Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti az oviban mennyit és...

Ti az oviban mennyit és mikről beszélgettek az óvónőkkel? Miket kérdeztek ilyenkor? Milyen gyakran?

Figyelt kérdés
Én olyan bénának érzem magam ilyen téren, nem vagyok az a nagy bratyizós típus se, de úgy veszem észre vannak anyukák akik akár 10 percig is beszélnek reggelente az óvónővel - azt nem tudom miről, de el tudom képzelni hogy akár magán dolgokról is.

2016. febr. 2. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden szülőin kihangsúlyozza az óvodavezető, hogy ne tartsák fel a szülők az óvónőket, hiszen dolgoznak. Attól, hogy mi megyünk a gyerekért, nekik figyelniük kell a többiekre, stb. Szóval csak a legszükségesebbről váltunk szót, minden rendben volt-e, köszönj el fiam, és kész.

Ha valami fontos, akkor ők úgyis említik.


Minden évben kétszer van szülői, és külön fogadóóra is, akkor el lehet hosszabban beszélgetni annak, akinek igénye van rá, meg lehet kérni ezen kívül is időpontokat. Szerintem ez így sokkal korrektebb, mint 10 percig smúzolni az ajtóban valakivel, akinek még tart a munkaideje.

2016. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Délután mindig rá szoktunk kérdezni, hogy minden rendben volt -e. 1-2 mondatban lerendezzük. De van, hogy nekik van hosszabb mondandójuk. (2 gyerekről van szó)
2016. febr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Baranka ***** válasza:
Nálunk ovivezető és óvónők kérése is, hogy reggel ne tartsuk fel őket. Mert ugye foglakozások vannak, torna, matek stb. Kérték, hogy ne "zökkentsük" ki őket az adott dologból. Délben vagy délután kicsit jobban ráérnek. Ilyenkor megbeszéljük, hogy rendben volt-e a gyerekkel, evett-e stb.
2016. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Szeptember óta jár a lányom óvodába, de még soha nem tudtam igazán beszélgetni az óvónővel, szinte soha nem is látom őket.

Bezzeg ha köhög a gyerek, akkor ki tud jönni a csoportszobából közölni ezt velem, mintha én nem tudnám, azt hiszi, jókedvemből viszem be a köhögő gyereket.

De azt a mai napig nem tudtam megkérdezni, hogy illeszkedett be a közösségbe, mikor és miért szokott mai napig bepisilni és hasonlók.

Jövet-menet, soha nem látni a pedagógusokat, ha igen, akkor meg épp rohannak valahová, csak a dajkával találkozom néha, ő pedig nem adhat felvilágosítást a gyerekről.

Én se vagyok egy bratyizós típus, de azért néha jó volna megkérdezni, hogy minden rendben van-e szerintük is.

Bár annyira nem foglalkoztat, hiszen a gyereken látom, hogy szereti az óvodát, imád oda járni és ez a lényeg.

2016. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Reggel mindig váltunk pár mondatot, akár 10 percet is beszélgetünk. Enyém gyerek általában az első, max a 3., szóval nem kell annyira sokfelé figyelni.

Mindenről beszélgetünk ilyenkor, általános dolgokról is.


Illetve jó időben délután is, amikor már udvaroznak, és a gyermek még játszani akar kicsit. Előfordul, hogy akár 1 órát is ott vagyok ilyenkor. Nyilván beszélgetünk, nem kukán állunk egymás mellett. Ha 2 óvónő van ott, ők is beszélgetnek. Semmiven nem figyelemelterelőbb az én mondandóm, mint a kollegáé.

2016. febr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Soha nem tudok két mondatot se beszélni velük.Szülői évente kétszer van,fogadó óra nincs.Jövőre lesz nagy csoportos a gyerek,remélem akkor közlékenyebbek lesznek.Gond soha nincsen a gyerekemmel,de azért elég furának tartom ezt.
2016. febr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!