nem függnek egymástól, de ha kell ott vannak egymásnak, tudják egymást vigasztalni segíteni. Volt már rá példa, hogy unokatesó is ugyanabba a csoportba járt, ebben az esetben sem volt semmi probléma, a gyerekek nincsenek rákényszerítve, hogy csak a családtagokkal játszanak, de mégis ad egyfajta biztonságot nekik. Főként, ha az egyik gyermek már beszokott az óvodába és mint nagy tesó segíti a kicsit. Milyen félelmeid vannak, ami miatt esetleg nem elfogadható számodra a vegyes csoport? :)
2015. dec. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy tűnt, jó megoldás, két gyerekem egy csoportba került.

Sajnos a kisebbel nem bántak jól az óvónők.

Egyrészt azért, mert önálló is volt, másrészt meg mert azt gondolták (talán), majd a nagy úgyis segít neki.

Nagyon sok szituációban magára hagyták.

Bár összességében azt gondolom, hogy ez nem a "vegyes csoport hibája" volt, hanem azoké a konkrét pedagógusoké.

Szóval itt is érvényesnek tartom az "általános szabályt", hogy ha egy pedagógus jól csinálja, akkor mindegy milyen felosztású a csoport.


A legkisebb gyerekemet egy másik óvodába vittem, itt is vegyesek a csoportok, bár itt úgy állt össze, hogy nagy és kiscsoportosok vannak csak. Mégis remekül működik.


Szóval a válaszom "igen", járjanak csak együtt. Lesznek külön barátaik.

2015. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is van egy testvérpár a vegyes csoportban.
2015. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim is egy csoportba járnak. Nekünk nagyon bevált. Igaz, a nagyfiam amúgy sem barátkozós, neki jól jött a hugi. A kicsinek meg az, hogy bármi van, ott a bátyó. Nem lógnak egymáson, de játszanak azért együtt is. Mióta a kicsi is jár, itthon is sokkal jobban eljátszanak egymással, előtte nagyrészt rivalizálás ment, sok féltékenykedéssel fűszerezve. Szerintem egy unokatesó se nagyon zavarna be.
2015. dec. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!