Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisgyerekes anyukák, akik...

Kisgyerekes anyukák, akik fogadtak babysitert válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Három éve, hogy vigyázok egy kisfiúra, nagyon megszerettem.

Diákmunka/suli mellett kezdtem, jelenleg a főállásom mellet vigyázok rá hetente két alkalommal.

( 2-3 évesen volt, hogy heti három alkalommal is vigyáztam)


Most 5 éves nagyfiú, és pedig nemrég töltöttem a 25-öt. Középső csoportba jár, nagyon ragaszkodik hozzám, és is imádom.

Azonban a párommal úgy döntöttünk, hogy hamarosan babát szeretnénk. Tavasszal kezdenénk a babaprojektet. ( első trimeszter nyárra esne, és akkor nyaralnak, illetve a nagyszülőknél van. Direkt kezdjük tavasszal, mert nem merném bevállalni az első három hónapban Őt és a munkámat. ( úgy napi 12-13 órázok)


Nem tudom, hogy mikor szóljak a szüleinek. Jó viszonyban vagyunk. Gondoltam arra is, hogy előre szólok, de ha nem jön össze elsőre, vagy valami történik, akkor tudni fognak róla, lehet kellemetlen lenne.


Szerintetek mikor szóljak? Tervezés előtt, vagy pozitív teszt után?


Ők is előre szoktak szólni, hogy nem lesznek x hétig, stb.

Utána gondolom úgy is közösen beszéljük meg, hogy mi a legjobb a kisfiúnak, hogy legyen az "elválás", új babysitter keresés, stb.


2016. jan. 23. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha terhes leszel, bőven ráérsz szólni. Egy "rendes" munkahelyen sem kell bejelenteni, hogy elkezditek a babaprojektet. Az sem biztos, hogy elsőre összejön, még a fél-1 éves "késés" is egészségesnek számít, de ha ne adj isten valamelyikőtöknél gond van, akkor hosszabb ideig is elhúzódhat...


Nehogy úgy járj, hogy hamarabb lecseréljenek, mondván, úgyis hamarosan lelépsz.


Ha akkor szólsz, amikor már egészen biztosan terhes vagy, még mindig lesz idejük megkeresni az utódodat, hiszen semmi bajod nem lesz remélhetőleg, ami miatt rögtön abba kéne hagynod a munkát.


Szóval szerintem kicsit túlpörgöd a dolgot, relax! :)

2016. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Áh, annyira jellemző rám, hogy mindent "túlpörgök". Rendben, akkor megbeszélem velük az első pozitív teszt után, hogy hogyan tovább. Jajj, nagyon lesz!


Köszönöm!

2016. jan. 23. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elso valaszoloval csak egyeterteni tudok! :)
2016. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a 12. hetet nem töltöd be, addig ne szólj semmi esetre se - ugyanis addig igen sok terhesség megszakad magától és utána elég kellemetlen magyarázkodni, hogy mégsem lesz baba.


De én csak akkor szólnék csak, ha már észre lehet venni, elötte fölösleges.


A gyerekkel meg a szüleivel ettöl még nem szakad meg a kapcsolatotok, ezen nem érdemes pörögni.

2016. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!