Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi előnyei vannak egy vegyes...

Mi előnyei vannak egy vegyes csoportnak? Véleményetek, tapasztalatok alapján? Mindenkinek zöld kezet adok.

Figyelt kérdés
Szeretnék megkérni Mindenkit, hogy a válaszokat ne pontozzátok. Azokat majd én, hisz az én kérdésem.

2016. ápr. 25. 19:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Bölcsődéről tudok nyilatkozni.

Ott egyértelműen pozitív mindegyik korosztály számára ez a megoldás. A nagyok segítenek a kisebbeknek, náluk egyfajta felelősségtudat alakul ki ezzel.

A lányom 15 hónaposan kezdte, akkor még a nagyok adták rá a ruhákat, cipőt (persze gondozó nézte és segített, ha kellett). Most már két éves és ő az, aki a vele egykorúaknak vagy kisebbeknek segít öltözni vagy odaviszi a kulacsukat.


Ezt a segítőkészséget itthon is látjuk, minden házimunkába próbál beszállni. Persze van, amiben nem engedjük segíteni (késsel vagy vegyszerrel dolgozunk), vagy van olyan, ahol nagyon megdicsérjük, de ha nem látja, újra meg kell csinálni (porszívózás, ruhák hajtogatása). A szándékot viszont nagyon dicsérjük, hogy ne menjen el a kedve.

2016. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Megtanulnak szépen alkalmazkodni, mindenféle helyzethez, hiszen az ovin kívüli életben sem csak kora szerintiek veszik körül. A nagyok nagyon anyáskodók a kicsikkel szemben, mint egy nagy testvér, de emiatt a kicsik nem lesznek önállótlanok. Sok mindent leutánoznak, eltanulnak. Számomra a vegyes csoport sokkal előnyösebb, mint a korcsoportos, de olyan óvónők kellenek hozzá, akik ezt tudják kezelni. Általában az egyik óvónő felel a nagyokért, a másik a kisebbekért, de attól természetesen mindkettő foglalkozik minden gyerekkel. Meg van a lehetőség bizonyos tevékenységeket külön választva végezni- pl. torna, iskolára felkészítés. Nekünk abból a szempontból is egyszerűbb volt, hogy a tesók egy csoportba jártak. Könnyebbek a reggelek, hogy egy helyre kell menni, ugyanaz az óvónő. Nálunk a kicsi már 2.5 évesen kezdte az ovit, jó volt, hogy még ott volt a nagy tesó, akármi van. De a legnagyobb előnye nekem az volt, hogy a vegyesben akármeddig maradhat, attól, hogy a korai kezdés, vagy épp a az éretlenség miatt egy gyerek akár 5 évet is jár, nem kell óvónőt és csoportot váltania.
2016. ápr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Általában azért szeretnek olyat csinálni mert mondván elég vegyesk a gyerekek... A viccet félre téve már ott is van olyan aki kicsit nagyobbakkal szeret játszani vagy épp kisebbekkel stb.
2016. ápr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
2-es vagyok: Az is előny volt tesóknál, hogy nem kell több helyre- esetleg egy időben- szülőire járni pl., és a többi rendezvény is közös, ez dolgozó szülőknek nem mindegy.
2016. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Semmi, csak hátránya van, az viszont nem kevés.
2016. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Külön kértem, hogy ne pibtozzátok a Válaszokat. Amit te lepontozol, az lehet, hogy nekem hasznos!
2016. ápr. 25. 20:03
 7/15 A kérdező kommentje:
5: Kérlek részletezd. Mert olyan sosincs, hogy semmi.
2016. ápr. 25. 20:05
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Van előnye, és hátránya is. A kicsik rengeteget tanulnak a nagyobbaktól, a nagyobbak megtanulnak türelmet tanúsítani a kisebbekkel szemben, anyáskodnak felettük. Összetartóbb egy ilyen csoport. Testvéreknél nagyon jó, hogy egy helyre járhatnak, segítik egymást a beilleszkedésben, és a hétköznapokban, illetve a szülőnek is kényelmesebb. Előny még, hogy aki nem megy iskolába 6 évesen, annak nem kell egy új közegbe beilleszkednie.

