Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Használt ruha-új ruha kérdés!...

Használt ruha-új ruha kérdés! Ennyire unatkoznak már az emberek?

Figyelt kérdés

A minap egy kedves ismerőssel beszélgettem.Mindketten terhesek vagyunk.Én újonnan veszek lényegében mindent a babának.Nem vagyunk gazdagok,de ez belefér hisz akkor nem is vállaltunk volna babát.Le lettem hurrogva hogy ez mennyire gáz.Ő mindent használtan vesz turiba/neten stb.

Én nem ítélem el aki használtan veszi,mert tény hogy találni szépet,stb.Én is körülnéztem,de nekem nem tetszenek ráadásul nem is olcsóbb sok esetben.Sima fehér body 400ft + posta én újonnan vettem csomagban 430/db áron.

Akciósan veszem a 12.héttől szép lassan áthondolva.

Nem szóltam semmit rá igazából,de ez annyira gáz dolog.Miért akkora gond ha valaki nem akar használtan venni.Oké hogy bizonyis ruhák nem sokáig jók föleg a legelejèn,mégsem költöttem tízezreket.Az meg hogy én új ágyat szeretnék az nehogymár gond legyen.És egyre többen mondogatják mostanság hogy nehogy újat vegyél,stb.

Aki szeret turizni stb hajrá.Én nem szeretem még sosem vettem semmit mert drága is ahhoz képest hogy használt..Nem szórom a pénzt semmi feleslegesre.Igazábol ha szórnám se kenne köze senkinek ehhez.De komolyan felháborít hogy mindenki okos szuper anya mindent tökéletesen csinál.Én valahogy pont lesz..rom hogy a másik mit vesz a gyerekének.Van aki 20ezerért sajnál bútort venni mas milliókat költ.Lehet véleménye de tartsa meg magának,mert ez gáz....


Ti hogy kezeletikek ezeket? Az egyik fülemen be másikon ki? Van egy pont mikor ez már nem működik....


2016. febr. 16. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

És te meg ennyire unatkozol, hogy ide kiírsz eről 30 sort?

"Én valahogy pont lesz..rom hogy a másik mit vesz a gyerekének"... Akkor??? Ha lesz-rod, akkor mi a kérdés? Sz-rd le és kész. De neeem, te ezen pörögsz. Minek?

2016. febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Míg kicsi volt a fiam, elég sok mindent vettem használtan. Mivel tényleg szép állapotú volt, és megérte. Mióta nagyobb nem igen veszek, mert ami tényleg szép állapotú, azt árban is kitartják, és sokszor a postát rászámolva tényleg többe kerül mint boltban akciósan kifogva. Mindenki szíve joga, hogy mit honnan vásárol. Gáz ez miatt megszólni bárkit is. Elengedném a fülem mellett, amíg nem telik be a pohár. Ha betelt, akkor szépen elmondanám a véleményem.
2016. febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Téged nem lehet meggyőzni a használt előnyéről, őt nem lehet meggyőzni az új előnyéről. Meghallgattad és a továbbiakban mért érdekel?Te mondtad, azt csinál, amit akar. Ez benne a szép, hogy nem vagyunk egyformák. Mért akarod ráerőltetni a véleményed?
2016. febr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

22 hetes kismama vagyok, az első babánkat várjuk. Még nem vettem semmit, de nézelődtem, érdeklődtem, olvasgatok. Több ismerősömtől kaptam már egymásnak ellentmondó tanácsot, nemcsak a ruhavásárlás, hanem bármi egyéb vásárlása terén is. Próbálom elengedni a fülem mellett, illetve megfogadni a tanácsok lényegét, de szerintem mindenkinek kialakul/van már eredetileg is egy álláspontja, ami formálódhat, de az övé, ő véleménye, ő dolga. Eszembe nem jutna megszólni senkit, akárhonnan veszi is a babaruhát, a lényeg, hogy tiszta, rendezett legyen. Az meg ugye főleg az odafigyelés kérdése. A tanácsokat illetően kaptam egy nagyon jót, ezt próbálom eszemben tartani: Akármit csinálsz gyereknevelés, vállalás terén, mindig lesz olyan, aki szerint ezt rosszul csinálod. Ha megnézed, vannak lelkes együtt-és különalvók, csakszoptatók-és nem tudunk szoptatni,de nem vagyunk rossz anyák, turiból/újonnan vásárlók. Mindenki találja meg a helyzetének és személyiségének megfelelő formát, amivel ő meg van elégedve, a többit meg magasról ejtsd. Nekem se megy, és nekem is rosszul esnek néha az előre adott tanácsok, amikkel nem értek egyet, de próbálom nem a lelkemre venni, és nem visszaszólni.


