Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki 2,5 éves kor körül adta...

Aki 2,5 éves kor körül adta be óvodába a gyerekét, mik a tapasztalatok? Szerette a gyerek, könnyen boldogult?

Figyelt kérdés
Tehát 3 éves kor előtt adta be oviba.

2016. ápr. 22. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2,5 évesen ment oviba, nekünk nagyon bejött. Előtte bölcsis volt, azt nem szerette, az oviba hamar lettek barátai, kinyílt, sokat fejlődött minden téren. De azt hozzá kell tennem, hogy ez egy kis létszámú magánovi volt, ahol a legidősebb gyerek is csak 4 éves volt. Az nagy állami oviban ilyen kicsinek biztos, hogy rosszul érezte volna magát, mert az a mi városunkban nagyon zsúfolt, vegyes csoportokkal, leterhelt óvónőkkel.
2016. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És a bölcsit mért nem szerette?

Nálunk állami ovi, homogén csoport van az oviban, tehát hasonló korú gyerekek közé kerülne 3,5 lenne szerintem a legidősebb. Viszont bölcsis így nem lenne, hanem egyből ovit kezdene.

2016. ápr. 22. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából csak sejteni lehet, hogy miért nem szerette, mert ő soha nem mondta, csak mindig olyan kis szótlan volt, amikor vittük, a gondozónők is azt mondták, nem játszik senkivel. Ugyanabban az intézményben volt az ovis csoport is, az talán azért jött be neki jobban, mert egyrészt célzottabbak voltak a foglalkozások, másrészt pedig a gyerekekkel is valahogy jobban megtalálta a hangot. Azt gondolom, hogy neki 2,5 évesen egyszerűen már kevés volt a bölcsi.

Ha homogén a csoport, és az óvónők szívesen foglalkoznak ilyen kis gyerekekkel (hiszen azért nagy különbség lehet egy 2,5 éves és egy 3 éves fejlettségi szintje között), akkor szerintem jól sülhet el ez a dolog nálatok is.

2016. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!