Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ilyen bunkó az összes óvónő a...

Ilyen bunkó az összes óvónő a szülőkkel?

Figyelt kérdés

3 éves fiamat most szoktatom be.

Én nagyon tisztelet tudóan, kedvesen beszélek hozzájuk, ha szeretnék valamit normálisan mondom, nem követelőzök, türelmesen várok ha kell stb...

Erre 3 óvónőtől is csak a pofavágást kapom, a beszólogatást, nekik semmi sem tetszik.

1 éve beirattam a fiamat, januári kezdésről volt szó, ők kérték hogy legyen inkább március. Áprilist írunk, a fiam már várta mint a messiást, most meg úton útfélen belénk kötnek.

Először is azért mert minek akarom ott altatni a fiamat, nem érek rá elmenni érte délben?

Jeleztem hogy 11 után tudok menni beszoktatni mert a 1.5 évesem 11ig alszik, vágják a pofát, felajánlottam hogy 8-10-ig is mehetünk, de az nekik nem jó mert a nagyokat iskolára készítik fel. Egyáltalán minek is erőltetem az ovit, ráérne 2 hónap múlva is menni...

Ma jeleztem, hogy holnaptól nem tudok felügyeletet biztosítani a kisebbnek így vagy ő is ott fog velem ácsorogni az udvaron, vagy hazamegyek vele amíg a fiam ott van 1.5 órát az oviban, mire a válasz: eddig megtudta oldani, most már nem? És ezeket mind flegmán, bunkón, undorító arckifejezésekkel.

Falusi óvoda, két csoport van. Egyetlen egy normális, kedves óvónő van ott, de pont nem a fiam csoportjához tartozik.

Mindenhol ilyen parasztok az óvónők? Én elhiszem, hogy sok dolguk van, elegük van, nekem is, mégis tudok normálisan beszélni mindenkivel. Szívem szerint jól beolvasnék nekik, hogy a rohadt életbe, 1 éve jeleztem hogy mennénk és 1 év után nem tudom úgy berakni oviba a gyerekemet ahogy meg lett beszélve?! És egyébként is így kell beszélni a másikkal?!

Senki nem kérte, hogy óvónőnek menjen, tanulhatott volna varrónőnek is.

Nektek mik a tapasztalataitok?


2016. ápr. 5. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem. De pár aprosag:

-beszoktatni nem 11kor szoktak

-az óvodában nem lehet olyan gyerek, aki oda nincs beiratva

2016. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ők mondták, hogy fél11-re menjünk, én meg kértem hogy nem-e lehetne máskor, 10 előtt vagy 11től.

Igen, gondolom hogy oda más gyereket nem lehet bevinni, csak mivel pontosan nem tudtam ezért úgy kérdeztem rá, hogy akkor maradjak ott a kisebbel vagy menjek haza?

2016. ápr. 5. 13:08
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
MEnj haza.Ha elvan,semmi nem indokolja hogy ott virrassz.Első ovis nap vittem 9re talán,mondták ebéd után jöhetek.Másnap ott is aludhatott már.Első héten alvás után kellett elhozni és lehetőleg ugyanannak a szülőnek.
2016. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a beszoktatás anyi hogy ovit látogattunk 2 szer pár orát,majd már megy oviba..gondolj bele te örülnél ha a 20 gyerek mar lassan ebédel te meg oda viszed a fyereket és felbojditod a megszokásukat.Nálunk évközbe nem mehet gyerek szeptemberbe vagy elöbb mint 3 vagy késöbb.Ha várta az ivit vidd 8ra hagyd ott pár nap után már nem fog sirni.Szokja meg h 8kor ovi majd mesz érte...
2016. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem örülnek annak, hogy odaviszel egy még nem óvodaköteles gyereket, ráadásul úgy, hogy te nem dolgozol. Nekik a te gyereked csak plusz munka.
2016. ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Én február 1-el irattam be a fiamat, január végén volt 3 éves.

Két nap voltam ott vele reggel 8-tól először 3 órát, másnap 1-et, utána meg kb 10 perc után ott hagytam.

Neki is van kistesója, mi délben megyünk érte, mert ebéd után elhozom haza. Nem alszik délután és mivel szeptemberig itthon vagyok a kicsivel, így kérték az óvónők, hozzam el a nagyot ha tudom.

Nálunk minden óvónő nagyon aranyos, a másik csoportoké is, nem csak az miénk. Soha nem vágnak pofákat és normálisan válaszolnak.

Amúgy olyan gyerek, aki nem oda jár nálunk sem lehet ott, csak addig amíg a nagyot hozzuk-visszük.

Szerintem ne ácsorogjatok ott. Vidd be a nagyot és hagyd ott.

2016. ápr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%

Nem, nem mindenhol ennyire bunkók azért!! Főleg nem mindjárt az elején...

Csak egyet tehetsz: a sarkadra állsz és nem hagyod magad. A beszoktatásra bőven elég egy hét, fölösleges a végtelenségig húzni. Azt meg nem ők döntik el, hogy ott aludjon-e a gyerek. 1: ki van fizetve az uzsonnája, 2: ti így látjátok jónak. Eszedbe ne jusson magyarázkodni, csakis kész tények elé állítsd őket. Határozottan, emelt fővel, és minden bunkóság peregjen le rólad.


Régen nekünk is egy Büdös bunkó volt (már elnézést) az egyik óvónőnk. Sajnos elkövetemm azt a hibát, hogy igyekeztem az ő kevde szerint eljárni. Tanultam belőle. Azóta van respektem.

2016. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a biztatást!

Sajnos nem én döntöm el hogy mikor viszem a fiamat, ők mondták hogy fél11-re vigyem és délig legyünk.

Természetesen megértem, hogy nem maradhatok ott a kisebbel, ezzel nincs is igazából bajom, csak nekik az sem tetszett hogy a fiamat meg ott hagynám 1.5 órára.

Úgy látom, ha az óvónőkön múlna akkor még jövő héten is ott ácsorognék a fiam felett, pont ezért nem is engedek az elképzeléseimből. Nem szeretnék velük konfliktust, nem vagyok olyan ember aki rögtön ugrik és neki megy a másiknak, de határozott vagyok és elmondom hogy mit szeretnék. Nem akarom hagyni magam, eddig mindent illedelmesen elmondtam nekik, csak nem értem őket...

2016. ápr. 5. 13:50
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos a többség ilyen bunkó.Mi sikeresen kifogtuk az egyetlen normális óvónénit,de a többi... nem tudom,ennyire nem fizetik meg őket vagy mi? Teljesen ki vannak égve,és mindenhol ezt hallom...
2016. ápr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a másfél órás beszoktatást, ennek mi értelme van?

A bölcsődében is első napokban már délig voltunk reggel nyolctól, pár nap után ott is aludt, két hét után az egész napot ott töltötte.

Talán a legelső napon voltunk bent csak 2-3 órát.

2016. ápr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!