Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik országokban nem kötelez...

Melyik országokban nem kötelező az óvoda?

Figyelt kérdés
Kérlek, ne kötözködjetek, csak kíváncsi vagyok! :)

2016. márc. 17. 19:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%

Én ugyan 10 éve éltem Angliában, de ott is az ment, hogy anyuka otthon volt a gyerek 4 éves koráig, és magánoviba járatták őket. Ott azért egyszerűbb a helyzet, mert ott a sok au-pair meg a bevándorlók fillérekért vigyáznak a gyerekekre, valamint apuka simán keres annyit, hogy nem gond, ha az anya otthon van. És nem kapnak 3 évig pénzt az államtól.

Hollandiáról meg azt hallottam, hogy minden csütörtök szünnap, oldd meg, nem tudom ez igaz-e. De egy ismerősöm kint lakik, és vitték a nagymamát, mert nem tudták a gyerekfelügyeletet másképp megoldani.

Szóval ez nálunk viszonylag jól megoldott, bár 4 után már igencsak ferdén néznek rád a legtöbb esetben, ha utána mész a gyerekért. A probléma nem is ez, hanem az alacsony fizetések, meg az, hogyha beteg a gyerek azonnal ki is rúgják az anyukákat, otthoni munka, részmunka gyakorlatilag nincs.

2016. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem szünnap a csütörtök. A hétfő lazább nap: kereskedelemben jellemző, hogy az üzlet vagy nincs nyitva, vagy csak délután nyit, illetve a bankoknak így vannak nyitva, de az iskolában nincs ilyen. Sok helyen van még a délben hazamenos később vissza menős rendszer, illetve vannak olyan helyek, ahol a szerda rövid nap, csak délig vannak és néhány helyen a péntek is ilyen
2016. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem Mo-on sem kötelező, és az iskola sem. Csak a gyerek korának megfelelő nevelést kell biztosítani. Ahogy a szülő jónak látja.

És a hivatalos szerveknek pedig joga sőt a gyerek érdekében talán kötelessége is ellenőrizni, hogy tényleg törődnek a gyerek fejlődésével.

2016. ápr. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!