Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek is mindig éhesen jön...

Nektek is mindig éhesen jön haza a gyerek az óvodából? Hogy bírja így egész nap a gyerek?

Figyelt kérdés
Mit lehetne tenni? Nekem csak fél napot van oviban, nem tudom mi lenne ha 4-5 körül mennék csak érte, akkor addig éhezne?
2016. jan. 26. 14:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Ha nagyon éhes lenne akkor megenné a kaját amit adnak . Egy gyerek sem halt még éhen az oviban .
2016. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Pontosan ahogy mondod. Ráadásul ugyanez lesz iskolában is, bár oda lehet vinni legalább már ételt, csak idejük nem nagyon van megenni (ha szünet van, akkor kötelező kimenni az udvarra, oda pedig nem vihetnek magukkal ételt-italt, mire visszamehetnek, következik a következő óra).
2016. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
76%

Óvónő vagyok.

Tényleg kevés az étel, amit a kicsik kapnak.

És sokszor meg sem eszik, amit főznek (paradicsomgombóc, zöldbabfőzeléket alig eszik)


Tizórai, uzsonna pedig 1 kifli vagy zsömle, fél szelet kenyér 1-2 karika felvágottal.


Mi szülőknek szoktuk jelezni, hogy tegyenek be este vmit a gyereknek, amit másnap itt meg tud enni.

2016. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

Az én lányom is mindig éhes marad. Amikor hazaérünk, olyan negyed 5 után, kér enni, akkor eszik és vacsoráig nem éhes.


Én péntekenként nem dolgozom, tehát ebéd után elhozom, hazafelé már meg is eszi az uzsit, pedig előtte rendszerint repetázik az ebédből. 3 után már szól, hogy megint éhes, akkor is kap enni.


Nem éhezne, mert a nagy játékban annyira nem forog a gondolata körülötte. Nem tudsz mit tenni, nálunk pl. a központi konyha főz minden ovira és sulira, éhen még nem halt senki :) Nem kell ezt túl dramatizálni.

2016. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
De éhes, mert mikor ebéd után hozom el már eszi is a szendvicset, amit uzsira kap az oviban. Nem tudom az ebédet mért nem eszi meg illetve mit tudnék tenni annak érdekében, hogy többet egyen az oviban. Sajnos elég válogatós, ráadásul lassan eszik, az oviban meg ugye nem várnak órákat hogy megegye.
2016. jan. 26. 14:29
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk az uzsi a közellenség. Amit meg is értek. Néha hamarabb hozom el, és akkor megkapjuk ugye kézbe és látom. Tegnap pl. két baromi vastag kenyérszelet közé, egy fél lapsajt volt betéve. Hát nem vagyunk egy válogatós család, de megmondom őszintén nem csodálkozom,hogy a gyerek alig uzsonnázik. No nem gond ez, elfogadom, ez van, szerencsére itthon meg tudom etetni.
2016. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%
Akkor azért nem eszi meg mert válogatós, és nem azért mert nem éhes . Vagyis azért éhes mert válogatós.
2016. jan. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
Azért nem eszik meg a menza kaját a gyerekek,mert elkényeztettük őket és ezáltal válogatósak lettek. Nincs semmi baj a meziféle kajával. Egyébként se lehet minden gyerek ízlésének megfelelni.
2016. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%
vagyis menza
2016. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
7-es, nem válogatós,csak nem eszik szemetet. neked sem kéne szeméttel etetni a tiédet.
2016. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!