Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2011 június 19 én jár le a...

2011 június 19 én jár le a gyesem. Tervezzük a második babát aki szeptember, októberben születne. Ha nem megyek vissza dolgozni két gyerek között kapok-e gyedet újra? Ha igen ugyan annyit? és a köztes időben táppénzen leszek? Köszi

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
1000000002546221526 kérdés van ebben a témakörben. NÉZZ UTÁNA!
2010. dec. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

szia!

Ha terhes leszel elmész táppénzre, akkor már nem kapod a gyest,mert ugye egyszerre csak egy ellátást kaphatsz. Mivel 2011-ben fog születni a baba,az előző év azaz 2010 évi jövedelem(jelen esetben gyed,gyes)alapján számítják a 2. babával a pénzed.

2010. dec. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha hamarabb lejár a gyesed, mint hogy megszületne a tesó, mindenképpen vissza kell menned dolgozni, mert nem "lóghatsz" a levegőben arra a pár hónapra sem.

Ilyen munkába visszamenésnek minősül az is, ha csak kiíratod magad.

Ha csak kiíratod magad, akkor a keresőképtelenséged első 15 munkanapja (kb. 20 naptári nap) a betegszabadság, ami alatt rendes bérjövedelmet kapsz, csak a teljes béred 70%-át. Ha nem veszed ki a szabikat, akkor ez a 70%-os bér lesz a második baba utáni ellátások alapja.

Ez kizárólag akkor éri meg neked, ha a béred 210 ezer bruttó felett volt havonta.

Ha ennél kevesebb a béred (a szerződés szerinti), akkor inkább szabadságot vegyél ki a két gyerkőc között, és csak akkor menj táppénzre, ha ez a szülésig nem tart ki. Ha csak szabin leszel, akkor a rendes szerződés szerinti béred lesz az alapja a tgyásnak és a gyednek.

2010. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A második választ egy az egyben felejtsd el, mert teljes mértékben hülyeség.

A gyed és a gyes SOHASEM lesz alapja SEMMILYEN ellátásnak!

Harmadik válaszadó voltam

2010. dec. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló, tedd már meg kérlek, hogy elmondod nekem, miért érzed szükségét a válaszadásnak, ha ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal? Sosem értettem, miért csinálja ezt valaki. Gondolom nem célod a teljes félretájékoztatás, akkor meg miért?


Kérdező, a harmadik válaszadóhoz csatlakozom, az ő válasza helyes, csak annyit tennék hozzá, hogy elméletileg emelkedik a minimálbér, és ha ez így van, akkor több, mint 210 ezer kell majd ahhoz, hogy megérje csak táppénzen lenned. De az igaz, hogy a ma még hatályos jogszabályok szerint tényleg 210:)

2010. dec. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!