Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik a rosszabb egy gyerekné...

Melyik a rosszabb egy gyereknél? Ha kevés vizet iszik, vagy elegendőt, de üdítőt (kalóriaszegény! )?

Figyelt kérdés
pl.: Ice tea
2016. jan. 5. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A semmitől nyilván jobb...Az a baj a kalóriaszegény üdítőkkel,hogy általában édesítőt tesznek bele,ami hosszútávon,nagy mennyiségben hasmenést okoz.A cukros üdítő meg a fogaknak árt.Valahogy csak rá kellene venni a vízivásra is.Az a legjobb.Esetleg frissen facsart gyümölcslevek kis vízzel hígítva?
2016. jan. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor már inkább házilag készített tea. A Roiboos tea például édesítés nélkül is elég édes ízű.

Sok cukrot vagy édesítőt nem túl jó gyereknek adni.

2016. jan. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd, ha a gyerek nem fogadja el, akkor nem tudsz semmit se tenni. Próbáld meg a vizet, vagy gyümölcscentrifugával a házilag készített akármit, de ha neki erre van igénye, akkor szerintem egyelőre nem sok mindent tehetsz. Később ez változni fog. Próbáld a víz felé terelni, esetleg ízesített vízzel, pl. narancsot facsarsz a vízbe, de 1-2 év múlva változik az ízlése, addig meg azt fogja inni amit a többség.
2016. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, melyiket választanám.

Próbálkozni kellene akkor rendes teával hígítva, narancslével, reszelt alma levével ízesítve (attól finom édes lesz és kevesebb cukor kell bele).

Az édesítőszerekről én nem gondolok jókat, főleg gyerekeknek nem adnám.

Amúgy azt is szokták mondani, hogy amelyik gyerek szomjas, az iszik. Levesekkel, tejjel is sok folyadékot visz be azért egy nap, gyümölcsökkel is, a vizet nem erőltetném, de lenne mindig előtte.

Én az enyémnek ilyen lefőzött gyümölcslével 3x hígított teákat adok, de ő a bubis vizet is megissza. A simát nagyon ritkán.

2016. jan. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább az üdítő, ha már választani kell. Túl kevés folyadéktól nagyobb problémái lehetnek. Az enyémek is ritkán isszák meg a vizet, így hígított gyümölcslevet vagy szörpöt kapnak, az oviban csak vizet adnak nekik, és remélem mire iskolába mennek kimegy a kóla a divatból :)
2016. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, az üdítők tele vannak mesterséges adalékkal, színezékkel, egészségre káros anyagokkal, pont a kalória a legkevesebb probléma. Inkább vennék piacon házi szörpöt vagy én csinálnék otthon, vagy házi kubut és azt hígítanám vízzel.
2016. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább vizet igyon. Oviva sincs üdítő
2016. jan. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!