Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha óvónőnek szeretnék menni,...

Ha óvónőnek szeretnék menni, pacsirta hangú kell legyek? (elég hamis hangom van) 18/l

Figyelt kérdés
Igazából csak bele gondoltam, hisz nekünk oviban énekeltek altatót meg közös játékban is. És esetleg milyen 'szempontoknak' feleljek meg, hogy felvegyenek? (tudom főiskolán végezendő, jó bizi és érettségi)
2016. ápr. 17. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van egy óvónő barátnőm, aki nagyon elhivatott, de ugyanez miatt eléggé szenved, mégis felvették most valami továbbképzésre is, úgyhogy nem kizáró ok.
2016. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

engem nem zavar, hogy szörnyű hangom van, bár lehet pár gyerek visszafejlődött tőle :/ viszont a szülők előtt már nagyon cikinek érzem, de nincs mit tenni, anyák napja, évzáró, karácsony...

gond akkor van, ha a munkatársadnak is rossz hangja lesz ;D

2016. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat? :)

Nem aggódok annyira akkor, de reménykedem, hogy a kollégáknak tiszta hangja lesz... Max majd halkan dalolok, hogy a gyerekek hangja hallatszódjön :)

2016. ápr. 17. 22:47
 4/14 A kérdező kommentje:

*!

(telefon baki)

2016. ápr. 17. 22:48
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
2es vagyok. emiatt ne félj amúgy, ha szereted a gyerekeket, el tudod képzelni magad ebben a hívatásban (esetleg még a rossz fizut is el tudod viselni) akkor ez a legkevesebb :)
2016. ápr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5, az óvónők mostanában elég szép fizut kapnak :)


kérdező, én emiatt nem mentem ilyen szakra, pedig közel állna hozzám. Most gyermekvédelemben dolgozom, hát komolyan énekelnék lassan inkább kínaiul.. szóval, ha ez az álmod, ne a hangod tartson vissza :)

2016. ápr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Ovódapedagógus szakon van alkalmassági vizsga. Prózát kell felolvasni, népdalokat énekelni és pár alap tornagyakorlatot elvégezni (tömören. Részletesebben minden iskola honlapján megtalálod, ahol indul ilyesmi képzés. Tanító szakra is ugyanez az alkalmassági kell.)

Én pont emiatt nem mentem erre a képzésre. Mesét olvasni, meg bukfencezni még tudok, na de énekelni...

2016. ápr. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Anyukámat pont ezért nem vettek fel ovonokepzobe annak idején. De ez több tíz éve volt, akkor még nem volt annyi lehetőség képezni a hangot előtte.
2016. ápr. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok óvónő, de nagyon rossz hangom van. Egyszer egy társaságba kerültem egy hivatásos énektanárral és ez is szóba került. Mondta, hogy elviselhető szintre bárki fejleszthető (a.k.a. ne dobálják meg, ha énekel), a különbség ott van, hogy aki nem született tehetség, abból operaénekes soha nem lesz.


Nekem nem kell énekhang a munkámhoz, de azóta tudom, hogy ha szükséges lenne, elviselhető szintre lehetne fejleszteni.


Viszont azt gondolom, hogy ilyen esetben te magadhoz ragadhatod a prózai feladatokat, a kollégák meg maradnak az énekes feladatoknál. Gondolom a szavalás, hangsúlyozás, szép olvasás megy.


A lányomnak én sem éneklek - egyszer próbáltam, de a második sornál befogta a számat és hevesen rázta a fejét két évesen -, hanem lejátszok zenét. Az apja énekel, neki van hangja.

2016. ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én tanítónő vagyok és nagyon rossz a hangom. Felvételin énekelni kellett 5 dalt, másodiknál leállítottak :-D Jó volt a tanulmányi eredményem, felvettek, elvégeztem. Énekből megtanultam kottát olvasni és furulyázni. Ritkán énekelek az óráimon, inkább meghallgatjuk az új dalt cd lejátszón, vagy én furulyázok, a gyerekek meg énekelnek. Zárótanításra természetesen ének órát húztam, ott viszont énekelni kellett. Itthon kb. 1000x énekeltem el a dalt, mire hallgatható lett. Úgyhogy ne riasszon el a rossz hangod! :-)A lányom már óvodás, alig tanulnak énekeket, inkább verselnek. Lehet, hogy a mi óvónőnknek is fahangja van?
2016. ápr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!