Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki esetlegesen menstruáció...

Aki esetlegesen menstruáció alatt esett teherbe, enyhült vagy megszűnt a menzesze pár napon belül?

Figyelt kérdés
2015. máj. 19. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kellene enyhülnie? Lehet közben teherbeesni, de a mensi mennyiségéhez nincs köze.
2015. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elő kéne venni egy biológiakönyvet.
2015. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lefeküdtem a barátommal miközben megvolt és nem védekeztünk. Este pedig már nem is véreztem. Szóval igen, megkérdeztem. Szerintem egyik biológia könyvben se szerepel, mi van, ha menstruáció alatt spontán peteéréssel teherbe esik valaki. Mert ugye tankönyv szerint menstruáció alatt nincs is peteérés! Ergo, nem is lehet teherbe esni. De gyakorlatilag meg lehet, így érdekelt volna, tapasztalt-e bárki bármit.
2015. máj. 19. 14:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggésben a menzesz megszűnésével. És igen, teherbe lehet menstruáció alatt esni (nekem is sikerült), mert a spermák akár egy hétig is életképesek, a peteérés pedig kb. a következő menzesz előtt két héttel van. Tehát nem abban a pillanatban esel teherbe, amikor az aktus történik, hanem napokkal, akár egy héttel később.
2015. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a választ. 28 naposak a ciklusaim, így mindig tudom mikor van peteérés. Viszont hallottam olyat, hogy spontán is lehet peteérés, menstruáció alatt, orgazmustól például. Ezért a kérdés.
2015. máj. 19. 15:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak az alapján, hogy 28 napos a ciklusod, nem tudhatod, mikor van peteérésed, az is egyéni. Hőmérőzéssel, ovuteszttel, ultrahanggal lehetne csak pontosan megmondani. Nekem is 28 naposak a ciklusaim, mégis második gyerekemmel 5., harmadikkal meg 15. napon estem teherbe, de itt olvastam olyat is, akinek a 3. és a 27. napon sikerült. Egy a lényeg, a ciklus bármelyik napján teherbe lehet esni.
2015. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem egyik biológia könyvben se szerepel, mi van, ha menstruáció alatt spontán peteéréssel teherbe esik valaki."


Az sincs benne, hogy a hímivarsejtek hány napig életképesek (akár 5-7, átlag 3), a fogantatás után hány napig vándorol a két összeolvadt sejt (7 napig), míg megkezdődik a beágyazódás?

Valamit csak leírnak ebből, vagy ennyire szar a mai biológia tankkönyv felhozatal?


Mindenesetre ezekből is azt következik, hogy a menstruáció bőven és zavartalanul lezajlik ilyen esetben.

Nem kell hozzá feltétlenül spontán ovuláció, csak éppenséggel a szokásostól eltérő rövidebb ciklus.


Tegyük fel, a 3. napon voltatok együtt. Legyenek csak 5 napig el odabent a kisfickók. 3+5+14=22 napos ciklussal esélyesen abszolválható a dolog.

2015. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen igazad van abban, amit írsz. És ezzel tisztában is voltam. De 14 év alatt még soha nem jött meg a 28. napnál előbb. Vagyis a peteérésem pont 14 nappal van a 28. nap előtt. Ezáltal, ha a 3. napon vagyunk együtt, kizárt, hogy abból bármi is legyen. Csak, spontán peteérés esetén. Ezért érdekelt volna, ha valakinek esetleg volt ott és akkor spontán peteérése, a menstruáció ugyanúgy folytatódott-e. Bár én ezt a spontán peteérés dolgot menstruáció alatt azért megkérdőjelezem...
2015. máj. 19. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!