Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért (volt korábban) előnyös...

Miért (volt korábban) előnyös csak 5 évesen először oviba adni a gyereket?

Figyelt kérdés

Mi előnye van (lenne), ha csak 5 éves kortól járna oviba?

Hogyan lehet megoldani otthon addig a foglalkoztatását?

Van-e hátránya, ha csak 5 évesen megy először?


2016. máj. 2. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell foglalkoztatni.A óvódás gyerek legfontosabb tevékenysége a szabad játék.Majd 5 évesen előkészítik a sulira.
2016. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
3 éves kortól kötelező az óvoda. Régen elég volt iskola előtt oviba járnia. Azthiszem tavalytól kötelező.
2016. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz az előnye mint a hátránya: otthon maradhat anyával.

Hátránya: nem kerül közösségbe, később sajátítja el a közösségben való viselkedés velejáróit,

Előnye: otthon lehet anyával és a kistesókkal (ha vannak), így kötetlenebb az élete.

Mondókázni, rajzolni, festeni otthon is lehet vele, inkább a közösségi élmény, amiről lemarad, ha csak 5 évesen megy oviba.

2016. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen 5 éves kortól volt tanköteles, és ha az anya otthon maradt, kapott még gyes-t. (Anyám maradt otthon a húgommal így, innen az infó, de az már régen volt.)

Ennyi volt az előnye.


Szerintem viszont nem olyan jó a gyereknek, legalább is az én két gyerekem biztos jobban érezte magát közösségben. Már két évesen is szívesen játszottak másokkal, szerettek hasonló korú gyerekek közt lenni, és se a kistesó, se anya nem tudja ezt pótolni.

A legjobb talán az a gyereknek, ha délelőtt oviban lehet, délután a családdal, de ezt a legtöbb anya nem tudja megoldani, ha dolgozik.

2016. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy évvel ezelőttig csak az utolsó év volt kötelező az oviban. Ez nem azt jelentette, hogy 5 éves korától ovi, hanem csak szigorúan az utolsó évben. Ezzel az ovik igencsak vissza is éltek (mert kevés a hely, úgyis otthon vagy a kicsivel gyesen, stbstb), az én fiamat még akkor sem akarták felvenni, amikor már majdnem 5 éves volt. (téli gyerek, szeptember elsején még nem töltötte be az 5-öt) Én nem vagyok a korai közösségbe adás híve. De az 5 évet már én is soknak találom. Van olyan gyerek, aki érett már 2,5-3 évesen a közösségre, van aki csak 4 évesen lesz az, ezt meg most sajnos nem veszik figyelembe.
2016. máj. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!