Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet tenni, ha az oviból...

Mit lehet tenni, ha az oviból állandóan hazaküldik a beteg gyereket, amikor semmi baja?

Figyelt kérdés

Eddig összessen 5 alkalommal volt ilyen: hívtak hogy beteg a gyerek, mire hazaértünk a "láza" mindig 37 alatt volt. Másnap gyerekorvos, aki megállapítja hogy semmi baja (nem ránézésre, megnézi a torkát, fülét, hasát, nagyon lelkiismeretes).


Nekem ez ugye 2 nap táppénz teljesen feleslegesen. Ráadásul a munkatársaim szerint is elég gyanús, hogy 1 nap alatt meggyógyul a gyerek, ilyen nincs. És hát lássuk be, igazuk van, hiszen nem beteg.


Mit lehet ilyenkor tenni? Az óvónővel már beszéltem, állítja hogy mindig amikor hívtak 38,5 felett volt a láza és sosem adtak neki lázcsillapítót amitől lement volna mire hazaérünk.


2015. jan. 12. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Irasd át másik oviba.
2015. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A batyam is ilyen volt. A pszihikai stresstol megy fel a laza es mire hazaertek megnyugszik es lemegy. Megnyugszik, hogy erte mentek es nem kell oviban maradni + anya is ott van. A batyam akkor lett minden ok nelkul napokig lazas, mikor hosszu evek utan anyu elment dolgozni. Aztan otthagyta a melot a batyam miatt, mert kerlelte es tobbet nem fordult elo.


Azt nem tudom, hogy adhatnak e neki lazcsillapitot, de ha igen akkor adjanak es csak akkor menj erte, ha akkor sem megy le. Valamint mond meg nekik, hogy ha csak laz tunet van mas nem akkor lazcsillapito aztan ennyi. De nem tudom hogy ovoda hogy kezeli ezt.


Valamint sztem beszelgethetnel is vele, hogy van e valami ami miatt nem szeret oviban lenni, vagy amikor epp megtortenik, hogy lazas. Meg kell kerdezni hogy tortent e valami ami rosszul erintette.


Remelem tudtam segiteni.

2015. jan. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Unokatestvéreméknél is ugyan ez volt. Ezek alapján én is azt tudom, mondani, amit a 2. válaszoló. A stressztől lázasodik be. A családban a kisfiú 3 hónapig 39-40 fokos lázat produkált, mikor oviba kellett menni. Vannak olyan gyerekek,akik így élik meg az elválást. Ha esetleg valaki el tudna érte menni délben, az sokat segítene.
2015. jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem most kezdte az ovit, már középsős.
2015. jan. 12. 09:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Vidd be a saját lázmérőtöket (otthonra vegyél másikat), vagy egy olyat, amiben van memória. Beszéld meg, hogy mindig hónaljban mérjék. Ha mész érte és tényleg lázat mutat a lázmérő a memóriában, akkor tényleg lehet, hogy pszichésen a saját lázát visz föl a gyerek.
2015. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!