Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek is mindig éhesen jön...

Nektek is mindig éhesen jön haza a gyerek az óvodából? Hogy bírja így egész nap a gyerek?

Figyelt kérdés
Mit lehetne tenni? Nekem csak fél napot van oviban, nem tudom mi lenne ha 4-5 körül mennék csak érte, akkor addig éhezne?
2016. jan. 26. 14:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%

Én is mindig éhes voltam az oviban, soha nem fogom elfelejteni. 4kor mentünk haza, fél5kor már farkas éhesek voltunk a tesómmal pedig megettük az ebédet és az uzsonnát is. A fiam még csak most megy oviba de már előre sejtem hogy neki is kevés lesz az adag (bár még nem tudom mennyit kapnak).

Az én fiam egyébként itthon mindent megeszik, tényleg mindent, a lencsét kivéve az összes zöldséget, gyümölcsöt, bármit. Az oviban nem fogja megenni mert tudom hogy a menzai kaja annyira szar (gondolom semmit nem változott az elmúlt 20 évben) hogy még én sem enném meg. Esetleg kérdezz rá az óvónőknél hogy berakhatsz-e valami ennivalót a gyerekednek a táskába, ha éhes, megeheti-e, mert látom van olyan óvoda ahol ezt megengedik.

2016. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
42%
Nem szeméttel etettem a gyerekeimet csak nem engedem,hogy mindig válogassanak, pont ezért ,hogy ne éhesen jöjjenek haza a suliból. A suliban sem szemetet adnak ott is oda figyelnek a minőségre Valamilyen szinten . Régen sem voltak válogatósak a n nagyszüleink és mégsem szart ettek !
2016. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%

Azért mert minden mondjuk ízetlen kosztot nem eszik meg a gyerek, nem nevezném válogatósnak.

Válogatós az, aki mondjuk 3-4 fajta ételből nem tudna választani.

Az,hogy egy gyerek nem szeret vmit (pl. sajtot, vagy joghurtot stb) nem válogatás, oka is lehet neki.

2016. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Gyerkőcöm nem válogat, mindent megeszik, kér még pluszba és éhes marad. :) de kap enni. A közétkeztetésnél x összegből gazdálkodnak, ez ellen nem tudsz mit tenni, csak azt, hogy hazaérkezés után adsz neki enni.
2016. jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
4%
Igenis válogatósak a mai gyerekek. Mi annak idején ha nem ettük meg a menzán a kalyát " kikaptunk a szüleinktől " .Látom sokszor,hogy a nagyon finoman elkészíttet ételbe bele sem dugják az orrukat .
2016. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%
Verés azért,mert nem eszi meg a gyerek az ételt? Hát gratulálok a szülőknek! Inkább a taníttatásra és a helyesírásra fordítottak volna több energiát!
2016. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
27%
Kaja : És nem vertek csak szóban szidtak meg egy kicsit . Régen nagyobb volt a szigoriság !
2016. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
29%
ú
2016. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%

munkahelyemen még soha nem volt olyan, hogy elfogyott az étel és egy gyerek is éhes maradt volna! konyhás néni egy tündér, kicsit feljavítja, ízesíti, így teljesen rendben van :) én is azt eszem, jól lakom vele.

a gyerekek meg annyit esznek amennyit nem szégyellnek, de ha olyan étel van (nálunk pl. a káposzta nem csúszik), akkor van mihez nyúlni, a szülők mindig szoktak hozni kekszeket, nápolyit, van amelyik elcsomagolt tartós kenyeret hozott és nutellát :D szóval megoldjuk :)

gyerekeim másik intézménybe járnak, jóétvágyú, nem válogatós gyerekek, csak azért éhesek mikor hazajövünk, mert f6 van és 3kor uzsiztak. de ha korán jövök el a munkahelyemről és f4kor itthon vagyunk akkor 5ig nem szólnak, szóval nem éhesek :)

2016. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkban jó a kaja és bőséges. Kapnak repetát is, ha kérnek. Ha kell, háromszor is szednek nekik.

Ha olyasmi van, amit nem szeretnek a gyerekek, margarin akkor is van, a szülők visznek be lekvárt, mézet, akkor azzal kenik a kenyeret. Tény, elfelezik a kiflit, a kenyeret, de újra és újra kínálják őket.

Egy-egy rendezvényes nap után, ha viszünk be rágcsálnivalót, kekszet, ilyesmit, sosem fogy el, az óvónénik elteszik és beosztják. Ki van rakva egy kancsó víz, aki szomjas, megy és tölt magának.

Ennek ellenére mindig éhes a gyerek. Ők egész nap játszanak, hatalmas energiákat dolgoznak le, kell az utánpótlás. Esznek háromkor, négy felé hozom el, itthon azonnal esznek, majd vacsora van 6-7 között.

A szomszéd kislánya válogatós, az oviban sem eszik és itthon sem, mégsem éhes. Gyereke válogatja...

2016. jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!