Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok az oviba volt beszokta...

Nálatok az oviba volt beszoktatás?

Figyelt kérdés
Ma kezdte az ovit a kislányom, október 31.-én volt 3 éves. Az óvónő azt mondta menjek nyugodtan haza majd két és fél óra múlva menjek vissza, és még akkor is elküldtek hogy had maradjon nincs vele semmi gond, így ebéd után hoztam el. Viszont bepisilt, itthon pedig nemm szokott baleset történni, kivéve a kakát az bugyiba megy csak. :-( De azt visszatartja szerintem mejd mindíg míg haza nem ér. Idegen helyen nem igazán pisilt sosem, egyszerűen nem. kivéve mamáékat. De ha elmentünk valahova sosem sikerült pisilni iszonyat sokáig tartogatta, de ma meg bepisilt.
2015. nov. 16. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen volt. Első nap bent voltam én is a csoportban, mint "küldő szemlékő". Második nap már csak a folyosóról figyeltem az eseményeket. Harmadik nap elmentem, akkor már ebéd után mentem érte. Alapesetben 2 hét a beszoktatás nálunk, de a legtöbb szülő csak az első nap megy be a gyerekével, utána nem.
2015. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk van.


Amúgy a bepisilés sok mindentől lehet. Az is lehet, hogy mint mondta az óvónő, nincs vele semmi baj, elvan, lehet annyira jól érezte magát, esetleg belefeledkezett a játékba, hogy nem figyelt és nem ment ki időben. Nyugodj meg, szerintem nem lesz gond, csak még új helyen van, ahol sok inger éri és jól érzi magát. Nincs aki noszogassa, hogy menjen ki.

Ha többször előfordul és más probléma is lesz, feszeng, vagy nem érzi jól magát, szerintem ráérsz akkor aggódni.

2015. nov. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem volt. Első 2 nap ebéd után kellett elhozni a gyerekeket, harmadik naptól ott ia aludtak.

Nem volt gond, bár szívem szerint nem így csináltam volna.

2015. nov. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvben van, de ha az óvónő úgy látja, hogy nincs rád szükség, akkor miért is kellene ott maradni. Nálunk is úgy volt, hogy vittem reggel, reggeli közben mondta, hogy elmehetek, mert jól elvan, ha gond van szólnak. Mentem érte délben, óvónő mondta, hogy hagyjam, mert ő már megágyazott magának, ahogy a többiek és várja a mesét, szóval megint hazamentem és mentem érte ébredéskor. Szóval vele nem volt szükség beszoktatásra.
2015. nov. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az igényekhez alkalmazkodtak. Volt olyan gyerek akit lassan kellett beszoktatni, volt akit nem.

Nálunk pl. első naptól ott maradt nélkülem. Ebéd után hoztam el. Második nap pedig már ott is aludt! :)

Persze úgy beszéltük meg hogy hívnak ha "baj" van és akkor megyek érte. De szerencsére jól vette az akadályt! :) :)

Mond a dadának, hogy kérdezzen rá sűrűn a kislányra hogy kell-e neki pisilni?! Mert lehet hogy nem mert szólni.

2015. nov. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma volt a második nap, ma nem pisilt be, de nem is pisilt míg ott volt. Reggel mielőtt indultunk itthon pisilt és fél egyre mentem érte és addig nem pisilt,kétszer is kivitték wc-re de nem tudott pisilni, meg mielőtt jöttünk én is ráültettem, de akkor se sikerült. :-(
2015. nov. 17. 12:57
 7/7 anonim ***** válasza:

A pisilés kérdésbe azt is vedd bele, hogy az oviba kevesebbet isznak mint otthon. A nagy játékban nem jut eszükbe, hogy szomjasak és az óvónők meg nem érnek rá olyan gyakran megkínálni őket, mint a szülők itthon.

Lehet nem is kell pisilnie így a 4-5 óra alatt.

2015. nov. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!