Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tudnátok a halállal és a...

Tudnátok a halállal és a gyermek érdeklődésével kapcsolatos linkeket küldeni, ami esetlegesen függ a vallástól, nézetektől?

Figyelt kérdés

Etika beadandót kell írnom, kifejtettem már a véleményemet, de sajnos nem elég az oldalszám. A halál kérdése a pedagógiában a címem, mit tegyünk, hogyha valaki odajön hozzánk és megkérdezi, hol van a mama?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Akár etikai, filozófiai iromány is jöhet, ha tudtok olyat.


2016. ápr. 27. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyermeket mindig meg kell kerdezni, hogy tudjuk mit gondol. A gyermek vallását figyelembe véve kell válaszolni. Ha a gyermek azt mondja, hogy anyu szerint a mennyben van, akkor hagyjuk meg abban a hitben.

Ez kritikus téma az óvodákban, ezért egyszerűen mondjuk meg a gyerekeknek, pl az illető szíve megall, már nem fog aludni, enni, inni, stb. Fontos, hogy ne azt mondjul, hogy alszik.


nem tudom, hogy mit szeretnél beleirni az etikai beadandodba, de ajánlhatsz könyveket gyerekeknek amit az óvónő megoszthat a gyerekekkel, esetleg a szülő a gyermekkel. Adhatsz információt olyan szervezetekről akik gyermekeknek segítenek feldolgozni a gyászt.

2016. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tulajdonképpen én is a szülő által kommunikált ideológiát nem kívánom megváltoztatni, így fejtettem ki a véleményem, csak az oldalszám hiányzik, szóval a rizsa lenne a cél :D
2016. ápr. 27. 19:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Annó gyermekirodalom kurzuson olvastam ehy könyvet,Pernilla Stalfelt-Halálkönyv a címe. Gyerekeknek szól, nagyon jó kis "történetek" vannak benne, jól leirja, hogy hogyan gondolkodnak evvel kapcsolatban a gyerekek. Ha beírod a címet google-ba, lehet megtalálod a teljes könyvet is, de ha nem is, jó pár oldal biztosan fentvan a neten. Ha elolvasod kapsz egy kis ihletet a "rizsa szöveghez". ;)

Remélem segítettem :)

2016. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!