Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha bántják az óvodában, azt...

Ha bántják az óvodában, azt biztosan elmondaná egy ötéves gyerek? (lent)

Figyelt kérdés
Kilányom felkarján időről időre foltokat látok, talán mintha erősen megszorította volna valaki. Mivel itthon nem történt ilyesmi, rákérdeztem, hogy az oviban szorította, rángatta-e valaki, gyerek vagy óvónéni, de azt mondta, hogy nem. Egyébként szokott mesélni az oviról, és szívesen jár oda. Biztosra vehetem, hogy nem bántják, nem ráncigálják? Vagy menjek jobban utána (hogyan?)? Az óvónéniknek mutattam, de azt mondták, nem tudják, mitől van.
2016. jún. 13. 15:15
 1/5 anonim válasza:
100%

Szerintem ha bántaná valaki, akkor nem járna szívesen oviba, ha esetleg nem merné elmondani,akkor is látszódna a kedvén. Legalábbis bízzunk benne.:)

Talán csak a nagy rohangálásban,játkban esnek-kelnek a gyerekek, játék közben történnek ilyen "balesetek", észre se veszik de neki rohannak valaminek, és belilul.

2016. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg alkalomadtán kérdezd meg valamelyik barátnőjét.
2016. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3,5 éves a fiam, nekem ő simán elmondta, hogy néha ütögeti egy másik gyerek, sőt meg is mutatta, hogy melyik.
2016. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem biztos hogy elmondaná-de más formában kijönne belőle.egy játék folyamán,babázás közben,látnád a magatartásán-nem akarna a csoportba bemenni.egy oviban annyi baleset lehet.megdobták labdával,torna foglakozáskor,futóversenynél ,nem figyel és nekimegy valaminek-és még sorolhatnám.kérdezz rá ,mi történt-ha nem tudja,nem volt jelentős.

(egyébként majdnem minden gyerek tele van kék -zöld foltokkal)

2016. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem biztos, hogy elmondana. Az enyem alig mesel az ovirol, sok infot a tobbi szulotol tudok. Pl hogy van egy ovono, aki uvolt a gyerekekkel, es a legtobbjuk fel tole. De az enyem ilyenekrol nem beszel, leginkabb a baratait hozza fel beszelgetes kozben.

Elkepzelhetonek tartom, h a tied is annyira szereti a baratait, hogy ezek az elmenyek felulirjak a kellemetlent, vagy meg nem tudjak elkuloniteni, hogy aznoviban ezt vagy azt nem lenne szabad. ( nekem pl az ovono a gyereken keresztul uzenget, hogy o a fonok nem pedig en..)

2016. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!