Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovi udvaron egyedül sír a...

Ovi udvaron egyedül sír a lányom, nem foglalkozik vele senki (később kezdte az ovit), ez normális dolog?

Figyelt kérdés
2016. márc. 7. 09:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Egy ovononek segitenie kene beilleszkedni neki... Beszelj veluk, hogy ez igy nem oke!
2016. márc. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

Igen, akár normális is lehet.

Mennyivel kezdte később az ovit?

Baromi nehéz egy összeszokott közösségbe beilleszkedni, már a 3-4évesek is klikkesednek, és bizony gonoszak is tudnak lenni, ha akarnak. nagyon gonoszak.

2016. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi csoportunkban is van ilyen gyerkőc, és ez azért van, mert egy összeszokott társaságba cseppent, ahova egyelőre nem tud beilleszkedni. Mikor, hány éevesen kezdte?

Óvónőktől kérj segítséget ebben, ők azért be tudják vonatni mások mellé mondjuk egy körjátékban.

2016. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem udvaron nagyon nem tudják bevonni... a csoportszobában ez inkább működőképes dolog, hiszen ott irányított játék is van.
2016. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Novemberben. De sokat hiányzott orrfolyás miatt is. Most lesz 3 éves. Igen vannak már barátságok, de gondolom ez idővel majd kialakul. Az ovónőket viszont nem értem, miért nem segítenek neki. Ez valami pedagógia, hogy magától kell feloldódnia?
2016. márc. 7. 09:59
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Én is végigsírtam egyedül az óvodáskoromat, a mai napig emlékszem rá, hogy milyen rossz volt..:( Azt fontolgattam, hogy meg fogok szökni. Sajnos nálunk csak 1 óvoda volt, kiégett öreg óvónőkkel, akik tojtak mindenre. Szerintem ez sehogy sem normális, főleg ha ez több hétig van, nem csak az elején. Az óvónőknek gratulálok ehhez..
2016. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az udvaron is bevonták a későn érkezőket és nem volt probléma. Ez óvoda függő sajnos.
2016. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 LadyLoss ***** válasza:
67%

Egyébként ezt miből gondolod, hogy egyedül sír? Láttad? Mennyi ideig figyelted? Azért 30 gyerekre van 2 óvónő, időnként előfordul, hogy nem azonnal tudnak segíteni egy egy síró gyereknek. Rendszeresen figyeled? Az is lehet hogy egyedi eset volt. Gyermeked mit mesél, hogy érzi magát az oviba? Óvónők mit mondanak a napjairól? Inkább kezdeményezz beszélgetést, érdeklődj, mint esetleg látatlanban rossz következtetéseket vonj le.

Az ovis korú gyerekek nem gonoszak, csak őszinték. Nincs még diplomáciai érzékük, kimondják amire gondolnak, de nem gonoszságból, hiszen csupán gyerekek.

2016. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
De, tudnak már gonoszak lenni. Őszinteségből nem szoktak csipkodni, buktatni, ha az óvók nem figyelnek. Nálunk ment ilyen dolog az oviba, nem kívánom senkinek.
2016. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Anyukám egyszer elment az ovi mellett, megkérdezett egy ovónénit az udvaron, hogy mért nem mennek oda hozzá, azt felelte, nem az ő csoportjába való.

A saját ovónénije reggel nem valami szívélyesen veszi be, semmi kedvesség nincs benne, gondolom a lányom azért nem megy oda hozzá.

2016. márc. 7. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!