Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Te mit tennél, ha egy másik...

Te mit tennél, ha egy másik gyerek megenné a tiéd uzsonnáját? Illetve mit tennél, ha a tiéd enné meg a másét? Az óvónőnek mit kellene tennie?

Figyelt kérdés

Kislányom ma miután megkapta az uzsonnát, még elment wc-re. Az uzsonnát addig az öltöző padján hagytuk. Közben egy másik kisfiú is öltözött és fogalmam sincs az anyja hogy nem vette észre, állítása szerint az óvónővel trécselt, de a kisfia addigra felzabálta a saját és a lányom kenyerét is.

Kislányom nagyon szomorú volt, szerette volna megenni az uzsonnát, ráadásul éhes is volt, és így estig éhen maradt. Az anyuka szabadkozott, de mikor kértem, hogy fizesse ki az 500 Ft-ot, akkor letagadta hogy lenne nála készpénz.

Szerintem az lett volna a minimum, hogy kártalanít minket, főleg hogy elég tehetősek és meg sem kottyan ez nekik.

Meg én a helyébe annyira szégyelltem volna magam, hogy kérés nélkül kifizettem volna az ételt.

Az óvónő nem volt hajlandó belefolyni a beszélgetésbe, mondván, hogy ő nem hagyhatja magára a többi gyereket (akkor nem volt gond amikor az anyukával kellett pofázni).

Másik uzsonnát nem adott a kislányomnak, mondván, hogy kiszámolt darab van. Ami persze nem igaz, mert mindig van egy két beteg gyerek akinek nem mondták le időben az étkezést.


2016. máj. 25. 19:03
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
77%
Tanulnék az esetből és nem hagynám felügyelet nélkül a dolgaimat.
2016. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
96%

Miért kellett volna 500 ft-ot fizetnie? Az egész napos ovis étkezés nincs annyi. És miért nem evett estig a lányod?


Sűrűn elnézést kértem volna és felajánlom, hogy a legközelebbi pékségben fizetek a kislánynak valamit.

2016. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
80%

Hat azert durva, hogy azt irod, hogy "felzabalta". Nem a gyerek a fo bunos, hanem az ovono meg az anyuka.

Ilyen helyzetben mar nem tudsz mit tenni, mivel te megtettel mindent, es az ovonot es az anyukat sem erdekelte kulonosebben. Ezen mar kar ragodni, remelhetoleg tobbszor nem fordul elo

2016. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
92%

Milyen uzsonna az óvodában, ami 500!!!! Ft?!?!?!?!?


Mellesleg a lányod legalább annyira hibás, mint a masik gyerek, ha az uzsonnát a padon hagyja. Persze, egy óvodás nem goldokodik elöre, de ez nem csak a te gyerekedre igaz, hanem a másikra is. Az a gyerek éhes volt, látott még egy kenyeret és megette. Ezen cirkuszolni enyhén szólva is kicsinyeség. Ha a gyereked annyira éhes, akkor a közeli pékségben/boltban veszel neki valamit. Ha esti éhen maradt, akkor te vagy a hibás, hogy nem vettél neki valamit.

2016. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
96%
Ja, egyébként azt sem értem, hogy te hol voltál amíg a lányod pisilt?
2016. máj. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

500 Ft-ot fizetünk az étkezésért.

És igen, nyilván vettem volna neki valamit a pékségben, ha lett volna pénzem. De sajnos nincs, így nekünk az óvodai étkezés nagyon fontos és nem keveset fizetünk is érte. Épp elég nehéz a vacsorát megoldani. Főleg hogy van egy kisebb gyerekem is, akinek az egész napos étkezését kell biztosítanom.

Nem mindenki van ám eleresztve.

2016. máj. 25. 19:13
 7/54 A kérdező kommentje:
Egyébként nem pisilni ment, hanem nagydolgozni. És nyilván mentem én is, mert a fenekét még nem tudja rendesen kitörölni.
2016. máj. 25. 19:14
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire szarul álltok, akkor kérj ingyenes étkezést.

Egy kifli 25 ft. Annyi azért bele kellett volna, hogy férjen.

2016. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ha én valamit felügyelet nélkül hagyok, akkor benne van a pakliban, hogy valaki fogja és elviszi. Szóval te is hibás vagy, mert nem raktad el. Viszont én úgy gondolom, hogy ha tényleg a másik gyerek vette el és ezt az anyuka tudta, akkor legalább alap, hogy elnézést kér.

Viszont gondolj már bele, ha csak az uzsonna 500 Ft-ba kerülne, akkor szerinted ki tudná finanszírozni a gyerek étkezését, mert akkor kerülne vagy napi 2.000 Ft-ba egy gyerek egész napos étkezése...szóval azért az 500 Ft túlzás.

Meg azt sem értem, hogy hogy maradt estig éhen a gyereked? Te nem adtál neki utána enni? Az meg bocs, de nem más hibája.

Az én kisfiam hiába eszik az oviban, simán ha hazaér, rá fél órára már leül és eszik. Mert kap enni. A tiéd miért nem kapott?

2016. máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
90%
Ha annyira nincs pénzed, akkor járna az ingyenes étkezés. Szerintem a lányodat és magadat büntesd meg, amiért leraktátok a kaját.
2016. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!