Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beszoktatás, egyedül vagy...

Beszoktatás, egyedül vagy apával együtt?

Figyelt kérdés

Az egyedült úgy értem, hogy csak én meg a kislányom...16-án viszem először a lányomat oviba. (13-án tölti a 3-at.)

Apával dilemmázunk, hogy mi legyen, mert ő is szeretne jönni, viszont akkor a kicsit is vinni kell aki még csak 9 hós lesz. (apával hagynám itthon, amíg beszoktatom a nagyobbat) Úgy érzem ez egy olyan esemény, amiből egyikőnk sem szeretne kimaradni, vagyis részesei akarunk lenni az ő kis életének első nagy fejezeténél. Viszont volt ismerősöm aki azt mondta, hogy ettől nagyobb baromságot el sem tud képzelni. Nyilván csak az első nap lennénk ott mindketten, utána már csak én. Kislányom egyébként nagyon-nagyon apás, ezért is én akartam őt vinni, hogyha egy-két nap múlva eljön az ideje, hogy egy órácskát ott kell hagyni, ne rémüljön meg, hogy Úristen, apa elment. :) Lehet másnak ez tök egyszerű kérdés, de mi gondolkodunk rajta erősen hogy legyen. A kicsi még javarészt szopizik, de egy-két órát el van nélkülem is. Szerintetek?


2015. nov. 6. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Inkább menjetek felváltva. Azt nem szeretik, ha EGYSZERRE két hozzátartozó is ott van, mert útban vannak, a gyerekek is rosszabbul reagálnak, ha túl sok a felnőtt.


A beszoktatást osszátok meg egymás között, mi is így csináltuk. Néhány napig én mentem, néhány napig az apja.

2015. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen egyedül... már csak azért is, mert a többi gyereknek így is furcsa lesz, hogy te ott leszel, az ő anyukájuk meg nem, nem kell oda 2 szülő, pluszba még egy pici baba is...

legfeljebb csináljátok azt, hogy egyik nap apuka viszi másnap meg te, így mind a ketten részesültök a beszoktatásból... de együtt semmiképp ne menjetek, abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán az oviban ezt megengednék nektek

2015. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
A párom óvónő, és el nem hinnéd mennyire tele van a töke az összes óvodai alkalmazottnak a szülők apás-anyás-hisztizős-beszoktatós baromságával. Bármilyen hihetetlen, a gyerekek 99%-a kiválóan elvan ott a szülők nyönyörgése nélkül is. Odaviszed, eljössz.
2015. nov. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem sem jó ötlet, meg is nehezítheti a dolgotokat, például sokkal nehezebben fog ottmaradni, ha látja, hogy apa-anya-kistesó elmegy, csak ő marad...
2015. nov. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az oviban nem nagyon örülnének, ha családostul oda mentek. Felváltva mennék. Egyik nap én, másik nap apa. Ez a legegyszerűbb.
2015. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, nekem is ez volt a gyanúm. Mondtam is páromnak, hogy nem jó ötlet, pont ezen okok miatt, amiket említettek. Akkor felváltva megyünk. Gond megoldva. :)
2015. nov. 6. 14:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Fiam 2,5 éves. Szeptemberben bölcsibe szoktattuk. Felváltva. Eszünkbe nem jutott volna menni (pedig nekünk nincs még egy csecsemő is plusszban...)

Otthon elég visszahúzódó, anyás fiú. Ha vendég jön, el se mozdul mellőlem, úgy meg van szeppenve. Ha valamit elvesznek tőle, csak néz, és szomorkodik.

Pot tegnap kérdeztem a bölcsis gondozót, hogy viselkedik bent. Hát totál az ellenkezője. A "nagyobbakkal" bandázik, sokszor ő kezdi a rosszaságot, és abszolut középpontban van. Mintha nem is a fiamról beszélne...


Szóval lehet, hogy téged jobban meg fog viselni ez a beszoktatás, mint a lányodat. Hidd el, sok érdekesség lesz ott neki. És az sem mindegy, hogy készíted fel. Mesélj neki arról, milyen jó lesz neki ott, mennyi érdekességet csinálhat, mennyi új barátja lehet.

2015. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

én gondozónő vagyok és én is kivagyok már attól, hogy ezt egyesek családi programnak hiszik és hozzák a tesót, a szomszéd kutyáját, nagyit, stb :D


én tudom, hogy ez nektek nagyon dolog, lezárul egy korszak, új élet kezdődik, de az óvodai élethez nekem nincs közötök, most az a dolgotok, hogy elváljatok, nem az, hogy bulit csináljatok ott :)

persze, menjetek oda 4en reggel, aztán apa és a kicsi köszönjön el és menjenek a dolgukra :)

az tuti, hogy az óvónők nem fogják engedni, hogy négyesben szokjatok be, azért gondoljatok a többi gyerekre is, nekik nincs ott senkijük, nekik se jó ezt látni, hogy ti meg csoportosan vagytok ott :)

2015. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1 szülő sem mehet be a csoportszobába, nemhogy az egész család.
2015. nov. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szrtem meg a felváltva megoldás sem jó. Nektek lehet, de a kislánynak jobb, ha 1 ember szoktatja, kialakul egy rutin, de amúgy szrtem kb. max. 2-3 nap lehettek bent egy picit, utána kint, vagy haza is küldenek, ha nincs nagy bonyodalom...nálunk 1 nap lehetett bentlenni, meg 3 napig hazahozhattuk délben, utána már bent is aludt, és ez hidd el így jó, jobb, ha megszokik egy rutint, tudja mi után mi, hogy...

meg nem kell, hogy ott üljön az egész család, és azt érezze, hogy ez vmi marha nagy cécó, amiért érdemes sírni, meg olyan elszakadás-szagú...nem. Mindenkinek van munkája, dolga, neki az, hogy oviban legyen. Anya ittvan egy picit, és megy a dolgára, mert ez az élet rendje...

A nagyon sírós gyerekeknél lehetett hogy ha a szülő meg tudta hossza oldani, akkor délben elvitte...

2015. nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!