A turival kapcsolatban meg úgy vagyok, hogy nem vagyok nagy turis, de pénzköltős sem, és láttam én turiban kb. j áron, és láttam online rendelhető dolgokat nagyon jó áron. Valószínűleg a babaágyat használtan szerzünk, de babakocsit újonnan, mert sok dologhoz kell alkalmazkodni.

Fel a fejjel, ami az ismerősödet illeti, fogd fel, hogy önigazolásként mondta, amit mondott, és vedd meg nyugodtan jó áron azokat az új ruhácskákat, minden rossz érzés nélkül. Te elmondod a véleményedet, de nem kell neki sem megfogadnia, mindenki úgy vásárol a saját pénzéből, és azt, amit szeretne.

2016. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 nem én erőltetem rá hogy vegyen újst.Nem érdekel kinek mi van csak unom hogy állandóan osszák az észt egyesek....
2016. febr. 16. 15:05
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem erősítsd meg a kis lelkedet, mert amint megérkezik a baba, még a 3 utcával odébb lakó Mariska néni is tudni fogja, hogy a te gyerekednek mi a jó.

Ez már csak így van, sajnos.


Én mindig az arany közép utat szeretem. Most volt szezonvégi leárazás, potom pénzért vettem rengeteg új gyerekruhát, olcsóbban, mint a turiban. De vannak olyan holmik, amiket megveszek használtam, mert nem éri meg újat venni belőle. Ezt mindenki maga tudja és tapasztalja ki. Ha valaki mondja/kérdezi, hogy miért így vagy úgy csinálom, akkor elmondok egy-két ész érvet, ha nem hatja meg, és erősködik, akkor elmondom, hogy én így szeretem, te meg úgy, ezen kár vitatkozni. Pont.

2016. febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megértelek, én is újat veszek pedig keresek használtan is de drága. Az a fura amikor vki tényleg mindent használtan vesz, pl wc ülőke, kisbugyi...na őket nem értem meg, mert annyira nem csórók.
2016. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valójában nem tudom, milyen választ vársz a kérdésedre, hiszen az nem a ruhákról szól, hanem a kommunikációról, ahogy ezt néhányan jelezték is Neked. Tudom, hogy kellemetlen rájönni, de valóban nem vagy túl a dolgon, ha kérdést írsz ki rá.


Az egyetlen lehetőséged, hogy megfelelő önbizalmat szedsz össze. Akkor tudod hagyni, hogy elmondják, amit akarnak és ha hülyeséget mondanak tudod, hogy az ő puttonyuk. Ha a hülyeségükön felhúzod magad akkor az a tiéd. Olvass utána pl. erőszak mentes kommunikáció címszó alatt, tanulj EFT-t, vagy keress más módszereket amivel túllendíted magad ezeken és hasonló dolgokon. Nem csak Neked nem mindegy milyen minőségben éled az életed és felhúzod-e magadat a mások hülyeségén, hanem a születendő gyerekednek is.


Sok sikert a változáshoz és a kelengye összeállításához :)

2016. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen átérzem amit írsz .Hasonló szituban voltam,engem sem érdekel ki honnét veszi a gyerekének a ruháit ,bútorát vagy bár mit sosem szóltam meg sem a szegényt sem azt ki úgy érzete jó nekik a használt... de ,hogy mi mindenből új és minőségi dolgokat vásárolunk,hozzá teszem marad pénzünk mielőtt megvádolnátok,hogy elszóróm a pénzt:D Jó módú család vagyunk. azt nem értem mást miért zavar ha más gyerekének mindenből minőségi és új van .Talán azért,hogy ha az én gyerekemnek nincs másnak se legyen .Persze engedd el teljesen a füled mellett,am az a gáz ,hogy lassan az anyukák azon versenyeznek ki spórol jobban a gyerekén :)
2016. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kg hádában olcsobban lehet baba ruhát venni főképp piciknek,én veszek használtat ha jó árban van és alig használt ,de mivel lányom ma már 6 éves igy inkább új ruhái vanak mert a használtban jó állapotu olcso nekem tetsző ritka. lidl,legutobb hétvégén c&a vetem neki de sok tescos is van neki .
2016. febr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!