Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Korkedvezményes óvoda. Kötelez...

Korkedvezményes óvoda. Kötelező vagy lehetőség?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban èlek, bölcsi nincs. Ovi van csak. De dolgozom, illetve van egy kft.-m, ès már nem tudnak tovább nèlkülözni a cègnèl. De csak 2 ès fèl èves a fiam. Szobatiszta már egy ève. Ilyen esetben kèrvènyezhetem, vagy kötelesek felvenni? Hogy működik ez ilyenkor? Kell hozzá munkáltatói? Mert azokat nekem kell kitölteni, ès elèg fura lenne, ha saját magamnak írnám.

Illetve nem tudjátok, hol találok erre jogszabályt? Vagy hivatalosan hol találok illetve kinèl infót?

Köszönöm szèpen a segítsèget!


2015. aug. 30. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én az önkormányzattól kaptam felvilágosítást ez ügyben. A lényeg, hogy kérvényezni kell, azt nem tudom, miket kell kitölteni hozzá, ugyanis mi inkább a bölcsi mellett döntöttünk. Az önkormányzatnál az illetékes /oviügyben illetékes/ hölgy kedvesen elmondta, hogy ő a bölcsit javasolja a fiamnak /Ő is 2,5 éves/, mert az ovisok között még nagyon pici lenne, viszont a bölcsiben már a nagyok közé kerülne a vele egyidősek közé, és nagyon nem mindegy, hogy milyen tapasztalatokkal kezdi a közösségi életét: magabiztos nagyfiúként megy majd szeptembertől oviba vagy most a nagy ovisok között esetleg elbátortalanodik. Szerintem van benne valami, a bölcsi is megteszi, a lényeg, hogy szeressen járni.

De szerintem hívd fel az önkormányzatot vagy az ovit, és tőlük kérj felvilágosítást. Ők még a taoasztalataikat is el tudják mondani neked.

2015. aug. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi, sajna a bölcsi nem megy, mert nincs. Az meg lutri, hogy át tudom e vinni a városba.
2015. aug. 30. 16:35
 3/17 anonim ***** válasza:

Menj be az óvodába, kérdezz rá, hogy tudják-e őt fogadni. Kislányom az idén februárban töltötte a hármat, és már egy éve ovis. Eleinte februárban akartuk kezdeni , de korábban visszahívtak a munkahelyemre. Minden probléma nélkül felvették szeptembertől, pedig éppen betöltötte a két és felet. Így utólag nagyon örülök, hogy nem bölcsibe ment. Igaz, hogy sokkal kisebb volt, mint a többi gyerek, de minden foglalkozásba bekapcsolódott, ontotta magából az új verseket, dalokat.

Mi egy nagyvárosban élünk, ahol sok óvoda van. Egy levelet kellett írnunk indoklással a vezető óvónőnek, hogy módosítani szeretnénk az óvodakezdés időpontját.

2015. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%

Biztos nem tennék ki egy 2.5 éves gyereket óvodának. Még nem neki való. Az a fél év rengeteget számít ám. Az lényegtelen, hogy szobatiszta.

Nem kötelesek felvenni 3 éves kora előtt, de kérheted a felvételét.

Én inkább keresnék neki bölcsit szomszédos faluban v. városban. Esetleg, ha megtehetem akkor Csanába, magánbölcsibe vinném jövő szeptemberig. De természetesen te döntesz. Ha úgy gondolod, hogy be tud illeszkedni 3-4 évesek közé, akkor próbáld meg.

2015. aug. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha alkalmazottként szerepelsz a cégedben és adóköteles fizetést kapsz, akkor igen, te írsz magadnak igazolást.


Óvodafüggő, hogy felveszik-e, a vezetőt/fenntartót érdemes masszírozni, az ő jóindulatán sok múlik.

2015. aug. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy itt semmi ilyen nincs. Se magánbölcsi, se csana, semmi. Egy óvoda van, kb 15 gyerekkel. Nem tudom, mit tegyek, mert fèltem, nem szívesen engedem. De se nagyszülők, se apa, senki nincs,aki vele lehetne. Ha meg nem megyek vissza, nem tudják megoldani a problèmákat, mert felmondott az ügyvezetőm. 30 napom van megoldani. Mást nen tudok felvenni, mert fèl èv betanítani. Patt helyzet. Ha meg csődbe megy a cèg, nem tudom eltartani a fiam. Ideig óráig elèg a tartalèkom, de nem örökkè. Ha meg felèljük, mi lesz a taníttatásával? Biztos èrtitek.

A legközelebbi bölcsi 30km, de sajna a telephelytől ellentètes irányban, szóval az utazás is sok lenne, neki is, nekem is.

2015. aug. 30. 17:02
 7/17 anonim ***** válasza:
Esetleg babysitter?
2015. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nincs a faluban más anyuka, aki hasonló korú gyerekkel van otthon és esetleg elvállalja a fiad felügyeletét, akár pénzért?
2015. aug. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet. Mondjuk nem tudom, hol találhatnèk megbízható babysittert, de majd utánajárok.
2015. aug. 30. 18:49
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem ismerek itt senkit. Most költöztem ide a kicsivel, mèg nem volt időm ismerkedni.
2015. aug. 30. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!