Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek meg lehet kérni...

Szerintetek meg lehet kérni egy óvónőt, hogy rövidebb ideig aludjon a gyerek ebéd után? Vagy ilyet nem illik?

Figyelt kérdés
Gyermekem 5 éves múlt pár hete. Ha ebéd után alszik, akkor este 11-ig is képes fent maradni. Itthon ezért már ritkán altatom őt nappal.

2016. jan. 5. 12:34
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
61%
Meg lehez próbálni, de sajnos ritkán szoktak ilyen kérést teljesíteni.
2016. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
82%
Megpróbálni meg lehet, aztán csak reménykedni. Nálunk is képtelenség elaltatni a picit este. Múltkor az oviban pl. én keltettem délután fél 5-kor, amikor mentem érte. Totál ki voltam akadva, hogyhogy még alszik a gyerek.
2016. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
4%

Meg lehet. De mivel az óvodákban mostanában az a sikk, hogy addig jó a gyerek, amíg otthon van taknyosan, vagy oviba, de akkor sokat alszik. Ergo nem kell vele foglalkozni. Így kétfajta választ várhatsz

-persze, megoldjuk. Aztán hátatfordítanak és jókat nevetnek

-vagy szemedbe megmondják, hogy mit képzelsz, ennyi gyerek, sok munka, nem lehet mindenki külön igényeit betartani (hisz akkor kevesebb idő jutna kávézgatni, vagy vihogni a konyhába vagy folyosón egymás közt. )

2016. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
Kérni lehet, de semmi nem fog történni. Az én gyerekem alvaszavaros volt. Ha aludt délután, akkor fent volt éjfélig, semmivel nem lehetett elaltatni. Kértük az óvodában, hogy ne altassak, mert egész éjjel fent lesz. Altatták.
2016. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk szerencsére kb. 13-tól 14:30-ig alszanak a gyerekek max. 15 óráig. Így is nehezen tudom elaltatni én is a gyerekeimet (6 és 4 és fél évesek).

2-es, az durva, hogy fél ötkor még aludt a gyereked. Ez kényelmes az óvónőnek, addig is kevesebb gyerekkel kell foglalkoznia. Szerintem nem fogják hamarabb felkelteni Kérdező, azért sem, nehogy zavarja a még alvó gyerekeket. Bár a mi ovinkban nagycsoportban 5-6 éves gyerekeknek nem kötelező aludni, csak csendben kell legyenek, hogy ne ébresszék fel az alvókat.

2016. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
53%
Náluk is altatnak, pedig külön kértük, hogy ne. Azt a választ kaptuk, hogy haza lehet vinni ebéd után és otthon parádézni vele, kérdeztem, és hogy, ha dolgozom? Válasz: oldjam meg. Hozzátették, hogy fejlődő szervezet, szükségük van az alvásra. Valójában már elhagyták volna, ha nem tennék le őket, és normálisan lefoglalnák őket, nem csak a laptopról menne a yutube, bogyó és babóca stb. Valójában 27 gyerek van egy csoportban és így egyszererűbb nekik. Így ha alszik akár fél, vagy egy órát, 11 ig nincs alvás, én éjfélkor kerülök ágyba, 6-kor kelek, minden reggel hulla vagyok, és a túlélésért játszom itt a munkahelyen. Nekem is felborul így a napom, minden csúszik, így az étkezésem is, nekem 13-14 között van ebédszünet, eszek, kv, mielőtt megyek az oviba, kv, mert hosszú még a nap este 11 ig. Le se ....-ják, oldj meg mindent, ők azt mondják, sok a gyerek. De nálunk a városba van még 3 ovi, ugyan ez megy...
2016. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk azért én megértem őket, hiszen ha egy gyereknek megengedik, akkor a többi sem fog akarni aludni, vagy hogy magyarázod meg egy csapat ovisnak, hogy Pistike fent maradhat, de neked aludni kell?...

Nálunk az volt, hogy amelyik gyerek nem alszik az akkor csendes pihenőzzön az alvásidőben.. de ezt meg nem túl sok óvodás bírja ki szerintem :). Így mi elhozattuk ebéd után a nagyival.

2016. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
41%
megkérheted, de nem hiszem hogy megteszik. Itt egyesek szidják az óvónőket, de kíváncsi lennék kik azok akik úgy adták be, hogy otthon vannak mert nem dolgoznak, vagy kisebb tesó van. Na azoknak semmi joga csúnyát mondani az óvónőkre, hisz ők legalább ott vannak a gyerekekkel. Jó tudom 5 évesen már kötelező, most a kisebbekre gondolok, akik jegyzői engedéllyel otthon lehetnének, de mégsincsennek, és miattuk van teltház az óvodákban, miattuk nem jut elég idő a dolgozó szülők gyerekére, mert ugye mindegyikkel egyformán kell foglalkozni. De ugye 20-25 fő felett már nem nagyon lehet minőségi foglalkozást tartani.
2016. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem 5, hanem 3 évesen kötelező az óvoda.
2016. jan. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Én is elhozatnám a nagyszülőkkel, de dolgoznak ők is. És mi is. Ma reggel is ment a cirkusz, mert ugye 11 előtt aludt el a lányom, és fél7 előtt kelni kellett. Ritka rosszul aludtam, nem is bánom, hogy jelenleg nyugi van itt, és nincsenek ügyfelek. Csak vegetálok.
2016. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!