Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Adtok használt ruhát oviban a...

Adtok használt ruhát oviban a gyerekre?

Figyelt kérdés
Lányom szeptemberben kezdi az ovit, örököltünk egy halom szinte vadiúj ruhát. Van közte jó pár póló, trikó, melegítő, farmer, amit szívesen ráadnék kintre is és bentre is. Szerintetek ráadjam vagy hagyjam itthonra?
2016. febr. 25. 15:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Oviba új ruhát nem érdemes adni, mert úgy is hamar tönkremegy. Ha meg jó állapotúak, akkor mi akadályozna meg benne?
2016. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

nem, kizárólag dolce&gabbana, Gucci és Versace ruhákban járatom, természetesen minden nap újat veszek neki, mert kétszer nem veheti fel ugyan azt..

irónia off: szerinted ott tudja bárki is hogy azok használt ruhák? ráadásul ott fűfoltos lesz, pisis lesz, leeszik, leisszák, lefestékezik.. nálunk direkt kérik is hogy kényelmes, otthoni ruhában legyenek.

2016. febr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%

vannak akik kirittyentik a gyereket pl farmer meg ing és biza át se öltöztetik az oviba, azért belegondolva bizti roppant kényelmes lehet így játszani. Noh és akkor a másik amikor szintén kirittyentve van egész nap a 3-4 éves gyerek majd délután ott morognak a gyerekkel,hogy miért koszolta össze a ruháját!? (gondolom eszébe nem jutott annak a szegény gyereknek az udvaron a padon ülni,hogy ne legyen koszos a ruhája hanem inkább játszott a többiekkel).

Olyan ruhába voltak a gyerekeim amik kényelmesek és amiket nem sajnáltam mert biza elestek az udvaron és szakadt a gatya, leették olyannal ami aztán ki se jött stb stb ....ez nem azt jelenti,hogy agyonhasznált rongy ruhába jártak hanem mondjuk pl nem 10000ft-os melegítő volt rajtuk hanem 1500ft-os.

2016. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok szülő tényleg azt csinálja, amit írt az előző.

VEszekszik a gyerekkel, hogy miért sarazta össze a ruháját az udvaron, nem vigyázott a festékkel filccel.

HA nem tenyérnyi lyuk van rajta, akkor vagy te öltöztesd át még reggel, ha az ovónők nem teszik meg, vagy eleve olyanban vidd oda, amit nem sajnálsz. Hogy ez használt, vagy 20ezres, teljesen mindegy, csak ne veszekedj majd vele légyszi, hogy kilyukadt, kinyúlt, megtépték, összekenődött örökre. Én ráadnám, persze.

2016. febr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
8%
ja igen persze az a jó szülő aki használt ruhát ad oviba a gyerekre .Aki meg vesz a gyerekére az meg veszekszik a gyerekre ,hogy összefente !:D :D Ha ennyire nem érdekel senkit ,mi van azon a gyereken használt vagy nem használt ,miért van mindenki ezzel elfoglalva ?
2016. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Miért, miben más, ha veszel újat, majd ráadod egyszer? Másodszor már használt lesz.


Az enyémgyerek ugyan még bölcsis, figyelek rá, hogy kényelmes ruhában legyen - ha koszos lesz, az is mindegy. Arra is figyelek, hogy a bölcsiben a jobb ruháit hordja, de farmere, meg olyan ruhája, amiben nem tud mozogni, eleve nincs. Vannak viszonylag márkásabb ruhái is, turkálós is akad, az állapota a lényeg. Ha nem szakadt, foltos, kopott, akkor semmi gond, így értem a jobb ruhákat.

2016. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hát nyilván én is úgy gondoltam, hogy nem látszik rajtuk a használat. Nyilván a kinyúlt, foltos ruhákat nem adom rá, viszont itthon meg nem rittyentem ki.
2016. febr. 25. 19:27
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Az óvodába játszóruha kell. Szakadt, piszkos, az nem jó.

De ha kimostad, szépen megfoltoztad, a túl rövid nadrág szárát megtoldottad, a hosszút felvarrtad, a szűket kiengedted stb. miért ne vehetné föl? A kimoshatatlan pecsétekre valami díszecskét szoktunk varrni, onnantól az is rendben van.

2016. febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van az oviban, aki mindig csini szép ruhákban van, de van, akin 2-3 számmal kisebb, "otthonis" ruhákban öltöztetnek... Én rengeteg használt ruhát veszek, az újat nem tudom megfizetni, azokból csak 1-1 van a gyerekeimnek. Őszintén szólva szerintem senkit nem fog érdekelni honnan van a ruhája a gyerekednek. :) A lényeg, hogy tiszta legyen! És persze nem szakadt, kényelmes. Én amúgy némi szabadságot adok a gyerekeknek, ők mit akarnak felvenni, azt vehetik, persze, ha az oviba illő. Farmerban nem engedném bent játszani, mert ismerem és tudom, hogy 20 perc után kényelmetlenné válna pl. :)
2016. febr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Adok,de én újatt is adok rá,ha le eszi akkor kimosom,ha össze saraza,kimosom,nem csinálok belöle nagy ügyet,ha szép,tiszta,akkor feladom rá.

Egy lényeg ne legyen ,kicsi,szakadt,kinyult.

2016. febr. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!