Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen mesés könyvet javasolto...

Milyen mesés könyvet javasoltok 5 és fél éves kislánynak?

Figyelt kérdés
2016. máj. 11. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:

ugyan fiam van, de most olvassuk a Narnia krónikáit. Következő az Így neveld a sárkányodat lesz.

Szerintem ekkora gyerkőc már élvezné Peter Pan és Wendyt, Szaffit, de most szereztem be Brumi könyveket, Mary Poppinst, Óz a nagy varázslót. Utóbbi kettőbe már beleolvastunk, és tetszik a gyereknek.


Amúgy annapetigergő megunhatatlan, Tesz-vesz város is. Móricz állatmeséi, la fontaine mesék évek óta mennek.

2016. máj. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szutyejev: Vidám mesék
2016. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Vidám mesékből szerintem már kinőtt... az akkor lesz megint érdekes, ha már egyedül olvas, mert azzal van sikerélmény.


Közben eszembe jutott:

Pöttyös Pannik, Janikovszky Éva könyvei, Labdarózsa, Rémusz bácsi meséi, stb.


Azt meg már alig várom, hogy a Grimm meék és az andersen mesék sorra kerüljenek. de ahhoz kell még 2-3 év (mondjuk a Grimm mesék egy része is simán mehet -régen nagyalakú füzetekben adták ki, nagyon szép képekel... de szerettem D:)

2016. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hercegnő és a varázspónik sorozatot nagyon szeretik a lányok.

pl.: [link]

2016. máj. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kincsesne ***** válasza:
43%

Magyar gyerekeknek csak a legszebb, régi szép MAGYAR meséket és népmeséket ajánlhatom. Azokból a kisebb-nagyobb gyermek észrevétlenül tanulhatja meg, hogy JÓ dolog okosnak, ügyesnek, szorgalmasnak, segítőkésznek lennie!

Például:

Bíró Lajos: Magyar ősmesék,

Benedek Elek magyar meséskönyvei,

Illyés Gyula: 77 magyar népmese

Gaál Mózes mesekönyvecskéi, már kisiskolás kortól,

de ajánlhatom

Bérczi Szaniszló KIFESTŐ KÖNYVEIT is, amelyekben egy-egy történelmi korszak magyar, vagy magyarral rokon kultúrájának képi és szöveges leírását találjuk, - a gyerekek számára kiszínezhetően, a felnőttek számára olvasható magyarázattal.

Mindenesetre, ezek mind okosabb és jóra nevelő kiadványok, eltérően a sok ijesztő, vagy csak bugyuta nyugati vagy egyéb "mesétől", amelyek HELYETT a magyar gyerekeknek igazán a rendelkezésére áll a magyarokhoz leginkább méltó, szép mesekincs!

Nem muszáj a külföldit majmolni még a mesékkel is, hiszen annyi minden ártott már nekünk, ami külföldről jött!

Ha a gyerekek már megismerték a saját szülőhazájuk meséit, kultúráját, természeti és épített kincseit, tehát már tudják, mit jelent magyarnak lenni, - igazán ráérnek majd serdülőkoruktól megismerkedni a külföldivel!

Azért születtünk magyarnak, hogy magyarok is maradjunk!

Emellett persze, tisztelhetjük a polinézt, aki azért született polinéznek, hogy polinéz is maradjon, stb. Így színes a világ, NE KEVERJÜK ÖSSZE! Ha a festő-palettán összekeverik a szép, tiszta színeket, akkor csak egy borzasztó, undorító, fekália-színű folt lesz, amiben már senki nem találhat örömöt, mert senki nem találja meg már magát sem! Legyünk okosabbak, és őrizzük meg a saját szép magyar "színeinket", pl. a szép magyar meséinket, és ezt adjuk át a gyerekeinknek is, - és akkor majd öröm lesz rácsodálkozni más népek szép színeire is, amikor saját magunkról már tudjuk, hogy mi magyarok vagyunk, és mi ILYENEK vagyunk!

2016. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kincsesne ***** válasza:

Szabó Magda: Tündér Lala című meseregényét olvastam fel a 7-9 éves fiaimnak, és tetszett nekik.

Herczeg Ferencről, Ámi Lajosról is hallottam, hogy szép meséket írtak, - de az ő könyveiket tiltották a komcsik, fél évszázadon át nem lehetett hozzájuk jutni.

2016. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Pl magyar népmesék
2016. máj. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!