Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ahogy jött a jó idő, az...

Ahogy jött a jó idő, az oviban már csak ritkán tartanak foglalkozásokat, állandóan kint vannak. Nyáron már nincs foglalkozás?

Figyelt kérdés
Rendben van az, hogy jó kint a levegőn, de semmit nem csináltatnak velük. Kérdezgetem fiamat, de azt mondja semmit nem csináltak. A falitáblán max 2 hetente van egy kirakni való alkotásuk. Az ovónők ennyire leállnának? Felétek hogy van ez?
2016. ápr. 16. 21:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%
Na, meg attól is függ, mennyi idős. Egy 3-4 éves kiscsoportosnak még nem tartanak annyi foglalkozást, nem is kötelező résztvenniük. De 5-6 éves középsős és főleg nagycsoportos gyerekeknek délelőtt is kell tartani, az iskolára való felkészítés miatt. Ezt nem hobbiból csinálják. Szerencsére nálunk komolyan veszik az iskolára való felkészítést. Télen, rossz időben a magas csoportlétszám miatt volt, hogy az óvónő még du. is Logicózott a gyerekkel, mert sajnos akkor volt rá idő. Ilyen jó időben kb. 1 órát vannak kint délelőtt és alvás után egész délután, míg nem mennek értük.
2016. ápr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

miből gondolod,hogy semmi nem történik?még az iskolás fiam is csak igy számol be,ha megkérdezem,hogy milyen volt a suli,hogy -jó.

Ilyenkor már anyáknapra,évzáróra készülnek,ajándékot készitenek,verset tanulnak.valóban ilyenkor már "lazábban" mennek a dolgok-de én azt veszem észre,hogy annyira elfáradnak a gyerekek év végére,hogy nagyon várják ezt az időszakot.

azt nem irtad,hogy milyen csoportos gyermekről van szó-de biztos hogy valami törtéik.

Hogy nincs kint alkotás,attól lehet matematika,körenyezeti nevelés,ének foglakozás-vagy akár egy játék kezdeményezés,amiből szintén nagyon sokat tanulnak.

tesi foglakozást ilyen időben én gyakran tartottam udvaron-és valban igaza van az előző válaszolónak,hogy

a szabad játék bir a legnagyobb fejlesztő hatással.és amikor azt lehet hinni,hogy nem tanul semmit a gyerek,akkor is rengeteget fejlődik(akár a társas kapcsolata,szocializáció,kifejező képesség,konfliktus megoldó képesség...stb)-és még sorolhatnám

2016. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Délelőtt vannak a foglalkozások, általában 10-1/2 11-ig. Utána kimennek az udvarra, ha jó idő van, délután uzsonna után szintén. Nálunk az oviban május 31-e után összevont csoportok vannak csak, nincs már konkrét foglalkozás, mert a nevelési év addig tart csak.
2016. ápr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!