Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam októberben tölti a...

Kisfiam októberben tölti a 3at. Jól értelmezem, hogy a törvény alapján nem köteles a körzeti óvoda felvenni még idén (helyhiány stb)? :O

Figyelt kérdés
2016. márc. 21. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
nem, majd 2017 szeptemberétől lesz nekikötelező az óvoda
2016. márc. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól. Szeptemberben kell kezdenie.
2016. márc. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jól értelmezed.

Ennek ellenére nálunk pl már be kellene iratni, hiszen az idei beiratkozás az október 31-ig születettekre vonatkozik. (ugyanolyan ez, minthogy a 6évest is be kell iratni iskolába -az 5éves státuszlappal!- akkor is, ha csak 7évesen fogja kezdeni azt.)


ilyenkor megoldás lehet, ha bölcsibe kéred a felvételét. még egy évig "baba" lehet legalább.

2016. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, közben felhívtam az ovit (nem tudom, miért nem ezzel kezdtem :D) és ott a hölgy azt mondta, hogy ha idén tölti a 3at, akkor menjünk csak szépen beiratkozni most tavasszal, mert óvodaköteles.
2016. márc. 21. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért mondta,mert aki adott év december 31.napjáig betölti a 3. életévét felveszik.Az enyém szeptember végén született-2012-ben-és 2015 októberében kezdte az ovit.
2016. márc. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sziasztok ! Az én fiam 2014 októberi. Törvény szerint akkor csak majdnem 4 évesen kell kezdenie 2017 szeptemberében az ovit ? Én hétvégén dolgozok itthonról szóval amúgy is csak félnapos lenne :) és nem venném el olyantól a helyet aki tényleg rászorul...
2016. márc. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
*2018 :)
2016. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Be lehet, és valószínű be is kell irtatni az oviba, de valóban csak majdnem 4 évesen kell majd "kötelezően" kezdenie.

ettől függetlenül, ha már minden olyan gyereket felvettek, aki betöltötte a 3-at, és még van hely, akkor érdemes mennie, hiszen gyerekek között van, programok vannak... szóval jó ám az ovi :D

2016. márc. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!