Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes terhes vagyok.2-2,5...

17 hetes terhes vagyok.2-2,5 kg hízásnál tartok. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Kicsit sokallom a hízást, főleg azért, mert lenne miből leadni...168 cm és most 72 kg vagyok.

Dolgozom és a munkahelyemen a reggelit és ebédet nem tudom megoldani úgy, hogy egészséges, ne hizlaló legyen. Tudnátok adni jó reggeli, ebéd tippeket?


2016. ápr. 19. 09:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudsz bevinni zabpelyhet? Az még az asztal fiókjában is elfér, nem romlik meg. Tejet meg otthonról tudsz vinni mindig annyit, amennyit reggel meg is eszel. Ebéd is lehet zabpehely, és vacsorára meg eheted otthon a főtt ételt.
2016. ápr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De, az is megoldható...köszönöm...egy ideig csináltam is, csak nagyon hamar ráunok az íztelenségére...ez a másik fő problémám, hogy 1-1 kajára nagyon hamar ráunok...sosem tudok újat kitalálni...
2016. ápr. 19. 09:39
 3/15 anonim ***** válasza:
A zabpehely tiszta szénhidrát, ráadásul gyorsan felszívódó, ahogy a tej is...
2016. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor vmi jobb ötlet? Mit egyek, ami jó, egészséges, és megoldható azért hogy munkahelyen egyem?
2016. ápr. 19. 10:47
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom valami speciális-e a munkahelyed, nálunk van kis konyha, mikró, hűtő, bármi megoldható.


Teljes kiőrlésű zsemle, felvágott, főtt tojás, paprika, paradicsom, friss gyümölcs. stb.


Ha nincs is mikró, egy csomó főtt étel van, amit hidegen is meg lehet enni, én szinte minden nap dobozolok.

2016. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A munkahelyem oké, van mikró, hűtő...ami gázosabb, az a boltunk, mert szinte semmi normálisat nem kapni...teljes kiőrlésű cuccok egyáltalán nincsenek sajnos...ezt nagyon hiányolom...zöldség is csak ritkán van olyan, amit meg is vennék, mert hol fonnyadtak, hol csúnyák, hol megfizethetetlen...gyümölcsök szintén...ha olyan helyen vagyok, bevásárolok belőlük, de hát nem állnak el örökké...

Teljes kiőrlésű kenyér, zsemle helyett mit lehetne enni? Egy ideig abonetteztem, de hát az mégse olyan...meg van teljes kiőrlésű kétszersült, de annak szörnyű íze van, tök száraz is, kenegethetem akármivel...


Csomagolni én is szoktam néha, főleg ebédre. :) de ez a reggeli, ami kikészít...meg hát a kívánósság, mert édességet ennék édességgel!!! :D

2016. ápr. 19. 11:22
 7/15 anonim ***** válasza:

Merre laksz, hogy nem lehet kapni friss zöldséget/gyümölcsöt?

Nincs egy zöldséges?


Egyébként ismerem a kívánósságot, gyakorlatilag aznap tudom kitalálni hogy mit ennék, amelyik nap van.


Joghurt müzlivel?

Teljes kiőrlésű kenyeret lehet kapni sok boltban. SPAR, LIDL, ALDI, (és persza e nagy multiknál is, Tesco, Auchan stb) hűtőben egy hétig is leállnak, tehát nem kell naponta venni.

"Jó kenyér" pl finom márka...

2016. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

:)

Vidéken lakom, itt is dolgozom...sajnos 1 CBA van meg egy pékség, és ennyi...A pékség ódivatú, 70 éves "boltvezetővel", eszébe nem jutna teljes kiőrlésű dolgokat csinálni. A CBA-ban pedig nem kapni ilyesmit. Zöldség gyümölcs van, de ritkán szépek...általában fonnyadtak, öregek, ha meg esetleg hoznak frisset, pikk pakk elkapkodják, ha meg mégsem vinnék el, annak az az oka, hogy pofátlanul drága akkor éppen...de, persze ilyenkor azért veszek 1-2 szem paradicsomot...de sajnos nem nagyon van kínálat. Illetve újabban jár egy mozgóboltos zöldséges, csütörtökönként délután be is jön a munkahelyemre amíg vásárolunk...így a péntekem meg szokott oldódni! :)

2016. ápr. 19. 11:48
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha egy bolt van, akkor az inkább falu, nem?

Nincsenek helyi nénik?

Azoktól lehet a legfinomabb dolgokat venni. :)


Na mindegy.


Én havonta eljárnék autóval egy nagyobb bevásárlóba akkor is.


Ha veszel pl. teljes kiőrlésű lisztet, akkor süthetsz magadnak palacsintát, pl túrókrémmel vagy lekvárral, ha már édes szájú vagy. :)

2016. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A zabpehellyel kapcsolatban:

Igen van benn szénhidrát, de tele van rosttal, ami nagyon jó az emésztésnek! Ami a súlynak is jó. Szinte mindig ezt reggeliztem, 6 kilót szedtem fel, pedig S mértről indultam :)

Most a másodiknál is csúszik a zabpehely, fél kiló plussznál tartok! 16 hetes vagyok.

Rakhatsz bele gyümölcsöket (fagyasztott is mehet), mehet bele cukor helyett xilit bár én egy kis mézzel fogyasztottam. Egyébként ajánlom a főtt tojást is, a szénhidrát tartalma 0. Abonettet eszem, normális feltéttel, vaj-sajt+ felvágott+zöldség vagy csíra :)

Egyébként szerintem nem vészes a hízásod eddig. Nem is kevés, de azért soknak sem mondanám :)

2016. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!