Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok is van olyan az...

Nálatok is van olyan az oviban, hogy eltűnik valami, majd pár hét múlva egy másik gyerek nevével, jelével előkerül?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja eltűnt a kisfiam törölközője, majd 3 hét múlva az egyik kislány nevével került elő. Azért ismertem fel, mert volt belőle egy kék és egy zöld ugyanolyan mintával (a zöld tűnt el), és én varrtam mindkettőre akasztót gumiból. Mikor 3 hét múlva megláttam a mosdóban (minden héten megnéztük a fiammal nem-e került elő), egyből felismertem, hisz senki nem varr ugyanoda, ugyanolyan akasztót, ráadásul a címkéjén rajta volt a fiam jele, csak már halvány volt a mosástól. Hétfőn a pólója tűnt el, így a tornapólóban jött haza. Kíváncsi vagyok, azt fogom-e látni pár hét múlva valamelyik gyereken. Bár egyik sem volt drága, de akkor sem más gyerekének vásárolok. A ti ovitokban is vannak ilyenek?
2016. máj. 4. 12:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Persze a törölközőt akkor hazahoztam, ne más használja már, amit én vettem.
2016. máj. 4. 12:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nincsen ilyen. Előfordul, hogy 1-1 ruha elcserélődik, vagy 1-1 alvós plüss eltűnik, de ott általában az áll a háttérbe, hogy apuka, nagymama stb nem tudja, miben vitte anyuka reggel a gyereket, milyen játékot vitt magával, így ami ismerős, felnyalábolja és viszi. pár nap után ezek elő szoktak kerülni, bár játékoknál 1-2 óra nyomozás is elég szokott lenni.


mi pl rendszeresen hazahordunk egy melegítőgatyát.

valamiért mindig rákerül a fiamra, pedig sosem volt az övé. így tisztességből 1-2 hetente hazaviszem kimosni... aztán megint azt veszem észre, hogy a gyereken van.

Ennek pl nincs gazdája. Vagy ha van is, rajtunk még sosem kereste, én meg nem nyomozok utána, annyira nem érdekel.

2016. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ja, a törölközőnk "kincstári".

vagyis kiscsoport év elején csoportpénzből vettek az óvónők, mert hogy a régiek már nagyon régiek... így 2-3 színben van, mindenkinek ami éppen jut mosás után.

(bölcsiben is így volt).

az akasztón lévő jel határozza meg, hogy kié a törölköző, nem pedig a törölköző színe, mintája.

2016. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de olyan történt, hogy eltűnt valami és soha többet nem került elő... A helyedben azonnal hazavinném a türcsit és varrnék rá új címkét. Szórakozzon a nénikéjével.
2016. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még szeptemberben volt egy olyan eset, hogy alvás közben a kisfiam mellől a kis székről tűnt el a pólója, így pizsifelsőbe jött haza. Kezdők voltunk, így nem volt benne a jele, de elég egyedi póló, így vártam pár napot, majd kiírtam (képet csatoltam)az ovis csoport fb-os csoportjába, hogy eltűnt. Érdekes másnapra meglett. Egyszer tűnt még el pizsink, de az azóta se lett meg.
2016. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc alvós plüsse már tűnt el. Jövős menős plüss volt. Reggel bevittük,délután hoztuk. Még azzal feküdt le délben a fiam,15-kor mikor mentem érte már nem volt ott. Tehát valamelyik gyerek hazavitte aki 12-15 óra között ment haza. Valószínűleg olyan aki lefeküdt aludni csak hamarabb kelt és mentek érte a szülők. Azért bosszantó mert anyuka vagy apuka is látja,ismeri hogy nem a gyereke játékja,akkor miért hagyja hogy a gyereke hazavigye?


Azóta új kedvenc van de nem meri bevinni az oviba.

2016. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

#6

nem biztos, hogy észre veszik. kisfiam csoporttársa is hazavitte már másik gyerek plüssét (vagyis a nagymama, aki csak felnyalábolta a padról, ami ott volt), hazaérve a gyerek bedobta a többi közé... anyukának csak 2 hónap múlva egy selejtezéskor tűnt fel, hogy az a valami a kosárban nem ismerős... addigra a kis gazdája már lemondott róla, ellopták, milyen szemét emberek vannak, hogy egy gyereket meglopnak...

szegény anyuka nem győzött szabadkozni. azonnal bevitte az oviba ugyan, de ugye addigra már név nélkül elkönyvelték, hogy "valaki ellopta egy gyerek játékát".

2016. máj. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sose volt ilyen,de a lopást biztos szóvá tenném,sőt valószínűleg nem is hagynám olyan oviban ahol ilyenek történnek.
2016. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én ezzel előállnék kérdező! legalább a kérdezőnek mutasd meg, milyen jel került rá... ez már a pofátlanság, annyira ostoba, hogy visszaviszi oda ahonnan lopta?!?


nekünk egyszer volt "ilyen", de nem lopás volt. fiamnak volt egy különleges sport felsője, rendeltem netről, itt nem lehet kapni :) és persze abba akart tornázni, így bevittük, de a kis lüke nem tette el, így bekerült a talált tárgyakhoz, majd egyik kisfiú leöntötte magát, cserepólója nem volt, így óvónéni kikapta a fiam pólóját a dobozból és ráadta. ez ugye 2 héttel az "eltűnés" után volt, már kerestem, de a dobozt nem néztem.

na és ezen a napon a kisfiú szembe jött velem, a fiam egyedi pólójában :D gondolhatod hogy lefagytam, de olyan rendes család, nem is mertem feltételezni, mondom biztos ő is rendelte... :D

óvónénitől kérdeztem aki nagyon jót nevetett :) másnap mosva vasalva találtam reggel a szekrényünkben :)


nálunk a jelet se írjuk rá a ruhákra, soha semmi nem tűnik el! vagy ha igen, azt a gyerek eldugta szándékosan :)

2016. máj. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!