Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Testvérek egy csoportba, vagy...

Testvérek egy csoportba, vagy külön? Nagycsoportos mellé érkezne a kiscsoportos tesója, akik otthon nagyon szeretik egymást.

Figyelt kérdés

2016. máj. 2. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem unokaocseim egy csoportban vannak.. a kicsi kozepsos lesz a nagy most megy iskolaba.. csak pozitivat mondanak az ovonenik :)
2016. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

unokatesók így voltak. A kicsi eléggé megszenvedte, amikor a nagy iskolába ment, ennek ellenére jövőre nagycsoportosként megy mellé bölcsiből a kistesó.


amúgy azt láttam, hogy a tesók ott azért olyan nagyon nem foglalkoztak egymással. mindnek megvannak a saját pajtásai

(enyém unokatesó másik csoportban, direkt nem velük)

2016. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a szomszéd gyerkőcei járnak egy csoportba. Nagyon jó volt a kicsinek, hogy volt már egy barátja :) Nagyon szeretik egymást az oviban is, de nem lógnak egymáson, vannak saját barátaik.
2016. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A két kislányom egy csoportba járnak.

Szoktak ott is játszani egymással, de inkább az a jellemző, hogy mindegyik a saját kis barátaival.

2016. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fiaim külön csoportba járnak. Mi sem akartuk egy csoportba vinni őket, nagyon különböző személyiségek, a kicsi hamar feltalálja magát, a nagy viszont eléggé szorongó típus, illetve az óvónők is javasolták a külön csoportot. Jó is lett így, mert a nagy valóban állandóan nevelni akarja a kicsit, úgy gondolja, ha együtt vannak, ő a felelős érte. Így meg mindenkinek megvan a saját baráti köre, illetve vannak közös barátok is. Az nem volt szempont, hogy akkor már van egy ismerős a csoportban, mert mindkét csoportban volt olyan, akivel együtt járt a kicsi bölcsibe.
2016. máj. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kincsesne ***** válasza:
A szeretet megmarad a testvérek között akkor is, ha a különböző korosztályuk szerint külön csoportba kerülnek. De hogyan is lenne elképzelhető, hogy a kicsi rögtön nagycsoportba kerülne, és ott kellene maradnia évekig, aztán, amikor ő is iskolába mehet, hirtelen ő is a harmadik, vagy a negyedik osztályba kerülne, csak azért, mert a testvére már odajár?! Ennek nincs értelme! Ráadásul igaz, amit az idősebb gyerek FELELŐSSÉGÉRZETÉRŐL ír az előttem hozzászóló: a nagyobbik fiam otthon erőteljesen "igazgatta" az öccsét, - szegény ettől még az óvodában, iskolában sem tudott volna szabadulni, ha egy csoportba engedték volna őket?! - Jobb, ha együtt nevelődnek a saját korcsoportjukkal, és OTTHON szerethetik segíthetik egymást. Egyébként: a fiaim középiskolás korukban remek "szakmai" megbeszéléseket is tartottak egymással - külön-külön iskolába járva, a saját külön életüket folytatva kortársaik között. Így válhattak önálló felnőttekké, nem egymás függvényévé!
2016. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem eggy
2016. máj. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem eggyütt mert igy a nagyobbik tudja támogatni a kissebbet. Ott vannak egymásnak;)
2016. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!