Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Logopédiai szűrés eredményét...

Logopédiai szűrés eredményét mikorra várhatom?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 éves lesz a nyáron, jövőre megy iskolába. A héten volt náluk logopédiai szűrés. Ma érdeklődtem az eredmény után, azt a választ kaptam a következő szülői értekezleten fogjuk megbeszélni ami szeptemberben! lesz. Én mint laikus úgy tudom, ilyenkor a részképességek esetleges gyengeségét szűrik, ha gond lenne szeretnénk mielőbb tudni róla. Ez tényleg így működik? Hónapok telnek el úgy hogy választ kapjunk rá?
2016. jún. 3. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Tavaly nem volt szűrés? Kötelező logopédiai szűrés van azoknak a gyerekeknek, akik augusztus 31-ig betöltik az 5. évüket.


Szerintem a Pedagógiai Szakszolgálatnál - területileg illetékesnél - rákérdezhetsz. Lehet, azért nem szólnak most, mert nyáron nem nagyon van fejlesztés.

2016. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De volt tavaly is. Akkor azonnal szóltak hogy gond van (nem akart megszólalni a kislányom, épp akkor töltötte be az 5évet) Privát járunk fejlesztésre azért aggódom vajon milyen lett az eredmény
2016. jún. 3. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:

A májusi logopédiai szűrés legtöbb helyen tájékozódó jellegű és csak az artikulációra terjed ki. Szeptember elején lesz egy részletes szűrés, ami a részképességekre is kiterjed. Ez alapján lesznek beosztva terápiára a gyerekek, akiknek szükséges. Fogadó óra is többnyire ez után van.

Ha téged a mostani is érdekel, nyugodtan kérdezd meg a logopédust, biztosan tájékoztat a szűrés eredményérőr.

2016. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1.vagyok.


Nálunk nem volt konkrét szűrés csak 5 évese. Középső csoportban mondták az óvónők, hogy a logopédus viszi a gyereket és akivel gond van, kap fejlesztést. Az én lânykámnak volt elég soknhanghibája - mint a kötelező 5 éves szűrésen kiderült - mégsem foglalkozott vele középsőben.

2016. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk szeptemberben (tavaly) volt szűrés, azóta jár logopédiára. Semmilyen megbeszélés nem volt ezzel kapcsolatban, csak kaptunk egy papírt az eredményről. Akkor még csak 5,5 éves volt. Idén megy iskolába 6,5 évesen.
2016. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Feladatokat kellett megoldani: sorokban az egyformát megtalálni, sormintát folytatni, irányokat kérdezték, térben tájékozódni.
2016. jún. 3. 14:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Lányomat is 5 évesen nézte meg logopédus és mondta is hogy szeptembertöl kell járnia majd ez tavaly tavaszal volt ,járunk is logira és fogunk is még 1 évet járni az biztos.
2016. jún. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk eleve csak szept.-ben van szűrés, ugyanis nyáron már nem lesz foglalkozás. Úgyhogy nyugodtan legyél, majd szeptemberben lesz valami belőle.
2016. jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!