Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mandulamütét után kevesebbet...

Mandulamütét után kevesebbet lesz beteg a gyerek, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
6 éves kisfiamnak lesz mandulamütétje, mert sajnos nagyon gyakran van krónikus mandullagyulladása.
2015. ápr. 7. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Ugyanannyit lesz beteg,csak ami addig felső légúti volt,az a műtét után alsó légúti lesz,"lemegy" a tüdőbe.
2015. ápr. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem értek egyet az előzővel! Nekem anno pont ezért vették ki, mert állandóan be volt gyulladva. Nálam sokkal jobb lett a helyzet.
2015. ápr. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

6 évesen nem kellene kivetetni - kb akkor zárul le az állandó felső légúti betegség korszak. Ennyi idősen, vagy idősebbek csak akkor szokták az eltávolítást javasolni, ha állandó gyulladasban van és egyéb panaszokat is okoz, Pl hajhullast.

Az esetek kb felében az eltávolítás után az addig lecsó légutat érintő betegség valóban lehuzodik, így súlyosabb, nehezebben kezelhető lesz.

Én a helyedben el vinnem meg minimum egy másik orvoshoz, szakvéleményt kerni

2015. ápr. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, aki erre hajlamos, annak jobb, ha kiveszik. Az én lányomnak 18 évesen vették ki, mert addig sorozatban tüszös mandulája volt.
2015. ápr. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Konkrètan a műtèt előtt sokxor volt arcüreggyulladása , azóta egyszer sem már ha az orrmandulájáról van szó!!

Nyáron vetetem ki a torokmanduláját mert állandóan a torkàra húzódik a nyavaja!!

2015. ápr. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gimnazista koromban volt krónikus mandulagyulladásom (évi 4-5), aztán néhány év múlva elmúlt, azóta egyszer sem volt, anyukám (szerencsére) nem engedte kivetetni a mandulámat. Barátnőm kislányának viszont nem csak a mandulagyulladás volt a probléma, hanem a kislánynak hullott a haja, romlott a hallása az állandó gyulladás miatt, neki kivették 5 éves korában, azóta sokkal-sokkal ritkábban beteg.
2015. ápr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen vették ki mert előtte való 10 évben évi átlagban 6-7 mandulagyulladásom volt 40 fokos lázzal két hét fekvéssel


1-2x volt még utána nagyobb torokgyulladásom de ennyi

azóta max picit kapar a torkom pár napig de más nincs

2015. ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

8 éves koromban vették ki mid két mandulámat. Azóta egyszer SEM voltam beteg! Előtte állandóan és 40 fokos láz kísérte. Azóta lázas sem voltam egyszer sem.

27 éves vagyok. Jelentem, makk egészséges! :)

2015. ápr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy célzott, kiadós antibiotikum-terápia szeritnem segítene, műtét előtt érdemes lenne ehhez a dokihoz elmenni, mert pofonegyszerű, de nagyon hatásos módszerekkel dolgozik: [link]
2015. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem 10 évesen vették ki, mert mindig be volt gyulladva és beteg lettem.

Azóta nagyon ritkán kapok el valamit (szerencsére).


Viszont ha ki kell venni tutira, akkor jobb minél előbb, mert később rosszabb a műtét. Több ismerősömnek felnőttként (18-30 évesen) vették ki és mindannyian iszonyatosan megszenvedtek vele.

2015. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!