Hátrányát inkább az iskolai felkészítésben látom. Nem olyan ütemben készülnek a "nagyok" ahogyan az egy tiszta korcsoportos közegben zajlana. Nehezebb őket "munkára" bírni, hiszen a többiek szabadon játszhatnak. A nagy csoportosok is vesznek át a kisebbektől "fura" szokásokat.

Mindez persze nagyban függ az óvodapedagógusok felkészültségétől, hozzáállásától, és a csoport korcsoport összetételétől is.

2016. ápr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

én egy vegyescsoportban töltöttem a gyakorlatomat, ráadásul a gyerekem is oda járt, így több szemszögből is láttam :)


őszintén nem tudok pozitívumot mondani. az amit általában írnak, hogy a kicsi gyorsabban fejlődnek, meg a nagyok segítik, húzzák, ez tök jó, de 2-3 év múlva ő lesz nagy, neki kell anyáskodnia, őt húzza vissza. és igenis visszahúzza mert amikor iskola előkészítőt kell tartani akkor ott zokog a 3 éves pistike, hogy vele nem játszik az óvónéni :)

enyém 3 éves volt, rettenetes volt látni, hogy mondjuk foci közben nem jut labdához, mert a 6 évesek mindig ügyesebbek, gyorsabbak, jobbak. hogy soha nem tud ő első lenni tornaórán vagy bármikor. tényleg nagyon gyorsan megtanult öltözni, beszéde szebb lett, de ezt a saját korosztályában is el tudta volna sajátítani.

én átvittem korosztályos csoportba, most már 6,5 éves, nagyon jól tettem :) teljesen másképp fejlődött itt, mondhatni a saját, megfelelő ütemében :)


gyakorlatom alatt is hasonló rosszakat tapasztaltam. a nagyok már nem alszanak, de zavarják a kicsiket akiknek még a 2 óra se lenne elég. a kicsik nem értik a 6 éveseknek szóló mesét, a nagyok unják a kicsiknek szólót.

a nagyok 15 perc alatt megebédeltek, a kicsik 35 perc alatt. a nagyokat nem tudom kiküldeni mosdózni, hisz úgyse alszanak, de bent szétszedik a termet míg a kicsikre várnak.

nem lehet a nagyokkal érdemben foglalkozni délelőtt mert akkor egy óvónéni van, mikor megjön a munkatárs akkor menni kell az udvarra.


nagyon sok az a 4 év amit megpróbáltak ezzel lefedni. de hamar megértették, hogy nem jó, sorba megszüntették pesten, már csak leginkább kis létszámú ovikban van vegyes csoport kényszerből.

ha van választásod, én azt tanácsolom, hogy korcsoportba írasd. már csak a barátok miatt se jó. egy normál csoportban van mondjuk 13 fiú és 15 lány teszem azt.

egy vegyes csoportban minden korosztályból van 8 db gyerek, amiből azt jelenti, hogy adott nemből 4db van, abból is egyik a tiéd. tehát neki meg van szabva, hogy márpedig az a 3 gyerek közül kénytelen választani, miközben normál esetben 12ből is választhat ;)

2016. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
0-4 eves korig sztem a vegyes csoport nem olyan jo. A nagyobb gyerek siman elvesz barmit jatekot/cumit egy kisebbtol, az ovono nem tud a sok gyerekre egyszerre figyelni. A nagyobbak a kisebbektol nem tanulnak beszelni, forditva igen. Talan megtanulja egy nagyobb, mi az amit lehet es mit nem egy pici babaval csinalni. Ha van kisteso, hasznara valik. Nem tudnak erdemileg foglalkozni az ovonok a gyerekekkel. Ami egy majdnem 4 evest erdekli, az a kisebbeket nem fogja s forditva. Vagy az egyik korcsoporttal foglalkozik vagy a masikkal. Addig meg a tobbi unatkozik, vagy bombol, igy aztan pl.rajuk zarjak az ajtot. Sajat tapasztalat.
2016. ápr. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!