Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok is volt, középső...

Nálatok is volt, középső csoportos, azaz 5 éves vizsgálat a Nevelési Tanácsadó által az oviban? Aggódom, találhattak vmi problémát?

Figyelt kérdés
Szóval több gyereknél vegeztek vizsgálatot, azt tudom. De engem fel is hívtak, hogy személyesen konzultáljunk erről. És az oviban meg 15 gyereknél is. Ez kötelező, vagy azért szeretnének velem konzultálni, mert van vmi baj?

#óvoda #középső csoportos
2016. máj. 31. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van kötelező, törvény által előírt logopédiai és pszichológiai vizsgálat minden 5 évet betöltött gyereknek. (egy logopédus)
2016. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem az orvosi vizsgálatra érti a kérdező a kötelező szót, hanem az utána lévő személyes beszélgetésre a szülőkkel.
2016. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

volt, persze, hiszen nagycsoportban kapnak fejlesztést.

mondjuk nálunk minden évben volt mert integráló oviba jár, de 5 évesen is volt. én vittem, aztán gyerek nélkül átbeszéltük, hogy mire lehet szüksége a sikeres iskolakezdéshez :)

valószínűleg a tied is fog kapni logopédiát, gyógytornát vagy valami egyéb fejlesztést, hogy ügyesebben menjen neki az a terület iskolakezdéskor :)

2016. máj. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van 2-es válaszoló, én a vizsgálatra értettem a kötelezőt. Mondjuk azt nem is értem, hogy van aki nem menne el egy beszélgetésre a szakemberrel. Nem kötelező egyébként, de a gyerekkel kapcsolatos dolgokat szeretnék elmondani. És igen, valószínűleg találtak valahol valamilyen lemaradást.
2016. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyébként nem orvosi, hanem logopédiai, meg pszichológiai vizsgálat!
2016. máj. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2016. máj. 31. 21:40
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, a konzultációra gondoltam. Akkor valószínűleg találtak vmit. Egyébként egy nagyon játékos gyermekről van szó. Nagyon szépen rajzol. Logopédushoz járt. Most már csak az R hang hiányzik. Egyedül el tud játszani logicoval stb. Szeret énekelni. Nem agresszív.

Akkor mi a csudát találhattak? :(

2016. máj. 31. 21:43
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Apukám logopédus, az R hangot 5 éves korig kell tudni kimondani tisztán. Lehet, hogy csak emiatt hívtak be, hogy elmúlt 5 és még mindig raccsol. Nagy hátrányt nem jelent, Habsburg Ottó élete végéig raccsolt :)
2016. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem csak az R miatt hívtak be! De, hogy miért azt mi innen nem tudjuk megmondani. (egyébként nincs olyan, hogy 5 éves korig ki kell mondani tisztán) Ez a vizsgálat több területre kiterjed, sok részterületet vizsgál (grafomotoros fejlettség, hallási figyelem, hallási emlékezet...stb...)
2016. jún. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, Továbbrais aggódom
2016. jún. 1. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!