Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor kerülhetett a gyerek...

Mikor kerülhetett a gyerek hajába a fejtetű ha csütörtök este vettük észre mert vakarózott?

Figyelt kérdés

Mivel teljesen levágtuk neki nem néztem át mmről mmre de vágás közben 2 mászót láttunk. Vágás előtt még mikor a gyerek fejére ránéztem elsőre találtam serkét. A 2-3. választék után nem is kerestem tovább, pattantak és levágtuk inkább.

Ami érdekel, hogy hány nappal előtte szerezhette?(be kéne lőnöm hol történt)



2016. febr. 15. 22:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Az én férjem is nézte az én fejemet azóta, ugye most tegnap elment. Nagyon remélem hogy nincs bennem mert gyerekkoromban nagyon hosszú idő volt mire kiirtottuk! Mindig maradt vhol egy serke a nagy hajamban illetve valaki visszafertőzhetett.

Undorító egy állat és undorító az is hogy nem elég hogy folyton valami betegség terjeng még a tetű is porondon van...

Mint írtam 2 mászó rovar volt amit láttunk, 3-4 hét alatt azért szerintem többnek kéne lenni.

A védőnő a hétvégét latolgatta hogy biztos ott kapta el (egy fürdőben voltunk 1 napot), de az szombat volt mi pedig rá csütörtökre vettük észre. Ez nem tudom nem e korai... Meg vizes közegben hogy kapta volna el? Ráadásul velünk volt végig nem játszott másokkal.

Ezért gondoltam hogy az előtti időszak inkább esélyesebb.

2016. febr. 16. 12:12
 12/17 anonim ***** válasza:

9-es vagyok!


Ha láttál serkét is, simán lehetett benne 3-4 hete. Lányomnak is ami nagy, kifejlett példány volt, az 2-3 volt csak.


Vegyél tetűfésút és fésüljed át azzal a hajadat tincsenként. Most nem lesz hosszú idő, mert ezek a szerek hamar elintézik, ezért is nem lehet kitiltani a teves gyereket a közösségből.

2016. febr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

9,12-es vagyok.


Azt még elfelejtettem írni, hogy attól, hogy többet nem találtatok, nem jelenti azt, hogy nem volt. Azt mondják, hogy a serkét egyszerűbb észrevenni, mert a kifejlett tetű kerüli a fényt, és elbújik.

2016. febr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az a tapasztalatom, hogy az óvónők nem szólnak, ha tetves gyerek van a csoportban! Javasolnám a patikában kapható samponokat, hajszeszeket, amik meggátolják, hogy a hajába menjek a tetvek! Én biztos rosszul lennék, undorodom a bogaraktól, rovaroktól! Inkább előzd meg a bajt!
2016. márc. 13. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi igen vettem! A sajátomat kb 3x megmostam és megelőző sprayztem, a gyereknek nem kellett mert igye látszik a fdjbőre olyan pici a haja (védőnő is nézi).
2016. márc. 13. 06:42
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kell! Nem egyszerűbb megelőzni, mint irtani, ha észrevetted? Inkább fújd le az ő haját is!
2016. márc. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Kopasz:-) par mmes haja van, vedono nezi neki mindig, mondta h nem is tud ebben megtapadni, a fejboret is lehet latni. Nyaron mindig ilyen haja van. De azert koszi!
2016. márc. 15. 07:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!